Liście laurowepixabay.com/congerdesign

Oczyści kości i stawy. Niezawodny napój pomoże też przy bólach reumatycznych

Liście laurowe pełne są drogocennych właściwości, które są w stanie wesprzeć naszą kondycję zdrowotną. Jeśli borykasz się z bólami reumatycznymi, warto sięgnąć po napar z tej aromatycznej przyprawy. Przygotowanie jej zajmie ci dosłownie chwilę, a będziesz mógł nie tylko ją pić, ale i wykorzystać przy okładach zewnętrznych. Kości i stawy ci za to podziękują.

Liście laurowe są znanym od wieków środkiem leczniczym. Wykorzystywane do dziś w kuchni, mogą stanowić skład domowej apteczki. Najczęściej zaleca się przygotowanie domowych mikstur, które mają niesamowicie prozdrowotne działanie.

Napar z ziela bobkowego pozwoli oczyścić organizm, ale i wzmocnić kości. Jeśli zmagasz się z oznakami artretyzmu czy bóli reumatycznych, to rozwiązanie idealne dla ciebie. Poza przepisem warto poznać dokładnie zasady stosowania mikstury. Postępując według konkretnych zaleceń, efekty będą natychmiastowe.

Liście laurowe znane są ze swoich prozdrowotnych właściwości

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że olejki zawarte w liściach działają rozgrzewająco. Dzięki temu okłady z naparu zadziałają łagodząco na zmęczone stawy.Właściwości napotne pozwolą pozbyć się z organizmu tego, co zbędne. Mowa tutaj głównie o pozostałościach po szkodliwych produktach naszego metabolizmu.

Włóż 2 listki laurowe do pojemnika z mąką lub kaszą. Będziesz przecierać oczy ze zdumieniaWłóż 2 listki laurowe do pojemnika z mąką lub kaszą. Będziesz przecierać oczy ze zdumieniaCzytaj dalej

Działanie liści laurowych wspomoże wiele przykrych schorzeń.W tym artykule pisaliśmy na temat radzenia sobie z problemami skórnymi. Wawrzyn od wieków stosuje się w leczeniu chorób skóry, a w tym trądziku czy łupieżu. Charakteryzuje się również działaniem bakterio- i grzybobójczym. Ponadto wspomaga pracę wątroby, o czym pisaliśmy tutaj.

Z uwagi na to, że drzewko laurowe nie wymaga dużej opieki, warto mieć je w domu. Dzięki temu będziemy mieć świeże liście zawsze pod ręką.

Oczyszczająca herbata z liści laurowych

Do przygotowania domowego naparu będziemy potrzebować od 5 do 6 liści laurowych. Należy je dokładnie rozkruszyć i zalać 1,5 szklanki wrzącej wody. Niektórzy gotują taką mieszankę jeszcze przez około 5 minut. Całość przelewamy do termosu i zostawiamy na kilka godzin.

W tym czasie nasz napar nabierze wyjątkowej mocy, dzięki wszystkim składnikom, które się wydzielą. Następnie przecedzamy go i przelewamy do szklanej butelki. Co ciekawe, tak przygotowaną miksturę możemy pić, ale i wykorzystać zewnętrznie.

Przygotujemy na jej bazie okłady, które będziemy mogli wykorzystać w razie bóli reumatycznych. Liście laurowe są wyjątkowo tanim produktem, a my jesteśmy w stanie przygotować z nich domowe lekarstwa. Warto zatem zaopatrzyć się w ich zapas już teraz.

Herbatę pijemy małymi łykami co 30 minut przez 12 godzin. Taka kuracja powinna trwać 3 dni. Nie zaleca się wydłużać podanego czasu. Małe łyki to również nieprzypadkowe zalecenie. Zbyt duża ilość naparu na raz, może doprowadzić do krwotoku. Umiar to podstawa domowych rozwiązań leczniczych.

Podany artykuł nie jest poradą medyczną i jako taki nie powinien być traktowany. Wszelkie wątpliwości co do stanu zdrowia, należy skonsultować z lekarzem.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: gotowanie.onet.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Zobacz nasz najnowszy, smakowity przepis:

Następny artykuł