Lidl i inne sklepy mogą robić coś niespotykanegopxhere.com

Przedstawiciel MZ powiedział co ci grozi za złamanie godzin dla seniorów. W Lidlu, Biedronce, Auchan i innych będą weryfikować wiek klientów?

Lidl, Biedronka i wiele innych sklepów obowiązuje coś nowego. Mamy oficjalną wypowiedź przedstawiciela MZ. Jakie zmiany czekają klientów w całej Polsce?

Lidl, Biedronka czy Auchan są jednymi z największych sieci sklepów w całej Polsce. Każdego dnia setki tysięcy klientów robią w nich zakupy, które zazwyczaj mają zaspokoić ich najpotrzebniejsze potrzeby. Wprowadzone godziny dla seniorów wiele zmieniły, a teraz doszły kolejne modyfikacje.

Sok z ogórków kiszonych w ciągu 7 dni uporał się z bardzo wstydliwym problemem. Cierpi na niego 25% ludzkościSok z ogórków kiszonych w ciągu 7 dni uporał się z bardzo wstydliwym problemem. Cierpi na niego 25% ludzkościCzytaj dalej

Lidl i inne sklepy będą mogły sprawdzać tożsamość klientów?

Godziny dla seniorów obowiązują nie pierwszy raz - około pół roku temu zostały one wprowadzone, lecz z delikatnie innymi założeniami. Wtedy ze sklepów korzystać mogły osoby powyżej 65 roku życia, a dzisiaj wiek ten obniżony został do 60 lat. Godziny panują od poniedziałku do piątku.

Pomiędzy godziną 10 rano a 12 w południe żaden Polak, poniżej 60 roku życia, nie może wykonać zakupów w aptekach, sklepach spożywczych czy drogeriach. Za niezastosowanie się do przepisów grożą surowe kary. Niesforny klient zapłacić może nawet 30 tysięcy złotych grzywny.

Wprowadzenie takich zasad nie spodobało się ani sklepom, ani większości klientów. Koncerny handlowe twierdzą, że z ich powodu generują mniejsze zyski, a klientów pomiędzy 10 a 12 jest znacznie mniej niż zwykle. Klienci za to często tłumaczą w internecie, że seniorzy i tak nie korzystają ze swoich przywilejów.

Istnieją jednak wyjątki od reguły.

- Co ważne, przepisów o godzinie dla seniorów nie stosuje się w przypadku, gdy wydanie produktu leczniczego, wyrobu medycznego albo środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego następuje w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia oraz handlu hurtowego - tłumaczy Waldemar Kraska, sekretarz stanu MZ.

Dzisiaj grzeje:

  1. Wyjął 500 zł i zapłacił za kiełbasę. Kasjerka wydała 490 zł reszty, spojrzała na banknot i zbladła, afera w sklepie spożywczym
  2. Niewiarygodne, co się dziś dzieje przy Morskim Oku. Przecieramy oczy ze zdumienia
  3. Kotlety od Kuronia nie mają sobie równych, kochają je dzieci i dorośli. Ich sekretem jest boska, niepowtarzalna panierka

Okazuje się, że w świetle obecnego prawa, pracownicy sklepów będą mogli legitymować klientów, jeśli będą mieli wątpliwości co do ich wieku.

- W przypadku wątpliwości co do wieku klienta, sprzedający uprawniony jest do weryfikacji wieku. Weryfikacja może odbywać się m.in. przez złożenie oświadczenia przez osobę wchodzącą, poproszenie o przedstawienie dokumentu tożsamości lub innego dokumentu potwierdzającego wiek klienta - tłumaczy Kraska.

Mimo to przypomina, że osoby powyżej 60 roku życia w żadnym stopniu nie są zmuszone do wykonywania zakupów w wyżej określonych godzinach.

- Nic nie stoi na przeszkodzie, aby osoby starsze dokonywały zakupów również poza tym dedykowanym dla nich czasem - mówi sekretarz stanu w MZ.

Posłowie zapytali także w jednej z wielu interpelacji o doniesienia, jakoby opiekunowie osób starszych nie mogli za nich robić zakupów w wyznaczonych godzinach dla seniorów. Odpowiedzi rządu nie ma do tej pory.

Najszybsze i najlepsze bułki pszenne. Zrobisz je w godzinę i zachwycisz całą rodzinęNajszybsze i najlepsze bułki pszenne. Zrobisz je w godzinę i zachwycisz całą rodzinęCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  2. Sesja narzeczeńska u Pawła z "Rolnik szuka żony". Zakochani z Baśkami w tle
  3. Sandra kupiła w Biedronce pierogi i ogarnęła ją wściekłość. Wyjawiła okropne szczegóły w sieci
  4. Pijemy go stanowczo za mało. Zachwycające działanie soku z aloesu, nic tak cudownie nie działa na odporność
  5. Mnóstwo ludzi na widok w jajku białej skrętki lub czerwonej plamki popełnia kardynalny błąd. Musisz wiedzieć jedno
  6. Gwiazda "Złotopolskich" wyznała prawdę. Dwa razy otarła się o śmierć
  7. Znamy ceny nowych iPhone 12 u polskich operatorów. Wystartowała przedsprzedaż nowych telefonów firmy Apple

Źródło:biznes.interia.pl

Zapraszamy na naszego Instagrama

Następny artykuł