Lidl i Biedronka mają w ofercie szkodliwe produkty.pxhere/publicdomain/zero/1.0/; pixabay/Alexas_Fotos

Są w każdym Lidlu i Biedronce. Uważajcie, eksperci biją na alarm, ważne ostrzeżenie

Lidl, Biedronka i wiele innych większych sieci mają w swojej ofercie niezwykle często kupowane przez nas artykuły spożywcze. Niestety niektóre z nich mają bardzo zły wpływ na zdrowie. Informujemy, jakich produktów ze znanych sieci lepiej unikać lub jadać je tylko sporadycznie.

Lidl, podobnie jak Biedronka, pozostaje jednym z najchętniej odwiedzanych sklepów. Gdy robimy większe zakupy, do naszego koszyka trafiają zwykle podobne smakołyki. Czasem mamy do nich na tyle duży sentyment, że ignorujemy informacje o tym, że zawierają one szkodliwe składniki. Niektóre artykuły spożywcza z Lidla i Biedronki są jednak o wiele bardziej niezdrowe niż mogło nam się wydawać.

Stało się, dosłownie przed chwilą zostało wycofane. Nie używaj do gotowania ani smażenia pod żadnym pozoremStało się, dosłownie przed chwilą zostało wycofane. Nie używaj do gotowania ani smażenia pod żadnym pozoremCzytaj dalej

Lidl, Biedronka i inne większe sklepy sprzedają produkty, których powinniśmy unikać

Lidl i niemal wszystkie większe sklepy dopasowują się do oczekiwań klientów. Wielu konsumentów daje się czasem nabrać na marketingowe hasła i kupuje przysmaki, których nie powinniśmy jeść zbyt często. Nie warto jednak ignorować niewygodnych informacji o ich szkodliwości, tym bardziej, że istnieją znacznie zdrowsze alternatywy. Wśród jednych z najbardziej szkodliwych produktów z Lidla czy Biedronka znajdziemy między innymi często kupowany nabiał czy uwielbiane przez osób gotowe słodkie wypieki.

Dzisiaj grzeje:

  1. Kamila zajrzała do lodówki w Biedronce. Długo stała jak wryta, mogła zrobić tylko jedno
  2. Polska trafiła na czerwoną listę w kolejnym kraju. Sytuacja jest niepokojąca
  3. Zapłacił za kiełbasę banknotem 500 zł. Ekspedientka wydała 490 zł reszty, zamarła odkrywając prawdę o banknocie

Niestety jogurty reklamowane jako dietetyczne nie są zbyt zdrowe. Obniżona ilość tłuszczu w tym produkcie oznacza zwykle, że został on dosłodzony, aby lepiej smakował. Tradycyjnie zrobiony jogurt jest też pełen cennych bakterii probiotycznych, które doskonale wpływają na działanie układu pokarmowego, ale w wielu dostępnych w sklepie produktach niestety ich nie znajdziemy. Kolejnym szkodliwym śniadaniowym przysmakiem jest serek topiony. Wszelkie sery żółte bywają zdrowe i są dobrym źródłem wapnia, ale popularny przysmak bywa serem jedynie z nazwy. Najczęściej zamiast mleka znajdziemy w nich szkodliwe wypełniacze. Gdy na opakowaniu zobaczymy nazwę "produkt seropodobny” czy "kostka serowa", lepiej ich nie kupujmy. Niewskazane są także wszelkie gotowe ciastka i ciasta. Produkty są bombą kaloryczną, pełną mąki pszennej, rafinowanego cukru i niezdrowych tłuszczów trans (utwardzanych), które znacznie podwyższają poziom złego cholesterolu.

Niczego nieświadomi klienci robili zakupy w Biedronce. Nagle policjanci otrzymali zgłoszenie o niebezpieczeństwieNiczego nieświadomi klienci robili zakupy w Biedronce. Nagle policjanci otrzymali zgłoszenie o niebezpieczeństwieCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Lidl natychmiastowo wycofuje hitowy produkt. Może doprowadzić do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu
  2. W Warszawie zwołano sztab kryzysowy. "Coraz więcej zakażeń wśród ludzi młodych"
  3. Sok z buraka wspaniale wzmacnia organizm. Niweluje całą listę zagrożeń, Tomasz pokazał, jak go zrobić
  4. Karolina Szostak "niknie w oczach". Sama skóra i kości, jest na kontrowersyjnej diecie
  5. 7 dni piła wodę po ogórkach kiszonych. Osłupiała już 2 dnia widząc nieziemski rezultat
  6. Nikt nie wierzył w powodzenie pary karłów. Jak wyglądają teraz ich dzieci?

Źródło: motywatordietetyczny.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł