Liście laurowepixabay.com/Ajale

Z liści laurowych zrobisz napój, który wzmocni twoje kości i stawy. Ból odejdzie w zapomnienie

Liście laurowe są obowiązkowym elementem wielu potraw. Nadają im smaku oraz charakteru, którego nie jest w stanie oddać żadna, inna przyprawa. Podajemy przepis na prozdrowotny napój z liści laurowych, który pomoże w walce z ciężkimi dolegliwościami.

Liście laurowe to wysuszone liście drzewa laurowego, które znajdują się w przepisach na wiele, wytrawnych potraw. To przyprawa uniwersalna, którą możemy wykorzystać na różne sposoby. Nadaje się do jedzenia, picia czy nawet tworzenia leków i kosmetyków. Liść laurowy ma swoje miejsce w historii i uznaje się go za talizman, który miał chronić ludzi przed nieszczęściami. Dziś jest w stanie chronić nas przed różnymi dolegliwościami, które mogą być związane z problemami skórnymi, jak i zwyrodnieniem stawów.

Wspaniałe wieści, Lidl rozdaje rzecz, którą chciałby mieć każdy miłośnik gotowania. Trzeba się spieszyć, jest też 1 warunekWspaniałe wieści, Lidl rozdaje rzecz, którą chciałby mieć każdy miłośnik gotowania. Trzeba się spieszyć, jest też 1 warunekCzytaj dalej

Liście laurowe oraz ich wykorzystanie w medycynie

Medycyna naturalne zyskuje popularność i cieszy się dużym zainteresowaniem. Wszyscy wiemy o ziołolecznictwie i technikach naturalnych, na radzenie sobie z problemami zdrowotnymi.

Do leczenia naturalnymi i domowymi metodami używa się przygotowywanych mikstur takich, jak herbaty, soki, napary czy syropy. Wiadomym jest, że w razie poważnych problemów zdrowotnych korzysta się z lekarstw czy antybiotyków, ale warto zadziałać dodatkowo naturalnymi sposobami. To z pewnością ułatwi nam walkę z trudnościami i zagwarantuje naszemu organizmowi dodatkową ochronę.

Do jednego z problemów zdrowotnych mogą należeć choroby na tle reumatologicznym. W tym bóle kości i stawów, na co odnaleziono pewien, domowy sposób. Zioła i liście laurowe to odpowiedź na bóle, które spędzają nam sen z powiek. Zioła mają niesamowite właściwości, które warto wykorzystać nie tylko w przepisach na posiłki, ale i domowe lekarstwa.

Dzisiaj grzeje:

  1. Jesienna surówka, której nikt się nie oprze. 3 składniki zrobią furorę wśród gości
  2. RMF przekazał ważną wiadomość. Wszystko będzie jasne w tym tygodniu. Nie mają wątpliwości, waży się los przemieszczania się i lockdownu
  3. Czy gotujesz rosół na kurczaku? Jeśli tak, koniecznie wypróbuj genialny trick babć

Liście laurowe i zdrowotna herbata

Przepis na napój z liści laurowych pozwoli zachować ich zdrowotne wartości. Taka herbata dodatkowo rozgrzeje nasz organizm oraz odczaruje wizję liści laurowych, jako dodatku jedynie do rosołu.


Składniki:

6 listków liści laurowych

1,5 szklanki wrzątku


Sposób przygotowania:

Listki kruszymy bardzo dokładnie i zalewamy wrzątkiem. Tak przygotowaną miksturę odkładamy na bok i zostawiamy na około 5 godzin. Po tym czasie cedzimy napar.

Najlepiej trzymać go w szklanej butelce. Co ważne, stosujemy do zewnętrznie i smarujemy miejsca, w których odczuwamy dyskomfort spowodowany bólem oraz artretyzmem.

Pijemy taką herbatę małymi łyczkami co pół godziny przez około 12 godzin. Taką kurację stosujemy i powtarzamy przez 3 dni.

Należy dawkować go w odpowiedniej ilości, ponieważ zbyt częste spożywanie go, może doprowadzić do krwotoków.

Syn Sylwii jadł obiady w szkole. Nie wytrzymała, gdy usłyszała co zaproponowała dyrekcjaSyn Sylwii jadł obiady w szkole. Nie wytrzymała, gdy usłyszała co zaproponowała dyrekcjaCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Zacznie się już dziś o 14:00, służby z całego kraju w pełnej gotowości. Sytuacja jest poważna
  2. Nie kwarantanna zatrzymuje ich w domach. Kary nic nie wnoszą, mieszkańcy powoli załamują ręce
  3. Placki ziemniaczane bez smażenia? Smakują jeszcze lepiej niż z patelni, wystarczy zastosować 1 trik
  4. Babcia podzieliła się sekretnym przepisem na marynowaną kapustę. Znika ze stołu jako pierwsza
  5. Przepyszne ciasto "Telewizor" zrobisz w niecałe 10 minut, zupełnie bez pieczenia. Słodkie marzenie każdego wielbiciela słodkości
  6. Premier Morawiecki przekazał ważną wiadomość. Decyzja już zapadła, zostanie wprowadzona najszybciej jak to możliwe
  7. Niesamowite spotkanie na dnie oceanu. Niezwykle rzadki okaz, naukowcy nie mogli uwierzyć

Źródło: zywienie.abczdrowie.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł