Lidl oszukuje Polaków?Youtube.com

Lidl oszukuje wszystkich Polaków? W sklepach trwa ukrywana przed nami skandaliczna praktyka

Lidl doprowadził Polaków do wściekłości. Kiedy większość z nas myślała, że zakupy w sieci wiążą się z dużą oszczędnością, nagle na jaw wyszła prawda, która zmienia wszystko. Dyskont oszukuje Polaków?

Lidl i Biedronka wywołują coraz większe kontrowersje. Główny Inspektor Sanitarny raz po raz informuje o popularnych produktach tych dyskontów, które muszą być wycofywane z obrotu z uwagi na uchybienia. Między innymi przez przekroczone normy różnych substancji czy wykryte bakterie takie jak salmonella czy listeria monocytogenes. Co jakiś czas internet obiegają też zdjęcia z ohydnymi znaleziskami w produktach. Np. kawałkach drutu czy podejrzanej zielonej mazi w kurczakach. Tym razem jednak wykryte zostało inne skandaliczne zjawisko.

Afera mięsna. W nocy odświeżali stare mięso w tajemnicy i szykowali do sprzedażyAfera mięsna. W nocy odświeżali stare mięso w tajemnicy i szykowali do sprzedażyCzytaj dalej

Lidl oszukuje Polaków?

Okazuje się, że ceny wielu produktów w Polsce są dużo wyższe niż w Niemczech. Ciężko to pojąć bowiem, pensje w naszym kraju są wielokrotnie niższe niż u naszych zachodnich sąsiadów. A mimo to klient Lidla w Polsce musi zapłacić znacznie więcej.

Jak podaje portal kobieceinspiracje.pl Lidle w Polsce mają ceny wyższe od tych w Niemczech o 10%. Jest to bardzo podejrzane bowiem koszty działalności Lidla w Polsce są o wiele mniejsze niż w Niemczech. Głównie za sprawą płac dla pracowników, które w naszym kraju są nieporównywalnie niższe. W Polsce mniej kosztuje również transport, magazynowanie towarów oraz są niższe podatki od nieruchomości. A jednak ceny w Lidlu w Polsce są wyższe.

Eksperci, którzy bronią Lidla argumentują, że wyższe ceny w Polsce mogą się wiązać z tym, że w naszym kraju jest tylko 600 Lidli a w Niemczech 3 tysiące. Dzięki czemu jest tam zamawiane hurtowo więcej towarów, co sprawia, że łatwiej jest negocjować wyższe rabaty. Inni z kolej twierdzą, że wiele produktów wytwarzanych jest w Polsce i to polscy dostawcy windują ceny.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: właśnie wykryto nową wielką manipulacje klientami w Biedronce

2. Zdjęcie trafiło do sieci, widać wszystko. Nagle z wody cała mokra wyszła Magda Gessler

Co kosztuje więcej w w Lidlach w naszym kraju? Jakiś czas temu miała miejsce afera związana z cenami zabawek dla dzieci. Takie same w Polsce kosztowały nawet kilkadziesiąt złotych więcej niż w Niemczech.

Na przykład kuchenka zabawowa firmy Playtive Junior w Polsce kosztowała aż 249 złotych, natomiast w Niemczech 49,99 euro co się przelicza na około 215 złotych. Z kolei zabawki takie jak sklep i teatr 2 w 1 czy grill na kółkach w naszym kraju zostały wycenione na 149 złotych, natomiast u naszych zachodnich sąsiadów na 107, 20 złotych. Tego typu przykłady można mnożyć.

Najlepsze newsy:

  1. Skorzystała z pół na pół, grając o 75 tys. zł. Każdy turysta odpowiedziałby bez wahania
  2. Powoduje co piąty zgon onkologiczny. W Polsce postawienie diagnozy często trwa zbyt długo
  3. Biedronka oszukała wszystkich? Przed chwilą policja pilnie wkroczyła do sklepu, Polacy będą wściekli
  4. Przypadkiem wykryto mafię parówkową. Wszyscy jedliśmy kiełbasę z mięsa do utylizacji
  5. Gwiazda upoiła Gessler w toalecie, a druga ją upokorzyła. Jest afera, podstawili Magdzie mikrofon, ujawniła wszystko
  6. Miliony Polaków jedzą go codziennie, konsekwencje mogą być opłakane w skutkach. Eksperci biją na alarm i nie pozostawiają złudzeń

Źródło: kobieceinspiracje.pl, finanse.wp.pl

Następny artykuł