Lidl - nie wszystkie zmiany dobrewikipedia.org/Tiia Monto https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

Poczuła się upokorzona i bezradna, emerytka z Łodzi nie chce już robić zakupów w Lidlu. Mówi o dyskryminacji, jest stanowisko sklepu

Lidl jest pod ostrzałem. Upokorzona i bezradna emerytka z Łodzi zdradziła, że nie chce więcej robić zakupów w tym sklepie. Wypowiedziała ostre słowa, znamy też stanowisko sklepu.

Lidl stara się, aby wszyscy klienci byli zadowoleni. To właśnie dzięki nim sieć zarabia wiele pieniędzy, więc zależy jej, by mieć ich jak najwięcej. Dbanie o stałych klientów wprowadzając karty stałego klienta i pozyskiwanie nowych wieloma promocjami opłaca się, wszak Lidl zaraz obok Biedronki jest najczęściej wybieranym miejscem na zakupy przez Polaków. Jedna z klientek jest jednak bardzo niezadowolona nowymi rozwiązaniami sieci - czuje się upokorzona i wykluczona.

Wyglądały jak ziemniaki albo dziwne kamienie. Gdy emerytka z Zamościa poznała prawdę, od razu pobladła Wyglądały jak ziemniaki albo dziwne kamienie. Gdy emerytka z Zamościa poznała prawdę, od razu pobladłaCzytaj dalej

Lidl zawiódł emerytkę - nie chce więcej robić w nim zakupów

W sklepach sieci Lidl często możemy znaleźć strefę z kasami samoobsługowymi. Urządzenia te zostały wprowadzone, aby ułatwić klientom zakupy i przyspieszyć wizytę w lokalu. Wiele osób ochoczo podeszło do tej decyzji, wszak stojąc w kolejce z kilkoma produktami i czekając, aż 5 klientów z pełnymi wózkami zrobi przed nami zakupy, traci się sporo czasu. Urządzenia do samodzielnego skanowania produktów przypadły do gustu szczególnie młodym, którzy nie mają żadnych problemów z ich obsługą. Inaczej jest niestety ze starszymi Polakami.

Dzisiaj grzeje:

  1. Fatalne informacje dla wielbicieli grzybów. Niestety potwierdzili najgorsze obawy
  2. Nawet 6240 zł do twojej emerytury. Mało kto o tym wie, ale możesz liczyć na dodatkowe pieniądze

Pani Basia z Łodzi jest ogromną fanką Lidla i, jak czytamy w artykule na portalu Wyborcza.pl, często robi tam zakupy, ponieważ mają według niej najświeższe warzywa i pyszne pieczywo. Niestety, odkąd wprowadzone zostały kasy samoobsługowe, emerytka nie radzi sobie z wykonywaniem zakupów. Zwłaszcza, jeśli tylko te są otwarte.

- Ja rozumiem, że mamy być nowocześni i wszystko można zautomatyzować. Dlatego kasy samoobsługowe, do prostych zakupów, dla młodszych ludzi, to dobre rozwiązanie. Ale nie można zupełnie wyłączać możliwości płacenia w zwykłej kasie. To jest dyskryminacja. Szczególnie osób starszych i wykluczonych cyfrowo - mówi dla Wyborczej pani Barbara.

Takie rozwiązanie może być szczególnie niewygodne dla osób starszych takich jak pani Barbara. Emeryci mogą być niezaznajomieni z nowoczesną technologią, w końcu całe życie dawali sobie bez niej radę. Starsza pani czuje się też bardzo głupio kiedy widzi jak zirytowany personel raz po raz musi jej tłumaczyć działanie urządzenia. Z tego powodu każdy sklep powinien dawać wybór klientom, którzy nie chcą korzystać z kas samoobsługowych.

- Wciskam półbagietkę, bo bułka jakaś mała. Ekspedientka fuka, że się pomyliłam. Naciskam jabłka, a ona się złości, że nie wbiłam kodu. Czułam się jak kretynka - zdradza pani Barbara.

Biuro prasowe Lidla zostało zapytane przez dziennikarzy Wyborczej o sprawę z kasami. Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications sieci sklepów Lidl, wskazuje, że sytuacje, w których tradycyjne kasy są zamknięte, są jednostkowe i chwilowe. Zdarzają się, kiedy kasjer musi np. odnieść zwrócony przez klienta produkt. Aleksandra prosi, aby klienci w takim momenciei zwrócili się do personelu sklepu o otwarcie zwykłej kasy.

Stało się, gratulacje posypały się ze wszystkich stron. Lara pokazała pierwsze zdjęcie, jej mama nie ukryła wzruszenia i szczęściaStało się, gratulacje posypały się ze wszystkich stron. Lara pokazała pierwsze zdjęcie, jej mama nie ukryła wzruszenia i szczęściaCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. I wszystko jasne. Wiceminister już potwierdził, wiemy ile będzie wynosić czternasta emerytura
  2. Podatek od szczepionki. Kto zapłaci za walkę z koronawirusem?
  3. Polacy notorycznie nie dodają do jajecznicy 1 składnika. Błąd, bez niego traci aksamitną konsystencję i cudowny smak
  4. Już nigdy nie zrobicie frytek inaczej. Robert Makłowicz pokazał niesamowity trik, dzięki którym smakują najlepiej
  5. Dodaj ziemniaki, ale przenigdy nie gotuj rosołu na udkach kurzych. Kucharze ostrzegają
  6. Tysiące Polaków mówi o polskim mieście. Popularny kurort zdecydował się na radykalne kroki

Źródło: lodz.wyborcza.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł