Łukasz Szumowski o pandemiismakosze.pl

Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Szczególnie teraz każdy Polak powinien natychmiast przeczytać

Łukasz Szumowski od miesięcy przestrzega nas przed zagrożeniami odnośnie koronawirusa, który wcale nie zwalnia tempa zarażeń. Jednak nie tylko on zagraża naszemu zdrowiu. Szczególnie teraz poniższe informacje są na wagę złota.

Łukasz Szumowski wygadał się na antenie radiowej Jedynki w programie "Sygnały Dnia". Minister zdrowia zdradził kiedy w Polsce mogą wrócić stare obostrzenia, które wywoływały tak wiele negatywnych emocji. Pomimo wyjątkowo wielkiej wagi wydarzeń związanych z pandemią, obecnie warto zainteresować się także innymi aspektami zdrowotnymi. Pogoda sprawia, że bardzo łatwo o duże niebezpieczeństwo. Ministerstwo Zdrowia ostrzega wszystkich Polaków.

Raptownie zastygł i zamarł zbierając grzyby. Błyski pod ściółką zapamięta do końca życia, znalazł ich źródłoRaptownie zastygł i zamarł zbierając grzyby. Błyski pod ściółką zapamięta do końca życia, znalazł ich źródłoCzytaj dalej

Łukasz Szumowski - Polacy nie mogą ignorować zasad sanitarnych

Minister zdrowia od miesięcy stara się rozwiązać ogromny problem, jakim jest pandemia COVID-19. Wprowadzane są różne zasady, nakazy i obostrzenia, które mają na celu wygaszać ogniska zarazy, zmniejszać ilość chorych oraz osłabiać rozprzestrzenianie koronawirusa. Niestety, poza pandemią jesteśmy wystawieni na wiele innych zagrożeń, które szczególnie teraz są bardzo niebezpieczne.

Dzisiaj grzeje:

  1. Andrzej Duda miał wypadek. Do sieci trafiły zdjęcia z miejsca zdarzenia
  2. Raptownie zastygł i zamarł zbierając grzyby. Błyski pod ściółką zapamięta do końca życia, znalazł ich źródło
  3. Na wakacje za granicą lepiej weź maseczki. W tych krajach zapłacisz nawet grubo ponad 4 tys. zł grzywny

Odwodnienie jest stanem, w którym zawartość wody w organizmie spada poniżej poziomu potrzebnego do jego odpowiedniego funkcjonowania. Niedobór wody prowadzić może w skrajnych sytuacjach nawet do śmierci, a obecnie prażące z nieba słońce wzmaga szybką utratę wody. Jakie są wczesne objawy odwodnienia? Ministerstwo Zdrowia przygotowało grafikę, w której wyjaśnia pierwszy symptomy.

Ból głowy, zmęczenie, skurcze mięśni, zawroty głowy, ciemny kolor moczu, suchość w ustach i w nosie, sucha pergaminowa skóra. Powyższe objawy są najczęstsze w momencie, kiedy w ciągu dnia nie przyjmujemy wystarczająco dużo płynów. Aby mieć pewność, że pijemy wystarczająco dużo, należy wypić minimalnie 2 litry płynów na dobę. Wysokie temperatury, jakie obecnie szaleją za oknami, wzmagają zapotrzebowanie organizmu człowieka na wodę i teraz warto pić nawet 3 litry dziennie.

Najbardziej zagrożonymi ludźmi są osoby starsze, które mają zmniejszone uczucie pragnienia z powodu wieku, oraz niemowlaki. Pamiętajmy, aby otoczyć opieką najsłabszych i schorowanych, szczególnie w tak wielki upał.

Mnisterstwo Zdrowia grafika na temat odwodnienia

twitter.com/MZ_GOV_PL

Ostrożnie, hitowy napój może wywołać straszne zmiany w organizmie, nie jest wycofywany z Lidla, Biedronki i innych. Lepiej go nie kupowaćOstrożnie, hitowy napój może wywołać straszne zmiany w organizmie, nie jest wycofywany z Lidla, Biedronki i innych. Lepiej go nie kupowaćCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Aktor "Na Wspólnej" wyjawił na swój temat prawdę i nie zamierza stać w cieniu. Nie będzie już nic ukrywał
  2. Polscy turyści płynęli łódką. Nagle wszyscy byli w wodzie. Finał akcji był druzgocący
  3. Cena za kotlety schabowe w sejmowej stołówce zwala z nóg. Zwykli Polacy mogą przecierać oczy ze zdumienia
  4. Ostrożnie, hitowy napój może wywołać straszne zmiany w organizmie, nie jest wycofywany z Lidla, Biedronki i innych. Lepiej go nie kupować
  5. Wypróbuj jeszcze przed snem. Wrzuć torebkę po herbacie do toalety, efekt będzie niewiarygodny
  6. Cristiano Ronaldo ma dosyć Juventusu. Jego agent już negocjuje z nowym klubem

Źródło: twitter.com/MZ_GOV_PL

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł