Łyżkipixabay.com/Katrina_S

Niezwłocznie sprawdź, czy masz ją w kuchni. Ogromne zagrożenie dla zdrowia

Łyżki cedzakowe z poliamidu w kolorze czarnym zostały wycofane ze sprzedaży. Wszystko z uwagi na nieprawidłowe wyniki badań produktu. Państwowa Inspekcja Sanitarna stwierdziła migrację pierwszorzędowych amin aromatycznych do przygotowywanej żywności. Może mieć to negatywny wpływ na nasz organizm.

Łyżki cedzakowe stanowią nieodłączny element wyposażenia naszych kuchni. Jak się okazuje, nie wszystkie są bezpieczne do użytkowania. Wystosowano ostrzeżenie publiczne na temat łyżki, która wydziela do jedzenia pierwszorzędne aminy aromatyczne.

To dyskwalifikuje produkt z codziennego użytku. Coraz częściej do informacji publicznej trafiają ostrzeżenia na temat wycofywanej żywności czy artykułów kuchennych. Warto zatem być na bieżąco.

W tym artykule pisaliśmy na temat wycofywania sezamu, który nie przeszedł pozytywnie testów Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Podobna sytuacja miała miejsce jeśli chodzi o produkty sprzedawane w sieci Lidl czy Biedronka. Pisaliśmy o tym tutaj.

Łyżki z wycofane ze sprzedaży

Szczegóły na temat wycofanego produktu:

    • Produkt – Łyżka cedzakowa - łyżka z poliamidu w kolorze czarnym pn. „Spatel Neberacka”
    • Numer artykułu: 181049
    • Kod kreskowy: 8584156181049
    • Importer: OUHAI s.r.o. Stara Vajnorska 17, 83104 Bratislava,
    • Producent: WENZHOU JINZHOU GROUP INTL. TRADE CORP.LTD. ADR:JINZHOU MANSION, WENZHOU ROAD, WENZHOU CHIAN
Siostra Anastazja podała najlepszy przepis na racuchy z jabłkami. Zachwycą nawet niejadkaSiostra Anastazja podała najlepszy przepis na racuchy z jabłkami. Zachwycą nawet niejadkaCzytaj dalej

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piasecznie zakazał wprowadzania wadliwego produktu do sprzedaży. Co więcej, nakazał wycofanie go z obrotu przedmiotowego. Wszystko z uwagi na negatywny wynik badań sanitarnych.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej prowadzą dalsze postępowanie, które ma wyjaśnić zaistniałą sytuację. Do tego czasu należy bezwzględnie wstrzymać się od używania wskazanej łyżki cedzakowej.

Obowiązuje zakaz korzystania z wadliwego produktu

Jeśli chodzi o podaną partię łyżki cedzakowej, nie należy korzystać z niej w trakcie przygotowywania domowych potraw. Na podstawie badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono migrację do żywności pierwszorzędowych amin aromatycznych.

To substancje szkodliwe dla zdrowia. Zachęcamy zatem do regularnego sprawdzania informacji na temat wycofywanych produktów. Wszystkie niezbędne ogłoszenia znajdziemy na stronie Głównego Inspektora Sanitarnego.

Niestety korzystanie ze skażonej żywności czy przyrządów kuchennych może negatywnie wpłynąć na nasz organizm. Zatrucia prowadzą nawet do poważnego odwodnienia organizmu, co potrafi być bardzo niebezpieczne.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: gov.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł