Lidl przygotował niespodziankęJackF, Getty Images

Już się zaczęło. Lidl świętuje ważne wydarzenie, sieć przygotowała niespodziankę

Lidl dołączył do grona biznesów, które świętują bardzo ważne, dla wielu Polaków, wydarzenie. Mowa o Dniu Seniora, który jest dzisiaj. Z tego powodu niemiecka sieć przygotowała świetną niespodziankę, która przyda się szczególnie świętującym. Lidl przygotował specjalną książkę, w której znajdzie się wiele cennych porad dla seniorów. Dotyczą one także zdrowego odżywiania.

Lidl stara się, aby wszyscy jego klienci byli jak najbardziej zadowoleni po wyjściu ze sklepu sieci. Aby tego dokonać, oferują mnóstwo ciekawych promocji i przecen, które są tak bardzo przez nas pożądane. Tym razem sieć przygotowała jednak coś zupełnie innego - z uwagi na Dzień Seniora można spodziewać się wspaniałej niespodzianki. Emeryci będą zachwyceni.

Błagali ludzi o pomoc, ledwo wiązali koniec z końcem. Teraz zwyczajnie dziękują, klienci uratowali kultową restaurację niezwykłą akcjąBłagali ludzi o pomoc, ledwo wiązali koniec z końcem. Teraz zwyczajnie dziękują, klienci uratowali kultową restaurację niezwykłą akcjąCzytaj dalej

Lidl postawił wysoką poprzeczkę - niespodzianka specjalnie dla seniorów

Dzień Seniora obchodzony jest co roku 14 listopada. Święto to ma na celu zniesienie krzywdzących stereotypów o typowych babciach i dziadkach, którzy w opinii wielu ludzi są mocno wycofani z życia. Tak jak każdy, senior także może być młody duchem, pełen witalności i chęci do wykonywania różnych aktywności.

Aby uświadomić o tym młodszą część społeczeństwa, a starszym pomóc w spełnianiu swoich potrzeb, Lidl przygotował specjalną książkę, która ma pomóc emerytom w zachowaniu zdrowia i wigoru. Wraz z Narodowym Centrum Edukacji Żywieniowej sieć, pod kierunkiem prof. Mirosława Jarosza, wydała tytuł „Jeść zdrowiej i żyć dłużej. Żywienie osób w starszym wieku”.

Jakość życia seniorów, tak jak każdego z nas, zależy od ogólnych aktywności, żywienia i dobrych relacji między ludzkich. Ciekawe zajęcia, które niwelują nudę, zdrowa i zbilansowana dieta oraz częste rozmowy z bliskim potrafią zdziałać cuda.

Dzisiaj grzeje:

  1. Prawdziwa "bomba witaminowa". Przepyszna surówka z buraków, ogórków kiszonych i popularnych owoców
  2. Gwiazda Polsatu rozgrzała fanów do czerwoności. Niczego się nie wstydzi, zdjęcie z rajskiej plaży aż onieśmiela
  3. Smakuje jak rozpływający się w ustach batonik, a wygląda jeszcze lepiej. Ciasto Kinder Bueno zrobisz błyskawicznie, bez pieczenia a efekt pochwali cała rodzina

Dzisiejsze czasy pozwalają starszym na mnóstwo rozrywki. W sklepach stacjonarnych oraz ich internetowej wersji można znaleźć mnóstwo produktów dla pasjonatów, których nie brakuje także wśród starszej części społeczeństwa. Typowymi zajęciami dla tej grupy wiekowej są spacery w lesie, nordic walking, gimnastyka w domu czy gra w szachy.

Wielu z nich poświęca mnóstwo czasu także na czytanie książek, co świetnie wpływa na kondycje psychiczną i intelektualną. Aby móc zachować trzeźwość umysłu warto także odpowiednio się odżywiać. Stąd doskonałym wyjściem jest połączenie obu czynności i czerpanie wiedzy na temat odżywiania z najnowszej książki Lidla.

Niestety, jak podaje superbiz.se.pl, aż 70% chorób typowych dla ludzi w starszym wieku wynika ze złego odżywiania. Jak można dowiedzieć się z „Jeść zdrowiej i żyć dłużej..." wystarczy zmienić kilka przyzwyczajeń, aby bardzo mocno zminimalizować ryzyko ich wystąpienia. O jakie nawyki chodzi?

Zdecydowanie najważniejszymi jest picie dużych ilości wody, jeść regularnie, często sięgać po warzywa i owoce. Powyżej 60 roku ludzie powinni pić przynajmniej dwa litry wody. Odpowiednie nawodnienie jest zdecydowanie najważniejsze, ponieważ odwodnienie może prowadzić do długotrwałych problemów.

Kolejna jest zróżnicowana dieta, która powinna składać się z dużej ilość warzyw i owoców, produktów zbożowych pełnoziarnistych, nabiału, ryb, chudego mięsa, jaj oraz orzechów i zdrowych tłuszczów roślinnych. Co więcej, przynajmniej połowa posiłków powinna zostać złożona z owoców i warzyw.

Zmiana trybu życia i zwiększona aktywność zapewni długie zdrowie, a ogrom wiedzy w powyższej książce pozwoli z łatwością wcielić te wytyczne w życie.

Dodaj do syropu z cebuli 1 składnik. Wzmocnisz jego działanie i pozbędziesz się uciążliwej dolegliwościDodaj do syropu z cebuli 1 składnik. Wzmocnisz jego działanie i pozbędziesz się uciążliwej dolegliwościCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Edyta Górniak trafi do więzienia? Szerzy kontrowersyjne teorie o epidemii, przez co podpadła kilku osobom
  2. Oddała dziecko do adopcji. 45 lat później jeden telefon sprawił, że nie potrafiła myśleć już o niczym innym
  3. Jesienią pijasz tylko warzywne soki? Ogromny błąd, stokroć lepszy jest sok jabłkowy, posiada zdumiewające zalety
  4. 3 tricki i porada Gessler sprawią, że sałatka jarzynowa będzie jeszcze lepsza w smaku. Nie przestaniesz jej jeść
  5. Pij pół szklanki przez 7 dni, najlepiej wieczorem. Sok z kiszonych ogórków jest źródłem zdrowia, efekty kuracji olśniewają
  6. Dalmatyńczyk miał zostać mamą 3 szczeniaków. Ale gdy zaczął się poród, wszystkim opadły szczęki
  7. Romans za kulisami "Rolnik szuka żony"? W sieci pojawił się zaskakujący wpis uczestniczki hitu TVP

Źródło: superbiz.se.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł