Łyżki wycofane przez GISPixabay / Katrina_S / cocoparisienne / jackmac34

GIS pilnie wycofuje, mogą zatruwać potrawy. Natychmiast oddaj do sklepu, jeśli masz je w kuchni

Łyżki wycofane przez GIS? Okazuje się, że nawet taki produkt kuchenny może stanowić zagrożenie. Stwierdzono migrację pierwszorzędowych amin aromatycznych. W takiej sytuacji łyżki produkowane przez firmę Fiskars Functional Form musiały zniknąć ze sklepów.

Nie da się ukryć, że łyżki przeważnie nie wzbudzają u nas większych emocji i nie spodziewamy się, że mogą stanowić jakiekolwiek niebezpieczeństwo dla zdrowia. Jednak czasami GIS nie ma innego wyjścia i musi wycofać je ze sprzedaży.

GIS postanowił wycofać ze sklepów łyżki

Mało kto spodziewałby się, że łyżki staną się obiektem zainteresowania GIS. Stało się tak po otrzymaniu informacji od systemu wczesnego ostrzegania o niebezpiecznej żywności i paszach, która dotyczyła Fiskars Finland Oy Ab.

Pierogi inaczej, pokochasz je jeszcze bardziej niż tradycyjne. Wszystko przez niesamowitą chrupkość i rozpływający się w ustach farszPierogi inaczej, pokochasz je jeszcze bardziej niż tradycyjne. Wszystko przez niesamowitą chrupkość i rozpływający się w ustach farszCzytaj dalej

Firma zaczęła wycofywać ze sklepów łyżki z powodu rozpoznania migracji pierwszorzędowych amin aromatycznych. Ma ona miejsce podczas kontaktu sztućców z żywnością. Lepiej sprawdzić, czy niebezpieczne łyżki nie znajdują się w naszym domu.

Bez wątpienia takiego zagrożenia nie można bagatelizować. Tym bardziej, że aminy w szkodliwy sposób działają na organizm człowieka. Łyżki wycofane ze sprzedaży posiadały następujące dane:

 • Nazwa produktu: Fiskars Functional Form™ Spoon
 • Numer artykułu: 1027299
 • Numer partii: 200620
 • Kod EAN: 6424002009665

Dzisiaj grzeje:

 1. Można go było znaleźć w apteczkach naszych babć. Niezawodny syrop z szyszek jest jak zastrzyk zdrowia dla osłabionego organizmu
 2. NIK ostrzega: Niepokojący raport znad Morza Bałtyckiego. Najpoważniejsza sytuacja może być nad Zatoką Gdańską
 3. Gessler wytknęła Polakom błędy podczas robienia zakupów spożywczych. Skrytykowała styl smażenia ryby i kupowanie złej kapusty kiszonej

Po czym jeszcze możemy poznać niebezpieczne łyżki?

Łyżki są wykonane z czarnego tworzywa sztucznego. Partia wycofana ze sprzedaży posiadała charakterystyczne oznaczenia. Jeżeli masz łyżki od tego producenta koniecznie sprawdź czy mają występujące symbole 2↑0. Strzałka wskazuje na cyfrę 6.

U konsumentów, którzy używali takiej łyżki, możliwe jest wystąpienie objawów zatrucia pokarmowego. W takiej sytuacji zalecany jest kontakt z lekarzem. Natomiast osoby, które zakupiły wątpliwy produkt, nie powinny go używać.

GIS monitoruje wycofywanie łyżek ze sprzedaży. Smakosze powinni mieć się na baczności, ponieważ chwila nieuwagi może nas sporo kosztować. Uszczerbek na zdrowiu bez wątpienia jest jedną z tych sytuacji, której chce uniknąć każdy z nas.

Zdjęcia z pewnością pomogą w identyfikacji łyżki, która może stwarzać zagrożenie. Niestety, niebezpieczeństwo może przejawiać się w różnych formach. Czasami jest to jedzenie, a innym razem niepozorne łyżki.

łyżki

gov.pl

łyżki

gov.pl

Pozostały ostatnie chwile, nie ma czasu do stracenia. Skorzystać może absolutnie każdy, nagrodą jest wspaniały podarunek od Biedronki - jest tylko 1 mały haczykPozostały ostatnie chwile, nie ma czasu do stracenia. Skorzystać może absolutnie każdy, nagrodą jest wspaniały podarunek od Biedronki - jest tylko 1 mały haczykCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

 1. Zacznie się już dziś o 18. Tłumy wyjdą na ulice, aby zaprotestować, o co chodzi?
 2. Koniec z kolejkami w urzędach. Załatwianie spraw stało się o niebo łatwiejsze
 3. Jesienią częściej niż zwykle jesz imbir? Miej się na baczności, możesz sobie poważnie zaszkodzić
 4. Najlepsza możliwa surówka z kapusty pekińskiej. Jest ważny powód, aby ją jeść
 5. Syrop z pietruszki czyści tętnice jak odkurzacz. Efekty kuracji odczujesz już po 20 dniach
 6. Chcą wprowadzić barbarzyński zakaz w Chinach. Chodzi o spacery z psami, tak źle jeszcze nie było
 7. Na miejscu zjawiło się 10 zastępów straży pożarnej. Straty po pożarze są ogromne, spłonęło 85 ton ziarna

Źródła: Super Express; Głos Koszaliński; gov.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł