Ryż brązowy i robakpixabay.com/lightluna94

Chcesz raz na zawsze pozbyć się robaków z ryżu i mąki? Po prostu rozłóż 1 produkt w szafkach i ciesz się spokojem

Nawet szczelnie zamknięta mąka czy ryż mogą mieć nieproszonych gości. Co zrobić, gdy kolejne opakowanie jest wypełnione robaczkami? Na pewno się nie poddawać. Wystarczy banalny domowy sposób i odrobina sprytu, a żyjątka nie będą miały czego szukać. Szczególnie przydatne w tej sztuce będą cytrusy.

Kto z nas tego nie przeżył? Mąka bądź ryż są ledwo napoczęte, a w opakowaniu pełno nieproszonych gości. Cała szafka kuchenna z dobrymi produktami musi wylądować w koszu. Robaki potrafią pojawić się niepostrzeżenie i na dobre zająć nasze uwielbiane jedzenie.

Temu problemowi zdecydowanie prościej zapobiegać niż go leczyć. Dlatego warto wykonać kilka prostych czynności, aby skutecznie utrudnić robakom powtórny szturm na nasze zapasy.

Mąka, ryż i kasza wolne od robaków

Najczęstszymi gośćmi w suchych produktach są mole spożywcze. Nie tylko wyglądają nieapetycznie, a ku naszej trwodze - także latają, co jeszcze bardziej utrudnia pozbycie się ich na dobre.

Najlepszym, pierwszym krokiem ku pozbyciu się robaków i namolnych moli jest przesypanie kasz, mąki czy ryżu z oryginalnych opakowań do plastikowych pojemników. Cienka folia, czy co gorsza, papier nie stanowią dla wytrwałego robaczka żadnej przeszkody. Lity, gruby plastik powinien skutecznie oddzielić nasze jedzenie od nich.

Nie tylko za napoje słodzone zapłacimy krocie. Już wiadomo, jakie produkty spożywcze podrożeją najbardziejNie tylko za napoje słodzone zapłacimy krocie. Już wiadomo, jakie produkty spożywcze podrożeją najbardziejCzytaj dalej

Po przesypaniu wszystkich produktów szafki należy dokładnie przetrzeć mokrą szmatką, a następnie odkurzyć odkurzaczem wszystkie zakamarki. Na koniec, przecieramy półki wodą z octem, która nie tylko odkazi powierzchnię, ale także odstraszy intruzów.

Naturalne odstraszacze

W szafce, w której trzymamy zapasy, warto rozsypać pokruszone liście laurowe. Olejki eterycznie w nich zawarte są szczególnie nieprzyjemne dla robaczków. Innymi skutecznymi przyprawami są goździki bądź pieprz ziarnisty.

W szafce, na niewielkim spodku warto wystawić także odrobinę zwykłego oleju. Wiele niechcianych gości do niego wpadnie i już się nie wydostanie. Równie skuteczne będą oleje o intensywnym zapachu, takie jak eukaliptusowy, waniliowy bądź cytrynowy. Insekty ich nie znoszą.

Kolejnym niezawodnym sposobem na uniknięcie inwazji robaczków są skórki od cytrusów, których insekty nie cierpią. Wystarczy suchą skórkę od cytryny, pomarańczy czy mandarynki położyć w rogu szafki i kłopot znika.

O innym genialnym tricku na utrzymanie czystości domu przeczytacie tutaj, a z tego artykułu dowiecie się jak sprytnie prać z użyciem prostego, naturalnego składnika.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: regiodom

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł