Lidl i inne sklepy wprowadzają wielka zmianępixabay.com/gosiak1980

Przestają pobłażać. Możesz zapłacić 150 zł kary po zakupach w Lidlu, Biedronce, Auchan, Kauflandzie lub Aldi

Lidl, Biedronka, Auchan i inne sklepy postanowiły, że koniec z pobłażaniem. Teraz po zakupach w wielu placówkach handlowych możesz zapłacić nawet 150 złotych kary. Najbardziej dotknięci będą klienci zmotoryzowani.

Lidl, tak jak Biedronka, Auchan, Kaufland czy Aldi postanowili wprowadzić kolosalne zmiany, które dla wielu klientów mogą skończyć się przymusem płacenia dużej kary finansowej. Po wyjściu ze sklepu z zakupami można być obarczonym nawet 150 zł grzywny. Cały plan argumentowany jest chęcią dbania o komfort klientów, którzy wielokrotnie narzekali na dotychczasowe rozwiązanie.

Zobaczył na ukrytej kamerze co w nocy robią pracownice Biedronki. Złożył im skandaliczną propozycjęZobaczył na ukrytej kamerze co w nocy robią pracownice Biedronki. Złożył im skandaliczną propozycjęCzytaj dalej

Lidl i inne sklepy mogą wymagać opłacenia dużej kary

Problem jest spory, ponieważ klienci skarżą się w wielu miejscowościach. Sklepy najwięcej zgłoszeń dostają w miejscach, w których sklep usytuowany jest blisko dużych skupisk mieszkań i domów, takich jak osiedla mieszkalne. Okoliczni mieszkańcy traktują często sklepowe parkingi jak publiczne miejsce do parkowania, za które nie muszą uiszczać żadnej opłaty. Teraz wszystko się zmienia i co raz więcej sieci zmienia zasady korzystania z parkingów.

Dzisiaj grzeje:

  1. Już się zbliża do Polski. Wydano pilne ostrzeżenie
  2. Słynna babcia Ewa zdradziła swój sposób na kiszone ogórki. Przed zakręceniem słoików robi zawsze 1 rzecz
  3. Ostrzeżenie GIS: zatruty ser w Lidlu. Jego zjedzenie grozi niebezpieczną chorobą, natychmiast go wyrzuć

Różne sklepy wprowadziły inne rozwiązania. Lidl wraz z Auchan postawili na parkometry, które zainstalowane są blisko parkingów. Urządzenia postawione zostały w miejscowościach, w których klienci zgłaszali najwięcej trudności z parkowaniem. Podobną decyzję podjął Kaufland - obecnie opłatę za parkowanie uiścić należy w 17 placówkach.

Ciekawym pomysłem może pochwalić się sieć sklepów Aldi, która podeszła do sprawy w nowoczesny sposób. Aby ułatwić uiszczanie opłat klienci wcale nie muszą drukować papierowego biletu. Całą transakcję mogą w wygodny sposób przeprowadzić przez aplikację mobilną sklepu na telefonach komórkowych.

Klienci nie są jednak w pełni zadowoleni. Do UOKiK napływa wiele skarg, w których konsumenci tłumaczą, że na parkingach brakuje odpowiednich oznaczeń oraz wyjaśnień na jakich zasadach można korzystać z miejsca parkingowego. Kara za brak biletu może być bardzo duża i w niektórych przypadkach sięga nawet 150 złotych.

- Konsument nie może być wprowadzany w błąd. Absolutnie niedopuszczalna jest sytuacja, gdy parking jest źle oznakowany i korzystający nie wie, czego się od niego wymaga. Oczekiwanie w takich sytuacjach płatności, zwłaszcza w dużej wysokości, jest nieprzyzwoite - stwierdził Tomasz Chróstny Prezes UOKiK.

Postaw identyczne słoiki w ogrodzie, a nie ujrzysz żadnego komara do końca lataPostaw identyczne słoiki w ogrodzie, a nie ujrzysz żadnego komara do końca lataCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. W najbliższym czasie będzie niebezpiecznie. Wydano pilny komunikat, należy zachować ostrożność
  2. Będą wielkie zmiany w Polsce. Jest ostrzeżenie dla turystów
  3. Jutro w Lidlu będą długie kolejki. Sieć za darmo rozdaje uwielbiany produkt, jest tylko jeden warunek
  4. Okropne sceny w Biedronce, ochroniarz nie spodziewał się ataku. Kamery wszystko zarejestrowały, niewiarygodne kto pomógł
  5. Ile soli sypać do ogórków kiszonych? Rozwiewamy wątpliwości i zdradzamy, jaka jest najlepsza
  6. Gdy wyszło na jaw, z kim spokrewniony jest Adam Małysz, odebrało nam mowę. Absolutnie nikt nie zdawał sobie sprawy

Źródło: biznesinfo

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł