LubczykPixabay / licencja: CC 0

Dodajesz go do rosołu, a nie zdajesz sobie sprawy, że kiedyś był składnikiem naparów miłosnych. Rzeczywiście działa jak afrodyzjak?

Lubczyk to nie tylko cudowne, kulinarne zioło. Jego działanie jest owiane wręcz legendarną sławą. Wielu uważa, że to najlepszy możliwy afrodyzjak. Czy jego właściwości potwierdza także nauka?

Lubczyk ludowych podaniach był traktowany w wyjątkowy sposób, a jego zastosowania wykraczały daleko poza kuchnię. Na bazie lubczyku zakochani bez wzajemności, przygotowywali miłosne mikstury, które miały przekonać do nich wybranka serca.

Mąż zostawił ją dla młodszej, wtedy usłyszała porażającą diagnozę. Przez chorobę musiała zmienić dietę, bardzo schudłaMąż zostawił ją dla młodszej, wtedy usłyszała porażającą diagnozę. Przez chorobę musiała zmienić dietę, bardzo schudłaCzytaj dalej

Lubczyk był tak poważany, że wszystkie rośliny o podobnie pobudzającym działaniu nazywano właśnie lubczykami. Jego zastosowanie było niemal medyczne. Gdy druga połówka okazywała brak zainteresowania sferą intymną relacji, podawano jej lubczyk, który miał natychmiastowo podnosić libido i ratować szczęście związku.

Lubczyk - magiczne zioło znane od pokoleń

Lubczyk miał także znaczenie symboliczne. Podczas ślubu pleciono wianki, w które wkładano jego liście. Takie nakrycie głowy u panny młodej miało gwarantować parze szczęście i powodzeniu w życiu intymnym, a co za tym idzie, liczne potomstwo.

Wierzono, że jeśli ukochana osoba wypije miksturę z lubczykiem, jej oddanie i pożądanie nigdy nie ustanie, a wzajemna miłość będzie trwać po wieki. Jednak czy te wierzenia mają swoje naukowe podstawy? Czy może magiczne właściwości lubczyku są jedynie mitem?

Dzisiaj grzeje:

  1. Ból gardła, kaszel, katar - na wszystko pomoże syrop, który zrobisz w domu. Składniki znajdziesz na spacerze w parku
  2. Nie żyje. Niewiele osób wiedziało o jego chorobie. Prezes wielkiej firmy na zawsze zapisał się w światowej historii
  3. Ogromna awantura w sklepie spożywczym. Rodzicom puściły nerwy, sprawą zajmie się sąd

Jak się okazuje, ludowe wierzenia mają swoje odzwierciedlenie w nauce. W liściach, łodygach i kwiatach lubczyku występuje bogactwo olejków eterycznych, kwasów: walerianowego i octowego, kumaryny oraz żywice. Co to oznacza w praktyce dla naszego organizmu?

Pod ich wpływem naczynia krwionośne rozszerzają się, a krew zaczyna krążyć szybkiej. Dzięki temu osiągamy natychmiastowy stan pobudzenia tożsamy z pożądaniem.

W medycynie, nie tylko ludowej, lubczyk także ma swoje stałe miejsce. Jego działanie moczopędne, wykrztuśne i wiatropędne jest nieocenione w walce z chorobami układu moczowego, nerek czy kamicy żółciowej.

Lubczyk przynosi także ulgę w trakcie bóli menstruacyjnych. Jak się okazuje mity o magicznych właściwościach lubczyku nie były wyssane z palca i zdecydowanie powinien być integralną częścią naszej diety.

Wchodzili do sklepu, podawali banknot i wychodzili z resztą. Kasjer po spojrzeniu na pieniądze zbladł jak ścianaWchodzili do sklepu, podawali banknot i wychodzili z resztą. Kasjer po spojrzeniu na pieniądze zbladł jak ścianaCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Nie dostaniesz się do lekarza na NFZ? Jest pomysł, żebyś miał zrefundowaną wizytę w prywatnym gabinecie
  2. Porozumienie osiągnięte, dotacje będą, ale nie dla wszystkich. Wiemy, kto może liczyć na pieniądze z budżetu UE
  3. Syrop imbirowy działa jak antybiotyk. Ma też inne zalety, pomaga w przykrych dolegliwościach
  4. Znacznie bardziej aromatyczne i soczyste niż zwykłe, poznaj smak kotletów paryskich. Banalne w wykonaniu, sekret tkwi w panierce
  5. Ciasto jak z bajki, chatka puchatka z miejsca skradnie wasze serca. Nie próbujcie się jej oprzeć
  6. Weszli do szkoły i otworzyli ogień. Nie żyje przynajmniej ósemka dzieci
  7. Dziennikarz nie mógł jej powstrzymać. Pokazała posłowi wulgarne hasło na wizji TVN24

Źródła: Polki

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł