Magda Gessler dostała ważny listInstagram / @magdagessler_official

Magda Gessler otrzymała list o dramatycznej treści, ważą się ludzkie losy. Czy Królowa polskiej gastronomii odpowie?

Nie da się ukryć, że Magda Gessler należy do grona osób, które kształtują nawyki żywieniowe Polaków. Restauratorka stała się adresatką ważnego listu, który porusza niezwykle istotną kwestię. Od tego może zależeć również nasze zdrowie.

Magda Gessler jest niekwestionowaną mistrzynią kulinariów. Jej programy wyznaczają standardy kuchenne w całej Polsce. Bez wątpienia jest to niezwykle odpowiedzialna rola. Ostatnio Magda Gessler otrzymała bardzo ważny list. Jaki temat został w nim poruszony?

Skrajnie groźny produkt masowo wycofywany z Biedronki, sieć apeluje do klientów. Pozbądźcie się go jak najszybciejSkrajnie groźny produkt masowo wycofywany z Biedronki, sieć apeluje do klientów. Pozbądźcie się go jak najszybciejCzytaj dalej

Magda Gessler z pewnością będzie poruszona

List, który otrzymała Magda Gessler, został napisany przez europosłankę. Sylwia Spurek poruszyła w nim kwestię jedzenia mięsa. Słowa zawarte w piśmie są niezwykle poruszające. Magda Gessler z pewnością weźmie je do serca. Tym bardziej, że europosłanka odnosi się do kwestii związanych z codzienną działalnością restauratorki.

Magda Gessler przeważnie w swoich programach prezentuje dania oparte na mięsie. Jednak sama restauratorka wyznała kiedyś, że stara się ograniczać spożywanie mięsa. Zgodnie z doniesieniami portalu Onet, Magda Gessler zdecydowała się na ten krok ze względu na to, iż odpowiednia dieta roślinna zmniejsza ryzyko występowania nowotworów. Sylwia Spurek w przejmujący sposób zwróciła się do gwiazdy programu "Kuchenne rewolucje"

- Jest Pani niekwestionowaną królową kuchni i otwiera Pani oczy Polek i Polaków nie tylko na nowe smaki, ale też inne istotne aspekty żywienia, takie jak jego znaczenie dla zdrowia. Informując Polaków o przerażających warunkach, w których trzymane są kury w hodowli klatkowej, przyczynia się Pani do zmniejszenia popytu na produkt okrutnego chowu. Dziękuję Pani za tę wrażliwość i za kroki w stronę kuchni roślinnej. Chciałabym równocześnie zachęcić Panią do kontynuowania tej drogi - odbędzie się to z korzyścią nie tylko dla zwierząt, ale również dla ludzi i środowiska - napisała w swoim liście Sylwia Spurek. Magda Gessler z pewnością nie przejdzie obojętnie obok tych słów. Co jeszcze napisała europosłanka?

Dzisiaj grzeje:

  1. Szklanka dziennie zapewnia szereg niebywałych korzyści, wszyscy powinniśmy włączyć go do swojej diety
  2. 152 powiaty w czerwonej strefie. Znamy nowe obostrzenia, uderzą we wszystkich mieszkańców i turystów
  3. Doskonała surówka z ogórków kiszonych. Dodatek popularnego warzywa niesamowicie podkręci ich smak

Jak Magda Gessler zareaguje na te słowa?

- Skutkiem intensywnej produkcji w przemysłowej hodowli zwierząt jest wylesianie olbrzymich połaci ziemi pod uprawy roślin potrzebnych do produkcji pasz. Obecnie ponad 70% obszarów rolniczych na terenie Unii Europejskiej jest wykorzystywanych w tym celu. Dodatkowo Unia importuje z Ameryki Południowej znaczne ilości soi, która jest podstawowym składnikiem pasz dla zwierząt. Popyt na nią jest tak duży, że wycinane są pod uprawy najcenniejsze lasy na Ziemi – Puszcza Amazońska - wyjaśniła Sylwia Spurek. Magda Gessler została poproszona o udział we wspólnym spotkaniu.

- Razem z moim zespołem jestem otwarta na spotkanie, na którym z chęcią przedstawimy Pani szczegółowe argumenty, fakty oraz statystyki dotyczące znaczenia diety roślinnej i konsekwencji produkcji mięsa, mleka i jaj. Kuchnia roślinna jest niezwykle bogata i zapewnia wspaniałe doznania dla podniebienia, co sprawia, że jej status w świecie gastronomicznym rośnie. Mam nadzieję, że jako Pierwsza Dama polskiej gastronomii, będzie Pani dalej kierować Polki i Polaków w kierunku coraz to bardziej roślinnym, a więc zarówno odpowiedzialnym, jak i zdrowym, etycznym i smacznym - zwieńczyła swoje pismo Sylwia Spurek. Czy Magda Gessler zdecyduje się na takie spotkanie?

Błyskawiczna i smakowita napoleonka bez pieczenia. Idealna dla zabieganych łasuchówBłyskawiczna i smakowita napoleonka bez pieczenia. Idealna dla zabieganych łasuchówCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Lidl zachęca nie tylko godzinami dla seniorów. Dzięki nowym kuponom zapłacisz nawet połowę mniej, wiemy jak
  2. Nie żyje polski polityk. Niestety przegrał walkę z chorobą
  3. Przejmujące wyznanie Teresy Lipowskiej, rozważa zamieszkanie w domu opieki. W jej lodówce świeci pustkami, a sama nie lubi gotować
  4. Wyszła na jaw niewygodna prawda o Kuchennych Rewolucjach, Grzegorz stracił 25 tysięcy. Czy było warto?
  5. Niespodziewany zwrot akcji u Martyniuków, padły ostateczne słowa. Czy w sławnej willi z piękną kuchnią nastanie spokój?
  6. Andrzej śmiał się z koronawirusa, teraz ujawnia całą prawdę. Dramatyczny apel ze szpitala, mamy nagranie

Źródła: Onet; Facebook / Sylwia Spurek

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł