Lidl ma duży problemgeograph.ie/ Albert Bridge https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

Lidl rozwścieczył miliony Polaków. Teraz może słono zapłacić, jest na celowniku UOKiK

Lidl zdołał rozwścieczyć miliony Polaków tylko jedną rzeczą. Sprawą zainteresowali się urzędnicy, którzy teraz mogą nałożyć wyjątkowo wysoka karę. Sieć sklepów Lidl złamała prawo.

Lidl jest wraz z Biedronka największą siecią dyskontów w Polsce. Sklepy te cieszą się wielką popularnością, ponieważ swoje lokalizacje mają prawie w całej Polsce, a niskie ceny zachęcają do częstszych zakupów. Niestety, niemiecka sieć zdołała rozwścieczyć miliony Polaków jedna decyzją, która zainteresowała także urzędników. Teraz Lidlowi grozi grzywna, ponieważ działał niezgodnie z prawem.

Mało kto zwraca uwagę na 3 szczegóły podczas kiszenia ogórków. A szkoda, bo wiele od nich zależy Mało kto zwraca uwagę na 3 szczegóły podczas kiszenia ogórków. A szkoda, bo wiele od nich zależyCzytaj dalej

Lidl - możliwe, że zapłaci dotkliwą grzywnę

Sieć sklepów z Niemiec rozwścieczyła miliony Polaków decyzją o niesprzedawaniu piwa bezalkoholowego osobom niepełnoletnim. Właściciele zasłaniają się stanowiskiem Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, w skrócie PARPA. Agencja twierdzi, że podawanie nieletnim napojów bezalkoholowych jest szkodliwe, ponieważ w taki sposób wprowadzany jest nawyk sięgania po takie trunki w przyszłości.

Dzisiaj grzeje:

  1. Dramatyczna wiadomość właśnie dotarła do mediów. Tragicznie zmarł wspaniały Polak, miał 34 lata
  2. Dramatyczna wiadomość Polsatu obiega Polskę. Wszyscy klienci Biedronki przecierają oczy po komunikacie
  3. Kupisz popularną przyprawę, skończysz z salmonellą. Sanepid wycofuje produkt

Mimo dobrych chęci, sprawa nie jest czarno-biała. Choć Lidl kieruje się Agencją, to przy okazji łamie także polskie prawo. W rozumieniu prawnym piwo bezalkoholowe nie jest napojem alkoholowym, a więc nie podlegają wobec niego żadne ograniczenia. Sprzedawcy nie mogą żądać dowodów osobistych od niepełnoletnich, aby sprzedawać im piwa bezalkoholowe. Odmawiając sprzedaży napojów bezalkoholowych działają wbrew prawu.

Wprowadzone ograniczenia wiążą się z ryzykiem grzywny, jaka nałożyć na sieć może Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Nie wiadomo jak wysoka miała by być kara, jednak UOKiK przyznaje, że odebrali wiele skarg od niezadowolonych klientów.

Lidl mimo wszystko trwa w swoim stanowisku i nie odpuszcza. - Kształtowanie właściwych postaw wśród dzieci i młodzieży jest jednym z elementów realizowanej przez Lidl Polska polityki społecznej odpowiedzialności biznesu - tłumaczy Aleksandra Robaszkiewicz z biura prasowego sieci.

Gigantyczna awantura na chrzcinach na Podlasiu. Kilka osób trafiło do szpitalaGigantyczna awantura na chrzcinach na Podlasiu. Kilka osób trafiło do szpitalaCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Dzień Dobry TVN straci swoją największą gwiazdę? Wkrótce fani mogą już jej nie zobaczyć, "szykuje rewolucję"
  2. "Syn krzyczał i prosił o pomoc". Tragedia, zagraniczne media potwierdziły
  3. Raptownie zastygł i zamarł zbierając grzyby. Błyski pod ściółką zapamięta do końca życia, znalazł ich źródło
  4. Cudowny przepis Gessler na kotlety mielone po lwowsku. Z orzeźwiającą mizerią rozpływają się w ustach
  5. Okropne z 5 porażających powodów. Nie używaj do gotowania sprzedawanego w Biedronce, Lidlu i innych, niebezpiecznego produktu
  6. Ogromna tragedia w górach. Nie żyje polski sportowiec, miał tylko 27 lat

Źródło: next.gazeta.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł