Lidl i inne większe sklepy mogą być otwarte w niedzielę.pixabay/Alexas_Fotos

Już niedługo zrobimy zakupy w niedzielę w Lidlu, Biedronce i innych sieciach? Jest nowy projekt ustawy

Lidl, Biedronka czy Auchan w niedzielę są przez nas zwykle omijane szerokim łukiem, bo tego dnia obowiązuje zakaz handlu. Panująca pandemia mocno wpłynęła jednak na gospodarkę, przez co pojawiła się nowy projekt ustawy. Dokument otrzymała Rada Dialogu Społecznego.

Lidl, podobnie jak wiele supermarketów i większych sklepów, jest zamknięty przez większość niedziel w roku. Większość konsumentów zdążyła się już do tego przyzwyczaić, dlatego niemal nikt nie planuje większych zakupów w ostatni dzień tygodnia. Co ciekawe, może się to niedługo zmienić, bo własnie pojawił się nowy projekt ustawy. Zmiany w przepisach są prawdopodobne.

Syn Edyty Górniak nie jadł przez tydzień. Powód poraża, nawet słynna mama była zdumionaSyn Edyty Górniak nie jadł przez tydzień. Powód poraża, nawet słynna mama była zdumionaCzytaj dalej

Lidl być może znowy przyciągnie klientów w niedzielę

Lidl, Biedronka i wiele innych większych sklepów muszą przestrzegać zakazu handlu w niedziele, ale temat właśnie powrócił. Autorzy ustawy, która miałaby regulować nowe prawo, wyjaśniają, że przyczyną jest panująca pandemia. Koronawirus mocno wpłynął bowiem na rentowność supermarketów w galeriach handlowych oraz związane z tym liczne zwolnienia zatrudnionych w nich osób, dlatego zawieszenie zakazu mogłoby poprawić bezpieczeństwo sanitarne - bo zakupy rozłożą się na 7 dni w tygodniu - i przyczynić się do ochrony miejsc pracy.

Dzisiaj grzeje:

  1. Córka aktora Boczka z "Kiepskich" wyrosła na przepiękną kobietę. Jej mama i tata gotują nietypowe dania, jednak ona nie jada w domu rodzinnym
  2. Blisko 19 tys. Polaków już niebawem otrzyma wezwania. Nie wolno ich lekceważyć

Jak podają Wiadomości Handlowe, w nowym projekcie przewiduje się, że sklepy mogłyby działać w niedzielę przez pewien czas. Zmiany miałyby polegać na otwarciu sklepów w ostatni dzień tygodnia podczas trwania epidemii oraz 180 dni po jej zakończeniu. Nie dotyczy to oczywiście świąt. W projekcie uwzględniono także, aby pracownicy Lida czy Biedronki mieli wole dwie niedziele w miesiącu niezależnie do rodzaju umowy, na której jest się zatrudnionym.

Najlepsze newsy:

  1. Nie płaciłeś abonamentu RTV? Lepiej sprawdź skrzynkę pocztową, masowe kontrole, internauci pokazują zdjęcia
  2. Wstawił oburzające zdjęcie z Ustronia Morskiego. Skandal
  3. Okrasa ujawnił tajemnicę optymalnego ciasta na pierogi. Kluczem jest 1 krok, sprawia że nigdy się nie rozpadają
  4. Dorota Szelągowska pochwaliła się swoją kuchnią. Fani podzieleni, mają 1 poważny zarzut
  5. Ewa Chodakowska nigdy nie wrzuca do rosołu 1 rzeczy. Ma lepszą i zdrowszą alternatywę
  6. Stoch i Kubacki zabrali żony na wspólny wypad. Wiemy, co robili - piękne widoki i świetna zabawa (FOTO)

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł