Lidl wywołał oburzenie.Wikipedia / CC0

Co się dzieje? Decyzja Lidla zaskoczyła klientów, sprawą zajął się UOKIK

Lidl przeważnie wywołuje pozytywne zaskoczenie. Jednak tym razem stało się wręcz przeciwnie. Sieć supermarketów postanowiła podjąć decyzję, która wywołała oburzenie u wielu osób. UOKiK nie mógł pozostać bierny w tej sytuacji.

Sklepy Lidl są jednym z pierwszych wyborów osób, które wybierają się na zakupy. Nie da się ukryć, że supermarkety pod tym szyldem cieszą się ogromną popularnością, a klienci chętnie wracają tam zaopatrując się w produkty. Pewna decyzja sieci wzbudziła spore kontrowersje.

Weszła do Biedronki z maseczką na twarzy i bez skrupułów zrobiła karygodną rzecz. Wszystko się nagrało, policja prosi o pomocWeszła do Biedronki z maseczką na twarzy i bez skrupułów zrobiła karygodną rzecz. Wszystko się nagrało, policja prosi o pomocCzytaj dalej

Lidl wywołał konsternację u klientów

Nikt się nie spodziewał, że Lidl zdecyduje się na taki krok. Nie od dziś wiadomo, że w przypadku zakupu napojów alkoholowych sprzedawcy mogą poprosić nas o okazanie dokumentu tożsamości. Ma to na celu upewnienie się, że trunki wyskokowe nie trafią w ręce nieletnich. Bez wątpienia takie normy są jak najbardziej uzasadnione. Jednak mało kto spodziewałby się, że w przypadku piwa bezalkoholowego również można spodziewać się takiej formy kontroli. Jak Lidl usprawiedliwia swoją decyzję?

Dzisiaj grzeje:

  1. Idealnie chrupkie ogórki kwaszone. Wszystko przez 1 skladnik
  2. Ważne zmiany dla emerytów i rencistów już w mocy. Nawet 3732,10 zł więcej do świadczenia

Lidl wyraził jednoznaczną opinię dotyczącą sprzedaży piwa bezalkoholowego

- Weryfikacja wieku przy sprzedaży piwa bezalkoholowego wykształciła się m.in. w związku ze stanowiskiem Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA), która wskazała, że co prawda piwo bezalkoholowe nie stanowi napoju alkoholowego (w rozumieniu ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi), ale sprzedaż rzeczonego napoju dzieciom i młodzieży budzi poważne wątpliwości wychowawcze - wyjaśnił Lidl w wiadomości do Business Insider. Okazuje się jednak, że stanowisko sieci różni się od tego, które w tej kwestii ma UOKiK.

Zgodnie z informacjami umieszczonymi na portalu Business Insider, UOKiK odpowiedział jednemu z klientów sieci Lidl, któremu odmówiono sprzedaży piwa bezalkoholowego bez okazania dokumentu tożsamości. Urząd stwierdził, że stanowisko PARPA nie jest obowiązującym prawem i może być traktowane wyłącznie jako wskazówka. Sama odmowa sprzedaży piwa bezalkoholowego w ocenie UOKiK można uznać nawet za wykroczenie.

Najlepsze newsy:

  1. Justyna Żyła nie wytrzymała. Wyciąga kolejną broń przeciwko Piotrowi po tym, jak ujawnił ich prywatną korespondencję
  2. Autobus stanął w płomieniach na europejskim lotnisku. Ewakuacja terminala [film]
  3. Bezdomna kobieta poprosiła Zbigniewa Wodeckiego o jedzenie. Nieprawdopodobny gest artysty poruszy każdego
  4. Wygląd kuchni w domu Michała Szpaka jest nieprawdopodobny. Nie chce się wierzyć
  5. Zaczęła wlewać w siebie wodę po ogórkach kiszonych. Siódmego dnia z jej ciałem wydarzyło się niemożliwe
  6. Justyna Żyła odpowiedziała na mocny wpis męża. Szybko usunęła swoją wiadomość, ale w internecie nic nie ginie

Źródło: Business Insider

Następny artykuł