Liść laurowy dodaje daniom aromatu, drzewko laurowe można łatwo wyhodować
print screen/ czu.pl

Nie musisz kupować. Sam z łatwością wyhodujesz drzewko laurowe, najświeższe liście będziesz miał pod ręką

Liść laurowy jest niezbędną przyprawą w wielu kuchniach świata. Jego walory smakowe ulepszają nam zupy, gulasze oraz mnóstwo innych dań. Zdradzamy wam sekret, jak na własną rękę wyhodować drzewko laurowe w domu.

Liść laurowy stanowi jedną z najbardziej niezbędnych przypraw świata. Dodajemy go do zup, pieczeni oraz gulaszy. Jego nazwa botaniczna brzmi wawrzyn szlachetny, w starożytności poświęcony był bogowi Apollo, który patronował wróżbitom i uzdrowicielom. Często kupujemy laur w sklepie, lecz o wiele lepszym wyjściem jest własna hodowla. Poniżej pokazujemy jak.

Biedronka w polskim mieście zamknięta. Niestety, pozytywny wynik testu u kasjerki, właśnie nadeszła zła wiadomośćBiedronka w polskim mieście zamknięta. Niestety, pozytywny wynik testu u kasjerki, właśnie nadeszła zła wiadomośćCzytaj dalej

Liść laurowy jest bardzo prosty w hodowaniu w domu

Nie będziemy potrzebowali żadnych specjalistycznych przyrządów, ponieważ wystarczy nam dosłownie to, co wszyscy mamy w domach. Wyhodowanie wawrzynu z nasion jest wyjątkowe proste, jednak trzeba uprzednio poddać je procesowi wertykulacji, czyli naruszeniu integralności skorupy. Aby to zrobić, należy podrapać delikatnie wierzch nasionka nożem lub papierem ściernym. Następnie ułożyć je na lekko zwilżonym papierze na kilka dni. Kiedy nasionka spęcznieją, wtedy wystarczy włożyć je do ziemi na głębokość około 1 centymetra.

Dzisiaj grzeje: 1. MZ i NFZ ostrzegły Polaków. Podały ważne reguły dotyczące zakupów, lepiej się do nich zastosuj

2. Pierwszy region na świecie, który pokonał koronawirusa. Media: nie ma już ani jednego przypadku

Rozmnażanie wawrzynu z sadzonek jest prostsze niż się wydaje. Wystarczy oderwać małą gałązkę z 3 liśćmi, naciąć łodygę pod kątem 45 stopni i włożyć do ziemi. Trzeba tylko pamiętać, żeby ziemia była ciągle wilgotna. Starajmy się więc podlewać ją średnio 3 razy w tygodniu. Ukorzenienie nastąpi po około 3 miesiącach, wtedy należy przesadzić sadzonkę do większej doniczki.

Nasiona drzewka laurowego można z łatwością kupić przez internet, często są wystawiane na popularnych portalach związanych z handlem online.

Najlepsze newsy:

    1. Wyjątkowo smutne święta pary prezydenckiej. Andrzej Duda przekazał smutną wiadomość
    2. Przepowiednie dla Polski. Jasnowidz wyjawił, co stanie się w 2020. Porażające
    3. 68-latek nie został wpuszczony do sklepu w godzinach dla seniorów. Powód rozkłada na łopatki
    4. Straszne, sprzedawcę ze sklepu odwieziono do szpitala. Sprawczyni zamieszania zaczęła uciekać, policja ruszyła w pościg, po schwytaniu grozi jej 10 lat więzienia
    5. Seniorzy bardzo narzekają na chaos podczas zakupów. Sprzedawcy w Lidlu puściły nerwy
    6. Cała rodzina zaraziła się koronawirusem. Mieli nietypowe objawy

Źródło: czu.pl

Następny artykuł