LidlPixabay / licencja: CC 0

2-letnie dziecko zjadło mięso z Lidla, niestety chłopiec zmarł po długiej chorobie. Smutna sprawa z Francji nadal budzi wielkie emocje

Lidl znany z szerokiej oferty produktów o rewelacyjnej jakości, znany jest na całym świecie. Niestety po zjedzeniu mięsa z tego właśnie sklepu doszło do prawdziwej tragedii. We Francji wydarzyła się tragedia, która może być przestrogą dla nas wszystkich

Lidl to sklep, który wszyscy znamy. Korzystamy z jego bogatej oferty niemalże każdego dnia, robiąc w nim zakupy pierwszej potrzeby, jak i te bardziej wyszukane, związane ze specjalnymi ofertami i kuchniami świata Lidla. Lidl ma w swoim asortymencie bogatą ofertę produktów, ale co najważniejsze, naprawdę dobrej jakości. Niestety jeden z produktów doprowadził do prawdziwej tragedii.

Najszybsze ciastka z czekoladą na świecie, wystarczą 2 składniki i 3 minuty. Możesz jeść je na gorąco, goście oniemieją z zachwytuNajszybsze ciastka z czekoladą na świecie, wystarczą 2 składniki i 3 minuty. Możesz jeść je na gorąco, goście oniemieją z zachwytuCzytaj dalej

Lidl i jego bogaty asortyment


Lidl znany jest przede wszystkim z Tygodni Regionalnych oraz akcji, związanych z kuchniami świata. W trakcie ich trwania zakupić możemy przeróżne produkty. To czas, w którym możemy próbować kuchni z całego świata, mając do wyboru największe specjały.


Lidl to jedna z największych sieci, która każdego dnia zrzesza tłumy klientów. Jakiś czas temu jednak cały świat obiegła przykra informacja, która związana jest z produktem z tego właśnie sklepu. Chodzi o śmierć chłopca, który spożył mięso zakupione w Lidlu.

Dzisiaj grzeje:

  1. Nie chce już słyszeć o innych surówkach. Jesienny miks warzyw wzmacnia odporność i dodaje energii
  2. Czy narodowa kwarantanna zacznie się 12 listopada? Sytuacja jest fatalna, można zapomnieć o zwiedzaniu czy spacerze
  3. Wieczorem pokroiła 2 główki kapusty. Rano opadła jej szczęka

Śmierć dziecka po spożyciu mięsa z Lidla

Nolan Moittie zmarł w wieku 10 lat. Chłopiec pochodzi z Francji i to tam zjadł felerne mięso, które doprowadziło go do paraliżu oraz upośledzenia. Uniemożliwiło to jego normalne funkcjonowanie i podstawowe czynności, jak jedzenie czy picie.

Wszystko zaczęło się, kiedy chłopiec miał niespełna dwa lata. Od tego momentu zaczął się koszmar chłopca oraz jego rodziny.

Serce Nolana przestało bić zaraz po trafieniu do szpitala. Intensywna terapia oraz będący na niej lekarze nie zdołali uratować chłopca. Stan był krytyczny.

Mięso, które zjadł Nolan w regionie Hauts-de-France na północy Francji, było skażone bakteriami Escherichia coli. Na skutki uboczne spożycia tego produktu, skarży się 14 innych dzieci z tego regionu. Żadne z nich jednak nie zostało sparaliżowane. Doszło jednak do trwałego uszkodzenia wątroby.

Stanowisko Lidla w tej sprawie

W 2017 roku, Guy Lamorlette, sprawujący obowiązki szefa firmy Serb- Cerf, został skazany na 3 lata pozbawienia wolności. To skutek w brakach kontroli mięsa, które przechowywała firma.

Jedną z kar, która miała czekać szefa firmy był dożywotni zakaz pracy w handlu i przemyśle oraz wypłacenie odszkodowania dla rodzin pokrzywdzonych całą sytuacją. Guy Lamorlette postanowił się jednak odwołać od wyroku, ponieważ sądzi, że jest to wina nieżyjącego już kontrolera jakości.

- Mam nadzieję, że osoba odpowiedzialna za tą tragedię będzie miała tyle godności i wycofa apelację. Na pierwszym procesie nawet nie chciał spojrzeć na Nolana - mówił Florence Rault, prawnik reprezentujący rodzinę zmarłego chłopca.

Zrobimy zakupy spożywcze w niedzielę? Wicepremier rozwiewa wszelkie wątpliwościZrobimy zakupy spożywcze w niedzielę? Wicepremier rozwiewa wszelkie wątpliwościCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Z ostatniej chwili: Nie żyje wybitny polski aktor. Zagrał słynną rolę w "Vabanku"
  2. Państwo wkroczyło na pola rolników i odebrało im ziemię. Ani złotówki rekompensaty
  3. Łatwiejszy do zrobienia niż sok czy syrop, a tak samo skuteczny. Na jesienne przeziębienia sięgnij po napar z imbiru
  4. Natychmiast sięgnij po syrop z czosnku, jeśli zauważyłeś u siebie symptomy choroby. Piorunująco skuteczny, domowy sposób
  5. Hitowe tradycyjne placki ziemniaczane po białorusku. Deklasują przepis Gessler
  6. Jak odróżnić grypę żołądkową od COVID-19? Jeden symptom może mieć decydujące znaczenie
  7. McDonald's walczy z ociepleniem klimatycznym. Firma pracuje nad ekologicznym wege burgerem

źródło: polsatnews.pl

Zapraszamy na naszego Instagrama

Następny artykuł