Łukasz Szumowski o godzinach dla seniorapixabay.com/Tariq786

Czy w związku z rekordami zakażeń w sklepach powinno się przywrócić "godziny dla seniorów"? Ich wprowadzenie wpłynęło na ruch w sklepach

Łukasz Szumowski był jedną z osób, które zaproponowały utworzenie specjalnych godzin pracy sklepów specjalnie dla seniorów. Czy obecnie, w związku z rekordami zakażeń, powinno się je przywrócić? Kiedy obowiązywały ruch w sklepach uległ zmianie.

Łukasz Szumowski na samym początku pandemii głośno apelował do rządu o wprowadzenie specjalnych godzin działania sklepów dla seniorów, podczas których jedynie ludzie starsi pomiędzy 10 a 12 rano mogli wykonywać zakupy ze spokojem - sklepy i apteki otwarte były tylko dla nich. Dzięki temu mieli zwiększone bezpieczeństwo, gdyż starsi są w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania. Czy obecnie trend wzrostowy zakażeń i osiąganie rekordów dziennych są wystarczającym powodem do wprowadzenia ponownie godzin dla seniorów?

Szukał borowików, a przeżył chwile grozy. Gdy Tomasz Zimoch zobaczył porażające znalezisko, od razu zadzwonił po służbySzukał borowików, a przeżył chwile grozy. Gdy Tomasz Zimoch zobaczył porażające znalezisko, od razu zadzwonił po służbyCzytaj dalej

Łukasz Szumowski - co sądzicie o ponownym wprowadzeniu godzin pracy sklepów wyłącznie dla seniorów?

Wzrost zakażeń na COVID-19 sprawia, że ludzie co raz bardziej martwią się o swoje i bliskich zdrowie. Szczególnie dużą dozą niepokoju objęci są seniorzy, którzy, jak wiadomo, są w podwyższonej grupie ryzyka. To oni najczęściej chorują oraz przechodzą zakażenie najciężej. W tej grupie wiekowej notuje się także największy odsetek śmiertelności co sprawia, że nie bez powodu rodzina troszczy się o nich ze zwiększoną intensywnością.

Dzisiaj grzeje:

  1. Marysia kupiła przedziwne pierogi w Biedronce. Podgrzała je i oniemiała
  2. Skandal na północy Polski. Zaorano cmentarz pod agroturystykę, "nikt o to nie dbał"
  3. Zapłacił za kiełbasę banknotem 500 zł. Ekspedientka wydała 490 zł reszty, zamarła odkrywając prawdę o banknocie

Godziny dla seniorów nie trwały długo, sklepy otwarte na wyłączność dla starszych były pomiędzy 10 rano a 12 w południe. Dzięki temu krótkiemu okienku wielu emerytów mogło w znacznie bezpieczniejszych warunkach zrobić potrzebne zakupy i ze spokojem wrócić do domu.

Obecnie notuje się co raz większą liczbę zakażeń. W ciągu ostatniej doby, według oficjalnych statystyk Ministerstwa Zdrowia, zarażonych zostało 1306 osób, a 15 zmarło. Niewątpliwie zmagamy się teraz z kolejną falą. Czy w związku z tym powinny zostać przywrócone wyżej wymienione godziny dla seniorów? Dajcie znać w komentarzach co sądzicie o tym pomyśle.

Niczego nieświadomi klienci robili zakupy w Biedronce. Nagle policjanci otrzymali zgłoszenie o niebezpieczeństwieNiczego nieświadomi klienci robili zakupy w Biedronce. Nagle policjanci otrzymali zgłoszenie o niebezpieczeństwieCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Archeolodzy po prostu padli na kolana. Odkrycie rzuca zupełnie inne światło na historię świata
  2. Serce 17-latka przestało bić na 20 minut. Opowiedział co zobaczył po drugiej stronie
  3. Jest czego pozazdrościć - kuchnia Ewy Wachowicz odbiera mowę. Bije o głowę Gessler i Rozenek, przepiękna
  4. Karolina Szostak "niknie w oczach". Sama skóra i kości, jest na kontrowersyjnej diecie
  5. 7 dni piła wodę po ogórkach kiszonych. Osłupiała już 2 dnia widząc nieziemski rezultat
  6. 1500 zł dodatku miesięcznie. Wiceminister właśnie potwierdził wejście nowej dopłaty

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł