Liście laurowe i ich niezwykłe zastosowaniePixabay / zapach_bzu

Stary skuteczny trick z liściem laurowym, który przyda się każdemu. Uratował niejedną domową katastrofę

Nie da się ukryć, że liście laurowe są jedną z niezbędnych przypraw podczas przygotowywania zup oraz sosów. Okazuje się, że ich zastosowanie wykracza poza świat kulinariów. Każdy kto wypróbował ten trik już zawsze z niego korzystał. Do czego mogą nam posłużyć liście laurowe?

Niejednokrotnie mogliśmy przekonać się o tym jak liście laurowe wpływają na smak przygotowanych przez nas potraw. Jednak nie samą kuchnią człowiek żyje, a popularna przyprawa jest niezwykle użyteczna również poza nią. Efekty są piorunujące.

Są we wszystkich Lidlach i Biedronkach, codziennie je gotujemy. Media ostrzegają, przekazują alarmujące słowa ekspertówSą we wszystkich Lidlach i Biedronkach, codziennie je gotujemy. Media ostrzegają, przekazują alarmujące słowa ekspertówCzytaj dalej

Liście laurowe i ich nietypowe zastosowanie

Liście laurowe przeważnie kojarzone są przez nas jako przyprawa nadająca wyrazisty smak zupom, sosom a nawet pieczeniom. Można je jednak wykorzystać z niekonwencjonalny sposób. Już wcześniej wspominaliśmy o tym jak działają na szkodniki. Tym razem mogą być pomocne podczas jednej z klasycznych domowych czynności.

Niekiedy podczas prania białych rzeczy zawieruszy się w nich coś kolorowego. Skutki mogą być opłakane. Białe tkaniny szybko absorbują kolor i taka pomyłka jest prawdziwą katastrofą. Na szczęście liście laurowe użyte w odpowiedni sposób mogą nam pomóc.

Dzisiaj grzeje:

  1. 17-miesięczny chłopiec trafił do szpitala. Zmarł po zastrzyku podanym przez lekarkę
  2. Niestety, nad rodziną Grażyny Torbickiej zawisły czarne chmury. Mąż usłyszał, że nic się nie da zrobić
  3. Rząd wprowadza nowy program. Nawet 75 proc. dopłaty do czynszu, też możesz się załapać

Zabarwione pranie i liście laurowe

Kiedy nasze pranie zafarbowało wystarczy, że liście laurowe zagotujemy w garnku z wodą. Gdy osiągnie stan wrzenia wyłączamy ogień i odstawiamy naszą miksturę na 15 minut. Po tym czasie dodajemy do niej nasze ubrania. Po 30 minutach ponownie je pierzemy. Następnie umieszczamy je w misce z wodą zmieszaną z 4 opakowaniami proszku do pieczenia oraz 2 łyżkami sody oczyszczonej. Po 3 godzinach ubrania płuczemy, wyrzynamy i jeszcze raz pierzemy. Taki zabieg powinien sprawić, że ślady po zafarbowaniu znikną.

Zobaczyli co Wałęsa zjadł na obiad i wstrzymali oddech. Nagle zamarli, zaczęli alarmować po chwiliZobaczyli co Wałęsa zjadł na obiad i wstrzymali oddech. Nagle zamarli, zaczęli alarmować po chwiliCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Niespodziewane zmiany w programie Taniec z gwiazdami. Widzowie będą zdezorientowani, zapadła decyzja
  2. Turystyczne miasto w żółtej strefie? Decyzja już jutro
  3. Rozenek niewyspana, bez makijażu, nieuczesana nagle weszła do spożywczego. Słowa kasjerki zapamięta do końca życia
  4. Zdarza się nawet doświadczonym. Ogromny błąd podczas kiszenia ogórków, przez który są do wyrzucenia
  5. Magda Gessler podając przepis na placki ziemniaczane przeszła samą siebie. Lepszych nie da się zrobić, cudowna receptura
  6. Co dalej z Ligą Mistrzów w TVP? Jacek Kurski zdradził plany stacji na przyszły sezon

Źródło: Lolmania


Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł