Liście laurowepixabay.com/Ajale

Sekretna receptura naszych babć. Syrop z liści laurowych i soku z cytryny jest remedium na przeziębienia

Liście laurowe są jedną z najpopularniejszych przypraw. Są też bardzo często wykorzystywane w medycynie ludowej. Gdy nadchodził sezon grypowy, nasze babcie i prababcie robiły z nich syrop. Dodawały do niego również m.in. sok z cytryny. Taka mieszanka ma naprawdę potężne działanie i niweluje wiele przykrych dolegliwości. Podajemy najlepszy, sprawdzony przepis, z którego korzysta już kolejne pokolenie.

Liście laurowe są jedną z naszych ulubionych przypraw. Ich mocny aromat nie tylko podkręca smak wielu potraw, ale również świadczy o działaniu przeciwzapalnym zioła. Nasze babcie i prababcie doskonale znały korzyści płynące z liścia laurowego i często wykorzystywały go do tworzenia leczniczych naparów. Gdy nadchodził sezon grypowy sięgały po syrop z liści laurowych. Dodawały do niego m.in. sok z cytryny. Ptrzygotowany specyfik ma potężne działanie. Zdradzamy przepis sprzed lat.

Nie było żadnej nadziei, dawali jej 2 lata życia. Rozpoczęła kurację sokiem z popularnego warzywa, dziś czuje się znakomicieNie było żadnej nadziei, dawali jej 2 lata życia. Rozpoczęła kurację sokiem z popularnego warzywa, dziś czuje się znakomicieCzytaj dalej

Liście laurowe - syrop na przeziębienia według przepisu naszych babć

Liście laurowe są znanym remedium na wiele uciążliwych dolegliwości. Zawierają witaminę A oraz witaminy z grupy B, a także cenne składniki mineralne takie jak m.in. : wapń, żelazo, potas, selen, cynk i magnez. Liście laurowe były często wykorzystywane w medycynie ludowej nasze babcie robiły z nich zdrowotne napary i syropy. Stosowały je również do użytku zewnętrznego np. w łagodzeniu uciążliwych dolegliwości skórnych. Jesień i zima są czasem częstych infekcji. Jak się przed nimi bronić? Nasze babcie nie miały wątpliwości, że pomocą w trudnych chłodnych dniach mogą być liście laurowe. Przygotowany przez nich syrop pomoże m.in. w przypadku przeziębienia oraz uciążliwego kaszlu. Dodawały do niego m.in. sok z cytryny, który jest źródłem witaminy C. Gdyby dolegliwości nie ustępowały należy się jednak wybrać do lekarza i z nim skonsultować występujące objawy. Poniżej podajemy przepis na naturalny napar z liści laurowych, który jest remedium na wiele uciążliwych dolegliwości.

Dzisiaj grzeje:

 1. Nie żyją, Lasy Państwowe wydały komunikat ostrzegawczy. Podczas grzybobrania uważaj
 2. 1 listopada z zakazem przemieszczania się? "Apelujemy o niewyjeżdżanie na Wszystkich Świętych"
 3. Obłędne gołąbki z przepisu Magdy Gessler. Farsz skrywa sekretny składnik

Składniki:

 • 15 liści laurowych
 • 250 ml soku z cytryny
 • 500 g cukru

Sposób wykonania:

Liście laurowe zalej sokiem z cytryny i cukrem. Mieszankę gotuj przez godzinę na wolnym ogniu. Otrzymasz gęsty syrop. Wyciągnij liście z powstałej mikstury. Syrop przechowuj w lodówce. W sezonie grypowym zażywał łyżkę dziennie syropu.

Najlepsze newsy:

 1. Skierowania do lekarzy będą wyglądać zupełnie inaczej. Funkcjonowanie przychodni NFZ czeka rewolucja
 2. Koronawirus może objawiać się inaczej u dzieci, niż osób dorosłych. Wirusolog tłumaczy, na co zwrócić uwagę
 3. Smutne doniesienia o żonie Zenka Martyniuka. A jeszcze niedawno para mówiła o diecie i pokazywała imponującą kuchnię
 4. Zrobiła zakupy i przy kasie podała banknot 200 zł. Kasjer zauważył napis, policja pojawiła się chwilę później
 5. 1 trick sprawi, że ciasto drożdżowe będzie idealnie puszyste. Nie będziesz chciała robić inaczej
 6. Niespodziewany finał poszukiwań zaginionego Kordianka. Wielu będzie zaskoczonych

Źródło: Smak Dnia/ i-apteka.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł