liście laurowehttps://pl.m.wikipedia.org/wiki/Plik:Specie_010.jpg autor:

Liście laurowe mają wielką moc. Odstraszą nawet szkodniki, wystarczy je włożyć do pojemnika z popularnymi produktami

Liście laurowe goszczą w naszej kuchni każdego dnia. Doskonale dopełniają smak zup oraz sosów, jednak mają wiele więcej zastosować. Nie bez powodu są obecne w kuchni już od czasów starożytności.

Liście laurowe mają długą i dumną historię. Każdy z na kojarzy wizerunek Cezara z wieńcem laurowym na głowie. W starożytności laurową koronę nakładano także na głowy zwycięzców olimpiady. Liście laurowe symbolizowały siłę, męstwo, sukces i przede wszystkim sławę. To właśnie od starożytnych zwyczajów wzięło się powiedzenie spocząć na laurach. Obecnie używam ich głównie w kuchni, przede wszystkim ze względu na ich mocny, korzenny aromat, który doskonale dopełnia smak zup, galaretek mięsnych oraz sosów. Niestety nietrudno o przedobrzenie jeśli chodzi o ich ilość, za wiele liści laurowych może sprawić, że danie będzie zwyczajne gorzkie. Dlatego warto stosować złotą zasadę umiaru.

Z 1 krzaka sypnie ogórkami na wiele wiader. Dzięki nawozowi cukrowemu, niebywale tani i prosty w przygotowaniuZ 1 krzaka sypnie ogórkami na wiele wiader. Dzięki nawozowi cukrowemu, niebywale tani i prosty w przygotowaniuCzytaj dalej

Liście laurowe - szeroki wachlarz zastosowań

Niewielu z nas wie, że liście laurowe mogą być stosowane także do celów leczniczych. Napar z tej rośliny pomaga w zrzuceniu zbędnych kilogramów oraz odtruwaniu organizmu. Można z nich przyrządzić także maść, która przynosi ulgę przy schorzeniach reumatycznych bądź olejek działający zbawiennie na choroby skórne. Liście laurowe posiadają także niezwykłe właściwości, które przenikają do przygotowywanych z ich dodatkiem dań. Jak pokazują badania potrafią zmniejszać ryzyko cukrzycy oraz regulują poziom cukru we krwi. Regularne ich spożywanie zmniejsza ilość cholesterolu nawet o 20 %, co z kolei może mieć decydujące znaczenie w profilaktyce chorób serca.

Dzisiaj grzeje:

    1. Wielka plaga mandatów w Lidlu, Biedronce i innych sklepach. Wszystko przez 1 błąd, lepiej go nie popełniaj
    2. Aż 4 tysiące złotych dodatku dla emeryta i to każdego miesiąca. Coraz więcej seniorów uprawnionych

Jednak pomimo tej długiej listy zastosowań, liście laurowe nadal potrafią nas zaskoczyć kolejną niezwykłą właściwością. Jak się okazuje mają działanie odstraszające szkodniki, które zamieszkują nasze produkty kuchenne. Wystarczy do słoika z mąką, ryżem czy kaszami włożyć jeden bądź dwa listki laurowe - nie ma szans by w tym miejscu zalęgły się wołki zbożowe. Jest to tani i bardzo skuteczny sposób na odciągnięcie niechcianych gości od naszych zapasów.

Najlepsze newsy:

      1. Kinga Rusin żegna kolegę z DDTVN. "Takich zdjęć już nie będzie"
      2. Wicepremier podała pierwszy termin wypłaty 500+ na wakacje
      3. Wielka plaga mandatów w Lidlu, Biedronce i innych sklepach. Wszystko przez 1 błąd, lepiej go nie popełniaj
      4. Wrzuciła do małosolnych nietypowy składnik. Wszyscy poprosili o przepis
      5. Wstrząsające sceny przed Biedronką, nie żyje jedna osoba. Do tragedii doszło na północy Polski
      6. Poważne oskarżenia pod adresem Adama Małysza. Aż trudno w nie uwierzyć, nasz mistrz odpiera zarzuty

Źródło: polki.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł