Lidl ma w ofercie ciekawego grillapixnio.com/ Michal Jarmoluk CC 0

Szymon odpalił grilla z Lidla na balkonie. Nie mógł przewidzieć jednej rzeczy, wystarczyło kilkanaście minut

Lidl w swojej ofercie sklepu internetowego ma ciekawego grilla, którego przetestował Szymon Radzewicz z portalu Spiders Web. Szymon odpalił go na balkonie i nie mógł przewidzieć jednej rzeczy jaka się wydarzyła. Wystarczyło tylko kilkanaście minut grillowania.

Lidl jest największym konkurentem sieci Biedronki, a jego ciekawe oferty na sprzęt elektroniczny i AGD bardzo często przykuwają uwagę wielu klientów. W ofercie sklepu internetowego sieci jest dostępny grill elektryczny, który jednak zaskakuje funkcjonalnością. Pomimo zasilania elektrycznego jego paliwem jest węgiel drzewny, a nowatorska funkcja prawdopodobnie pozwala grillować nawet na balkonie w mieszkaniu. Jak jest faktycznie?

Gotujesz rosół na kurczaku? Babcie ostrzegają, 1 część kury w ogóle się nie nadaje, nie wrzucajcie jej do garnkaGotujesz rosół na kurczaku? Babcie ostrzegają, 1 część kury w ogóle się nie nadaje, nie wrzucajcie jej do garnkaCzytaj dalej

W sieci sklepów Lidl kupisz elektrycznego grilla - jak sprawuje się na balkonie?

Grill zasilany jest bateriami, których w zestawie jest aż 4 sztuki. Koszt urządzenia wynosi 222 złotych, ale biorąc pod uwagę jego niecodzienne możliwości, nie jest to dużo. Sprzedawca reklamuje je bowiem jako grill z aktywną wentylacją, która ułatwia rozżarzenie węgla w kilka minut oraz pozbycie się uciążliwych obłoków dymu. Szymon z redakcji Spiders Web postanowił przetestować go w "warunkach polowych" na swoim balkonie. Czy gadżet spełnił swoje zadanie?

Dzisiaj grzeje:

  1. Porażające sceny na pogrzebie Andrzeja Strzeleckiego. Nikt się nie spodziewał
  2. Gotujesz rosół na kurczaku? Babcie ostrzegają, 1 część kury w ogóle się nie nadaje, nie wrzucajcie jej do garnka
  3. Wielu nie wie, a urzędnik przemilczy. Niektórzy emeryci mogą dostać nawet 2080 zł do emerytury

Działanie grilla jest wyjątkowo proste. Na specjalną tackę wykłada się odrobinę podpałki, podpala, dosypuje kilka garści węgla drzewnego, a samą tackę wkłada w obudowę urządzenia. Po włączeniu wentylacji, po kilku minutach mamy doskonale żarzące się węgle, na których bezproblemowo możemy smażyć wszelkie produkty. Największe zaskoczenie, które pojawiło się po kilkunastu minutach na twarzy recenzenta, wywołane było póżniejszym działaniem grilla.

Urządzenie jest bezdymne, aczkolwiek dopiero od pewnego momentu. Etap rozpalania generuje bowiem duże ilości dymu, których wentylator wbudowany w ramę grilla nie jest w stanie rozwiać. Po kilkunastu minutach od rozpalenia, kiedy całkowita temperatura węgla mocno wzrasta, dymu jest bardzo mało. W trakcie samego grillowania nie da się wyczuć żadnego innego zapachu, poza gotowanym jedzeniem. Nawet duże ilości ściekającego tłuszczu nie są w stanie wygenerować wielkich kłębów dymu.

Rzeczony grill nie jest więc idealnym rozwiązaniem kiedy mieszkamy w bloku, a wokół swoje balkony mają niezbyt przychylnie nastawieni sąsiedzi. Jeśli jednak dogadamy się z nimi, jest szansa, że nikomu miastowe grillowanie przeszkadzać nie będzie, ponieważ dym uciążliwy może być jedynie na samym początku.

Najlepsze newsy:

  1. Wielki smutek w pałacu prezydenckim. Kancelaria Andrzeja Dudy przekazała tragiczną wiadomość
  2. Sąsiad nie poradził sobie ze szczęściem uczestniczki "Nasz nowy dom"? Dramat kobiety, której pomogła Katarzyna Dowbor
  3. Wyjawili nowe informacje ws. bonu turystycznego. Padła data, która ucieszy Polaków
  4. Kisisz ogórki? Pamiętaj o 4 kluczowych zasadach, ich nieprzestrzeganie grozi kulinarną katastrofą
  5. Kolobrzeskie ogórki kiszone lepsze od tradycyjnych? Sekretem jest jeden tajemniczy składnik
  6. Gorący romans Gessler ze słynnym polskim aktorem szybko dobiegł końca. Dziś ma do niego 1 ogromny zarzut
  7. Anna Lewandowska zdradziła swój wielki kulinarny sekret. Jej buraczkowa to prawdziwy hit na sobotni obiad

Źródło: spidersweb

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł