Liście laurowe mają wielką mocpixabay/Ajale

W 3 dni możesz oczyścić kości i stawy, różnicę odczujesz od razu. Wystarczy pić w odpowiednich ilościach wywar z liści laurowych

Liście laurowe często goszczą w naszej kuchni. Niewielu wie jednak, że ich właściwości wybiegają daleko poza przyprawianie potraw. Wystarczy 3 dni pić w odpowiednich ilościach napar z nich, aby zauważyć ogromne efekty.

Liście laurowe od wieków są częścią naszego życia. Wywodzą się z terenów wokół basenu Morza Śródziemnego. Starożytni Rzymianie wierzyli, że w miejscu w którym rośnie drzewko laurowe, nie stanie się nic złego. Wieniec laurowy był symbolem zwycięstwa i odwagi, a wielu żołnierzy powracając z wygranej wojny, ozdabiało swój rynsztunek laurem na znak zwycięstwa. Dzisiaj większość z nas korzysta z niego jako przyprawy - świetnie udoskonala smak i aromat zup oraz mięs. Roślina ta skrywa w sobie coś o wiele cenniejszego.

Dariusz Gnatowski zmarł na zapalenie płuc, jednak zmagał się z inną nieuleczalną chorobą. Przez nią niemal stracił nogę i przeszedł na specjalną dietęDariusz Gnatowski zmarł na zapalenie płuc, jednak zmagał się z inną nieuleczalną chorobą. Przez nią niemal stracił nogę i przeszedł na specjalną dietęCzytaj dalej

Liście laurowe mogą pomóc z dolegliwościami kości i stawów

Liść laurowy ma niepowtarzalny, wspaniały smak. Nadaje potrawom głębi oraz mocy. Roślina ta jest niezastąpiona jako przyprawa do bigosu czy wszelkich sosów i zup. Okazuje się, że nasze ciało czerpie z niego o wiele więcej niż sądziliśmy. Jeśli na co dzień zmagasz się z bólami stawów i kości, istnieje duża szansa, że laur ci pomoże.

Dzisiaj grzeje:

 1. Ciocia po latach zdradziła przepis na schabowe z niespodzianką. Smak totalnie zaskoczył wszystkich, dosłownie rozpływają się w ustach
 2. Miliony Polaków ma chorobę, która zwiększa ryzyko śmierci przy koronawrusie. Dla własnego dobra nie powinni podróżować
 3. Polak trafił prosto w serce, a potem bez skrupułów zjadł dostojnego "króla puszczy". Powody porażają, za haniebny czyn słono zapłaci

Wielu specjalistów jest zdania, że organizm człowieka potrzebuje regularnego detoksu. W narządach odkładają się zanieczyszczenia, które bez naszej pomocy nie mają szansy wydostania się. Dlatego tak popularne są wszelkie terapie sokowe czy diety oczyszczające, które mają działać jak miotełka na niezdrowe substancje zgromadzone chociażby w wątrobie.

Jak podaje serwis Auraherbals, nie tylko wątroba czy nerki wymagają takiej asysty. Według nich kości i stawy także mogą stać się magazynem dla toksyn, które wywołują nieprzyjemne dolegliwości. Jeśli cierpisz na powracające stawy zapalne stawów lub częste bóle kości, bardzo możliwe, że wymagają one oczyszczenia.

Banalny przepis, który jest w stanie przygotować każdy

Możesz wykonać to za pomocą wywaru z liści laurowych, który przygotowuje się banalnie prosto. Wystarczy do 300 ml wody wrzucić 5 liści i zagotować całość w rondelku przez 5 minut, a następnie przelać całość do termosu i odstawić na 5 godzin. Sekretem w tej metodzie jest odpowiednie dawkowanie specyfiku.

Oczyszczenie wymaga bowiem, aby kuracjusz pił 1/4 łyżeczki naparu co 20 minut przez 12 godzin. Terapię należy powtarzać przez 3 dni i każdego dnia przygotować nowy wywar. Warto przy tym pamiętać, aby powstrzymać się na ten czas od jedzenia produktów z wysoką zawartością białka. Wszelkie sery, mięsa czy mleko należy odstawić.

Trzeba jednak pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie wypić całej mikstury na raz. Liście laurowe mają silne działanie i takie działanie spowodować może nieprzyjemne dolegliwości ze strony żołądka czy jelit. Jak czytamy na portalu Auraherbals, w skrajnych przypadkach może wywołać nawet krwotok wewnętrzny.

Należy zachować szczególną rozwagę

Laur pozytywnie wpływa na nerki, ponieważ wykazuje działanie moczopędne, co wspomaga usuwanie toksyn nie tylko kości i stawów, ale i całego ciała. Za wiele dolegliwości kostno-stawowych odpowiada kwas szczawiowy, który z biegiem lat odkłada się wywołując stany zapalne i silny ból.

Najpewniejszym jednak sposobem odzyskania zdrowia jest zmiana trybu życia - należy przestać jeść wysoko przetworzone jedzenie, dużo się ruszać i długo spać. Połączenie tych trzech rzeczy sprawia, że organizm ma energię do codziennego funkcjonowania, pozwoli także zgubić zbędne kilogramy, które często przyczyniają się do wielu problemów.

Porady tej nie należy w żadnym wypadku traktować jak porady medycznej. Artykuł nie zastępuje wizyty u lekarza, który ma zaplecze naukowe w danej dziedzinie. Jeśli cokolwiek ci dolega, warto skonsultować się z lekarzem, który swoją wiedzą będzie w stanie ci pomóc.

Inni narzekają na niską emeryturą, Barszczewska nie będzie jej mieć wcale. Niedawno z sentymentem odpowiadała o zamiłowaniu do zup i pomidorów, które przypominają jej dzieciństwoInni narzekają na niską emeryturą, Barszczewska nie będzie jej mieć wcale. Niedawno z sentymentem odpowiadała o zamiłowaniu do zup i pomidorów, które przypominają jej dzieciństwoCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

   1. Lidl natychmiastowo wycofuje hitowy produkt. Może doprowadzić do uszczerbku na zdrowiu
   2. GIS wydał pilne ostrzeżenie. Groźne bakterie w popularnym produkcie, ogromne niebezpieczeństwo dla starszych osób
   3. Przepyszne ciasto ze zdjęcia zrobisz w 15 minut, bez pieczenia i stania z zegarkiem w ręku. Znajomi od razu poproszą o przepis
   4. Najlepszy z możliwych? Gessler zdradziła swój przepis na idealne ciasto drożdżowe
   5. Oniemiejesz z zachwytu na sam widok schabowych z jej przepisu. Oszołomi cię, co robi z kapustą
   6. TVP przekazało pilny komunikat. Główny Inspektor Sanitarny podjął dziś natychmiastową decyzję
   7. Kaczyński uciekł do Morawieckiego? Protestującym to nie umknęło, właśnie zmierzają, aby go spotkać

Źródło: sklep.auraherbals.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł