Liście laurowe mają wielką mocPixabay / Ajale

Zmiel liście laurowe i zalej wrzątkiem. Napar zniweluje przykrą dolegliwość

Liście laurowe można wykorzystać na wiele sposobów. Popularna przyprawa słynie ze swoich prozdrowotnych właściwości. Poniżej, podajemy przepis na napar, który szybko i skutecznie złagodzi uciążliwe bóle stawów.

Osoby, które zmagają się z bólem stawów, chętnie sięgają po napar na bazie zmielonych liści laurowych. Preparat posiada silne właściwości przeciwzapalne oraz tonizujący. Jest również grzybobójczy i bakteriobójczy.

Zmielone liście laurowe możemy wykorzystać zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Jest to możliwe, ponieważ zawarte w nich olejki mają silne działanie rozgrzewające. Przez co, zmielone liście nadają się również do leczniczych okładów na chore stawy.

Inną wyjątkową zaletą popularnej przyprawy jest to, że oczyszczają one stawy ze zgromadzonych w nich złogów. Proces ten zawdzięczamy ich napotnym właściwościom. Razem z potem usuwamy z chorych stawów szkodliwe złogi.

W jaki sposób przygotować leczniczy napar z liści laurowych? Poniżej zdradzamy wszystkie szczegóły.

Okropne, porażające znalezisko w soczku dla dzieci znanej marki. Ojciec zdruzgotany widokiem, od razu powiadomił mediaOkropne, porażające znalezisko w soczku dla dzieci znanej marki. Ojciec zdruzgotany widokiem, od razu powiadomił mediaCzytaj dalej

Napar ze zmielonych liści laurowych - przygotowanie i stosowanie.

Sposób przygotowania:

Zmiel w młynku ok. 5 liści laurowych. Wsyp powstały proszek do kubka i zalej wrzątkiem. Już po lekkim przestygnięciu napar jest gotowy do picia. Gdy jest on dla Ciebie zbyt gorzki, możesz dodać do niego 1 łyżeczkę miodu.

Stosowanie:

Napar pij raz dziennie przez 2 tygodnie. Następnie, zrób 7 - dniową przerwę i powtórz kurację. Powtarzaj cykle tak długo, aż usuniesz stan zapalny stawów i powrócisz do jak najlepszego funkcjonowania.

Liście laurowe - zalety

Liście laurowe są znane od czasów starożytności. Archeolodzy z Jerozolimy odkryli, że już 3000 -1000 roku p.n.e pojawiały się informacje o leczniczych właściwościach tej jakże niezwykłej rośliny. Uważa się, że w starożytnej medycynie były one stosowane jako środek przeciwbólowy lub przeciwkaszlowy.

Naukowcy z Uniwersytetu Pakistańskiego potwierdzili cenne właściwości liści laurowych. Według nich, mają one przede wszystkim cenne działanie bakteriobójcze oraz prawdopodobnie przeciwzapalne (porównywalne do działania kory brzozy).

Jesteście ciekawi innych zastosowań liści laurowych? Pisaliśmy między innymi o przygotowanym na ich bazie oleju oraz syropie.

Pamiętajcie jednak, że wszelkie problemy zdrowotne należy konsultować z wyspecjalizowanym lekarzem. Powyższy artykuł nie jest poradą medyczną i jako taki nie powinien być traktowany.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Następny artykuł