Liście laurowepixabay.com/zapach_bzu

Stary trick z liściem laurowym uratował niejedną domową katastrofę. Doskonale znają go nasze babcie

Liście laurowe wykorzystujemy najczęściej w kuchni w trakcie przygotowywania aromatycznych potraw. Okazuje się jednak, że na tym ich zastosowanie się nie kończy. Posłużą nam również do uratowania zafarbowanego prania, które wielu z nas spędza sen z powiek. Wystarczy wstawić zafarbowane tkaniny do mieszaniny z dodatkiem liści laurowych, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się nienaruszonym stanem ulubionych ubrań.

Liście laurowe to przede wszystkim aromatyczna przyprawa, której nie może zabraknąć w smakowitych daniach. Jest częstym składnikiem smakowitego barszczu, grzybowej czy kapuśniaku. Przyprawa pozwala wzmocnić smak potraw, ale jak się okazuje, to nie koniec jej rewelacyjnych właściwości.

Zafarbowane pranie to częsty skutek chwili nieuwagi. Wystarczy jedna, kolorowa skarpetka, żeby nasze śnieżnobiałe pranie nabrało innych barw. W kryzysowych sytuacjach sięgamy po sodę oczyszczoną, ale od teraz warto będzie sięgnąć również po liście laurowe.

Ten stary trick uważany jest za niezawodny od pokoleń. Nasze babcie korzystały z niego w dawnych czasach. Nic zatem dziwnego, że został on przekazany dalej i do dziś cieszy się powodzeniem. Zamiast biec do sklepu po toksyczny wybielacz, zachęcamy do korzystania z domowych sposobów na radzenie sobie z sytuacjami kryzysowymi.

Szybki sposób na uratowanie zafarbowanego prania

To przede wszystkim szybka, skuteczna, ale i naturalna metoda. Poza użyciem liści laurowych do prania polecamy również skorzystanie z właściwości pieprzu. O tej nietypowej metodzie pisaliśmy w tym artykule.

Nie żyje 39-letni milioner. Powodem śmierci mogła być herbata, szczegóły porażająNie żyje 39-letni milioner. Powodem śmierci mogła być herbata, szczegóły porażająCzytaj dalej

Do garnka z wodą wrzucamy garść liści laurowych i gotujemy je do wrzenia. Następnie odstawiamy garnek na około 15 minut. Po tym czasie do przygotowanej mieszaniny wkładamy zafarbowane ubrania. Pozostawiamy do czasu, aż woda wystygnie. Po całym procesie należy raz jeszcze wyprać zafarbowane ciuchy.

Po wypraniu przekładamy je do miski wypełnionej wodą, w której rozpuszczamy około 5 opakowań proszku do pieczenia oraz do 2 łyżek sody oczyszczonej. Pranie zostawiamy w misce na około 3 godziny. Po tym czasie płuczemy je i dokładnie wyżynamy. Tkaniny pierzemy ostatni raz w pralce. Sposób może wydawać się czasochłonny, jednak warto, jeśli mowa o zniszczonych, a ulubionych ubraniach.

Liście laurowe słyną ze swoich właściwości. W jaki inny sposób można je wykorzystać?

Liście laurowe pełne są drogocennych właściwości

Sposoby medycyny ludowej są coraz częściej wykorzystywane w naszych domach. Jest wiele sposobów na to, jak radzić sobie z chorobami czy wspierać naszą odporność w naturalny sposób. Dużo mówi się na temat naparu z liści laurowych, który jest rewelacyjnym sposobem na radzenie sobie z bólami stawów, a nawet cukrzycą.

Liść laurowy możemy spożywać pod różną postacią. Znany jest olej z tego składnika, który ma rewelacyjny wpływ na walkę o zdrowe, lśniące włosy. Jeśli zauważasz ich nadmierne wypadanie, warto sięgnąć po ten drogocenny składnik. To samo dotyczy walki z trądzikiem.

Do leczenia naturalnymi i domowymi metodami używa się przygotowywanych mikstur takich, jak herbaty, syropy czy napary. W razie poważnych problemów zdrowotnych korzysta się z lekarstw czy antybiotyków, ale warto zadziałać dodatkowo naturalnymi sposobami. To z pewnością ułatwi nam walkę z trudnościami, a co więcej zagwarantuje naszemu organizmowi dodatkową ochronę. Jeśli chodzi o picie mikstur z liści laurowych, polecanym jest napar z dodatkiem jabłek, o którym pisaliśmy w tym artykule.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: lolmania.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł