Łukasz Szumowski zapowiedział kontrole w sklepach..

Znowu się zacznie. Łukasz Szumowski przestrzega Polaków, będą kontrole

Łukasz Szumowski zapowiedział, że kontrole w sklepach są koniecznością i możemy się ich spodziewać wkrótce. Nowe przypadki zakażeń wymagają w końcu poważniejszych obostrzeń, a łatwo zauważyć, że bardzo wiele osób o tym zapomina. Szef resortu zdrowia opowiedział o nowych rozwiązaniach.

Łukasz Szumowski poinformował, że w najbliższym czasie w sklepach będą przeprowadzane kontrole. Co prawda na antenie Radiowej Jedynki opowiadał, że jego zdaniem nie mamy do czynienia z drugą falą koronawirusa, a jedynie z "falowaniem" i że przyczyną nowych ognisk są głównie duże spotkania rodzinne, wesela i że z większa liczba zakażeń dotyczy głównie zakładów produkcyjnych i kopalni. Przypomniał jednak słuchaczom, że nakaz zasłaniania nos i ust w przestrzeni publicznej nie został zniesiony.

Rudi Schuberth narzeka na żenująco niską emeryturę. Wybudował 4 domy obok Łeby, wynajmuje turystom i sprzedaje swoje wyroby wędliniarskieRudi Schuberth narzeka na żenująco niską emeryturę. Wybudował 4 domy obok Łeby, wynajmuje turystom i sprzedaje swoje wyroby wędliniarskieCzytaj dalej

Łukasz Szumowski zapowiedział kontrole w sklepach i konsekwencje nienoszenia maseczek

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zaznaczył, że unikanie korzystania z maseczek nie może być niczym usprawiedliwione i obalił często powtarzane mity. - "Nie ma żadnych danych, które by mówiły, że noszona maseczka zmniejsza ilość tlenu, który dochodzi do człowieka. Medyczne przeciwwskazania można policzyć na palcach jednej ręki - powiedział. Dodał też, że jeśli ktoś odczuwa dyskomfort z powodu noszenia maseczki, może ją zastąpić przyłbicą. Nieprzekonanych mają do tego skłonić niemałe mandaty.

Dzisiaj grzeje:

  1. Łukasz Szumowski ma dla wszystkich fatalne informacje. Niestety, wszystko rozpocznie się od przyszłego tygodnia. Co zmieni się w Polsce?
  2. Dlaczego Sekielski nagle chudnie? Podał lepszą niż wszystkie przepisy Gessler razem wzięte recepturę na zupę z buraka
  3. Zanim podjedziesz na stację znanego operatora lepiej zastanów się dwa razy. Kwoty opłat porażają

Łukasz Szumowski poinformował również, że w celu opanowania obecnej sytuacji w sklepach będą przeprowadzane kontrole, by społeczeństwo nie zapominało o tym, w jakiej sytuacji się znaleźliśmy. - "W kwestii noszenia maseczek nie ma wymówek. W tym tygodniu rozpoczynamy kontrole w sklepach. Niestety, trzeba przypomnieć ludziom, że to jest obowiązujące prawo" - wyjaśnił. Będą one przeprowadzane przez policję i służby sanitarne i obejmą nie tylko klientów, ale też pracowników sklepów. Za niedostosowanie się do nakazu grozi mandat w wysokości 500 zł.

Najlepsze newsy:

  1. Łukasz Szumowski potwierdził. W tym tygodniu zaczynają się masowe kontrole, będą też ważne zmiany
  2. Kolejna gwiazda namawia do wyjazdu z Polski? Paulina Młynarska ma już dość: "toksyczna totalnie dysfunkcjonalna rodzina"
  3. Nie żyje legenda Warszawy. Żegnają ją tysiące Polaków
  4. Zaczęło się, PIH musiała wkroczyć. Docierają najgorsze wieści, klienci Lidla, Biedronki i reszty sklepów muszą uważać
  5. Rewelacyjny przepis na surówkę z cukinii. Pokocha ją cała rodzina
  6. Mateusz bardzo żałuje, że zjadł w restauracji Wojewódzkiego. Nie do opisania, co go spotkało
  7. Córka Jana Tomaszewskiego jest oszałamiająco piękna. Miliony Polaków nie wiedzą, że oglądają ją codziennie w telewizji (FOTO)

Źródło: WP, Spotted Lublin

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł