Łosoś - pilne doniesienia.Smakosze.pl

Polsat właśnie poinformował, import jednej z najchętniej jedzonych ryb pilnie wstrzymany. Nie wykluczają zamknięcia całego miasta, niepokojące doniesienia z Chin

Czegoś takiego nikt się nie spodziewał. Okazuje się, że łosoś przestanie być importowany. Pilna decyzja jest niezwykle zaskakująca i wiąże się z wyjątkowo poważnym zagrożeniem. Informacje, którymi podzielił się Polsat News są niepokojące. Możliwe, że zamknięte zostanie całe miasto. Do czego doszło?

Zgodnie z informacjami, które przekazał Polsat News, w Chinach ponownie pojawił się koronawirus. Pekin jest wstrząśnięty i początkowo niewykluczone było zamknięcie całego miasta. Rząd Chin zdecydował się na wstrzymanie importu łososia z Norwegii po tym jak na sprzęcie do oprawiania ryb używanym na targu Xinfadi został wykryty koronawirus. Jak zostało to skomentowane przez norweski rząd?

Skandal, turysta chciał się napić tylko kawy i wody. Wpadł w osłupienie widząc rachunekSkandal, turysta chciał się napić tylko kawy i wody. Wpadł w osłupienie widząc rachunekCzytaj dalej

Jak donosi Polsat News, norweski urząd ds. bezpieczeństwa żywności stwierdził, że nie ma żadnych dowodów, które wskazywałyby na to, że łosoś był zainfekowany koronawirusem. O całej sytuacji wypowiedział się tamtejszy minister rybołówstwa i owoców. Jego słowa nie pozostawiają najmniejszych wątpliwości.

Dzisiaj grzeje: 1. 4 ogromne i częste błędy podczas kiszenia ogórków. Lepiej na nie uważaj, bo mogą sporo kosztować
2. Lidl rzucił na sklepy absolutny hit. Pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce

- Chińskie i norweskie władze doszły do wniosku, że norweski łosoś prawdopodobnie nie jest źródłem koronawirusa, znalezionego na deskach do krojenia na pekińskim bazarze. Dla całkowitej pewności możemy wstrzymać eksport łososia do Chin - powiedział w środę norweski minister rybołówstwa i owoców morza Odd Emil Ingebrigtsen.

Warto zauważyć, że w poniedziałek dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia ds. sytuacji nadzwyczajnych, dr Mike Ryan stwierdził, że według hipotezy WHO import łososi lub niewłaściwe ich pakowanie mogły przyczynić się do rozprzestrzeniania nowej fali koronawirusa w Chinach. To między innymi ta opinia przesądziła o tym, że największy targ w Azji został zamknięty. Odpowiada on za aż 80% zaopatrzenia Pekinu w towary rolno-spożywcze.

Ponowne wykrycie koronawirusa w mieście spowodował obawy, że może zostać ono zamknięte, jeśli tylko liczba nowych przypadków wzrośnie.

Najlepsze newsy:

1. Nie płacicie abonamentu RTV? Niebawem może odwiedzić was kontrola, KRRiT właśnie wydała komunikat
2. Porażające odkrycie na południu Polski. Widok wprawił w osłupienie nawet policję
3. Nagła zmiana. Ceny masła zwalają z nóg, Polacy zadziwieni
4. Banknot 10 zł jest właśnie niewyobrażalnie cenny w Biedronce. Bardziej niż kiedykolwiek
5. Włóż do papierowej torebki kilka pomidorów i jedno jabłko. Efekt cię mocno zaskoczy, nigdy nie z tego nie zrezygnujesz
6. Marcin Gortat nie mógł dłużej wytrzymać. Dodał mocny wpis, który usunął, ale w internecie nic nie ginie

Źródło: Polsat News

Następny artykuł