Lidl i inne sklepy naciskająfacebook.com/lodzzwanapozadaniem

Wielu chce końca niedziel niehandlowych. Wiceminister powołując się na sytuację epidemiczną odpowiedziała

Lidl, Biedronka i wiele innych sklepów nie może prowadzić działalności handlowej w niedziele niehandlowe. Z tego powodu wielu chce, aby rząd odszedł od tej dyrektywy. Wiceminister odpowiedziała powołując się na sytuację epidemiczną.

Lidl oraz Biedronka są najbardziej popularnymi sklepami w Polsce. Tysiące klientów każdego dnia robią w nich zakupy różnej wielkości - zdecydowanie przeważają średnie zakupy, które pozwolą zapewnić jedzenie i inne produkty na kilka najbliższych dni. Niestety, niedziele niehandlowe skutecznie przeszkadzają wielu.

Gessler wytknęła Polakom błąd w gotowaniu rosołu i zup. Popełnia go mnóstwo osóbGessler wytknęła Polakom błąd w gotowaniu rosołu i zup. Popełnia go mnóstwo osóbCzytaj dalej

Lidl i wiele innych sklepów muszą przestrzegać zakazu handlu w niedzielę

W tym roku, zgodnie z ustaleniami rządu, nie pozostało nam zbyt dużo handlowych niedziel. Według prawa zakupy będzie można zrobić jedynie w następne dwie niedziele: 13 i 20 grudnia. Niestety, przyszły rok będzie pod tym względem znacznie gorszy.

Od 1 stycznia 2021 roku ma obowiązywać całkowity zakaz handlu w niedziele, co oznacza, że nie będzie można zrobić zakupów w żadną z nich. Mimo wszystko w ciągu tego roku zdarzyła się jedna zmiana, która możliwe, że wszystko zmieni.

Mowa oczywiście o pandemii, która dotknęła cały świat. Ostatnie dni pokazują, że chorych ciągle przybywa, co martwi nie tylko rząd, ale i przedstawicieli przedsiębiorców handlowych. Czy przez koronawirusa rządzący zmienią zdanie i wprowadzą duże zmiany w działalności sklepów?

Dzisiaj grzeje:

  1. Oszałamiające ciasto bez pieczenia, sprawdzi się na każdym przyjęciu. Wystarczy nieco herbatników, masa i kilka minut wolnego czasu
  2. Wielkie ostrzeżenie od WHO. Szczęki opadają. Nie jest dobrze
  3. Ogromna awantura w sklepie spożywczym. Rodzicom puściły nerwy, sprawą zajmie się sąd

Do dzisiaj wprowadzono nakaz zasłaniania nosa i ust przez klientów i pracowników, a sklepy muszą umożliwić klientom żele antybakteryjne, jednorazowe rękawiczki i przestrzegać ilości klientów w danym momencie. Liczba dozwolonych konsumentów robiących zakupy zależy od metrażu i ilości kas.

Mimo tych rozwiązań rząd jest pod co raz większym naciskiem. Handlowcy postulują o zniesienie zakazu handlu w niedziele, co pozwoliłoby zapewnić znacznie większe bezpieczeństwo kupującym.

- Z apelem zniesienia zakazu handlu w niedziele zwracają się do rządu różne środowiska, w związku z czym zbierane są argumenty za i przeciw - tłumaczy wiceminister rozwoju, pracy i technologii, Olga Semeniuk. Co ciekawe, przeprowadzane są rozmowy pomiędzy rządzącymi a przedstawicielami handlowców.

W ostatni poniedziałek doszło do wideokonferencji, podczas której uczestniczyła między innymi Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji oraz Polska Izba Handlu. Istnieje szansa, że dialog zostanie zakończony sukcesem.

- Kwestia zniesienia zakazu handlu w niedziele z pewnością wymaga systematycznego monitorowania sytuacji epidemicznej w kraju. Resort gospodarki jest otwarty na dialog w sprawie zniesienia handlu w niedziele - przekazuje Olga Semeniuk.

W ubiegłym tygodniu Senatorowie Koalicji Obywatelskiej złożyli projekt ustawy, który pozwala znieść zakaz handlu na czas pandemii oraz 90 dni po jej wygaszeniu. Finalna decyzja należy do sztabu kryzysowego, który konsultuje się pomiędzy resortami.

Otworzyła słoik z ogórkami kiszonymi i pobladła. Jej oczom ukazał się żenujący widokOtworzyła słoik z ogórkami kiszonymi i pobladła. Jej oczom ukazał się żenujący widokCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Pod osłoną wczorajszych strajków, Sejm przeforsował niepokojącą ustawę. Dotyczy niemal nas wszystkich
  2. Nowy zakaz obejmie wsie i gospodarstwa? Kara za nieprzestrzeganie nawet 500 zł
  3. Syrop imbirowy działa jak antybiotyk. Ma też inne zalety, pomaga w przykrych dolegliwościach
  4. Zostały ci ziemniaki z obiadu? Pod żadnym pozorem ich nie wyrzucaj, zrobisz z nich kulinarne arcydzieło
  5. Chcą zakończenia "Kiepskich". Wzruszający pomysł pożegnania śp. Gnatowskiego, serialowy Boczek był miłośnikiem jedzenia
  6. Ogromny protest przeciwko obostrzeniom w Warszawie. Uczestnicy otoczeni przez policję, użyto gazu
  7. Ujawniono, ile ma na koncie fundacja Tadeusza Rydzyka. Sumy nie mieszczą się w głowie

Źródło: popularne.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł