paragon i zakupypixabay

Wszyscy Polacy mocno się zdziwią w Lidlu i Biedronce. Wielka zmiana systemu płatności

Lidl i Biedronka na liście sklepów, w których nastąpi zmiana systemu płatności. Wiemy, jakie zmiany nas czekają. Jak to wpłynie na zwyczaje zakupowe Polaków?

Lidl, Biedronka i inne sklepy korzystające z terminali umożliwiających płatność zbliżeniową już szykują się na dużą odmianę. Producent kart Visa zmieni zasady dokonywania płatności. Stopniowo zmiany będą wdrażane również przez banki i producentów terminali.

Niewyobrażalne sceny w polskim sklepie. Emerytka spojrzała na wędlinę i zalała się łzamiNiewyobrażalne sceny w polskim sklepie. Emerytka spojrzała na wędlinę i zalała się łzamiCzytaj dalej

Zmiana została już skonsultowana z polskimi bankami i uzyskała akceptację Narodowego Banku Polskiego. Nowe zasady zaczną obowiązywać od 17 lipca tego roku. Póki co dotyczy ona kart Visa, ale Mastercard również zastanawia się nad wprowadzeniem tego rozwiązania. Termin takiej decyzji jest na razie nieznany.

Dzisiaj grzeje: 1. Jest nagranie. Biedronka w polskiej miejscowości przyłapana na największej ściemie

2. Lidl oszukuje wszystkich Polaków? W sklepach trwa ukrywana przed nami skandaliczna praktyka

Już od lata limit transakcji zbliżeniowych, w których nie trzeba podawać PIN podniesie się z 50 złotych od 100 złotych. Jaka jest przyczyna takiej decyzji? Polacy bardzo chętnie płacą kartami i są do tego przyzwyczajeni. Producenci kart i banki chcą im to jak najbardziej ułatwić.

Może minąć trochę czasu, zanim zmiana się przyjmie. Wiele osób ma zakodowaną w głowie magiczną granicę 50 złotych. Z pewnością będzie potrzeba czasu, by się przyzwyczaić. Czasu potrzebują także banki, które zmiany będą wdrażać stopniowo. Bardzo możliwe, że w wielu z nich limit będzie można podnieść na życzenie.

Najlepsze newsy:

  1. Tragiczna wiadomość, nie żyje wspaniały Polak. Uratował dziesiątki istnień, GOPR w żałobie
  2. Objaw raka płuc widoczny na twarzy. Nigdy go nie lekceważ
  3. Biedronka oszukała wszystkich? Przed chwilą policja pilnie wkroczyła do sklepu, Polacy będą wściekli
  4. Przypadkiem wykryto mafię parówkową. Wszyscy jedliśmy kiełbasę z mięsa do utylizacji
  5. Afera solna. Wszyscy długo jedliśmy sól drogową z wszystkimi rakotwórczymi zagrożeniami
  6. Rewelacyjnie prosty sposób na gęsty i bardziej odżywczy rosół. Wszystko za sprawą jednego składnika, który z powodzeniem używasz do przetworów

Źródło:money.pl

Następny artykuł