malinyhttps://pixabay.com/pl/photos/maliny-jagody-owoce-zdrowy-5279023/

Złe informacje dla miłośników malin. Mogą się mocno rozczarować

Maliny mają szerokie grono wiernych fanów, jednak w tym roku mamy dla nich złe wiadomości. Ten sezon zdecydowanie różni się od poprzednich i wielu z nas będzie rozczarowanych.

Maliny są uwielbiane zarówno przez dzieci jak i dorosłych i latem możemy je jeśc dosłownie gaściami. Kwaśno - słodkie owoce idealnie komponują się z deserami, lemoniadą czy naszym rodzimym kompotem, a także są pyszne jako samodzielna przekąska. Mało kto wie także, że Polska jest zaraz po Rosji największym esporterem tych owoców na świecie. W poprzednim roku Polscy rolnicy wyprodukowali ich aż 110 tysięcy ton. Powoli wkraczamy w moment kiedy są najbardziej pożądane. Zaczynają się wakacje, gorące dni przed nami i to własnie teraz jemy najwięcej owoców. Jednak przez jeden czynnik przyjemnośc z ich jedzenia może zostać nam zabrana.

Trzeba się spieszyć, tylko dziś Biedronka rozdaje niezastąpiony produkt w niebywałej ilości. Zupełnie za darmoTrzeba się spieszyć, tylko dziś Biedronka rozdaje niezastąpiony produkt w niebywałej ilości. Zupełnie za darmoCzytaj dalej

Wysokie ceny malin mogą odstraszać

Maliny potrafią osiągać naprawdę wysokie ceny i w porównaniu nawet z truskawkami być zwyczajnie nieopłacalne. Gdy tylko rozpoczął się sezon cena malin na rynkach osiągała kwotę nawe 38 zł za kilogram owoców. Perspektywa tak kosztownej przyjemności, może odstraszyć wielu potencjalnych klientów. Jednak tutaj pojawia się swiatełko nadziei - ze względu na większe zainteresowanie ceny mają spadać, tak by były bardziej dostępne dla smakoszy. W samym szczycie sezonów możemy przestać martwić sie o ceny, jednak ciągle pozostaje najgorsza bolączka tegorocznych malin.

Dzisiaj grzeje:

  1. Stało się, Biedronka musiała podjąć kluczową decyzję. Ogromna zmiana godzin otwarcia, klienci przecierają oczy
  2. IMGW bije na alarm, złe wieści dla trzech województw. Jeśli nie musicie, nie wychodźcie z domów

Największe rozczarowanie

Gdy pogodzimy się już z wyższymi cenami i jesteśmy gotowi kupić pięknie wyglądające maliny do popołudniowego deseru może spotkać nas nie mała przykrość. W ostatnim miesięcy pogoda nas nie rozpieszczała i boleśnie odczuły to także maliny. Ciągłe deszcze i niewiele mocnego słońca sprawiają, że owoce nabierają zdecydowanie mniej smaku, a ich słodycz jest dużo mniejsza. Nie wszystkie partie owoców takie będą, jednak jest duże prawdopodobieństwo, że trafimy na partię, która jest zwyczajnie niesmaczna. Taki stan rzeczy może nawet najbardziej zagorzałych zwolenników malin zniechęcić do ich dalszego zakupu.

Najlepsze newsy:

  1. "Dziennikarze niemieckiego szma***wca". Politykowi PiS nagle puściły nerwy, bez opamiętania obrażał przedstawicieli mediów
  2. Potężna eksplozja w budynku. W obiekcie było prawie 200 osób. Światowe media podały porażające informacje
  3. Chcesz jak najszybciej ukisicić ogórki? Mamy niezawodny i błyskawiczny sposób
  4. Zapadła decyzja, Lidl zamyka sklepy w wielu polskich miejscowościach. Klienci pocałują klamkę, konieczne są zmiany
  5. Ewa i Marcin kupili w Lidlu urządzenie do kawy za 499 zł. Rozpakowali i zatkało ich, kolosalna pomyłka
  6. Jego mecze oglądały miliony fanów. Niestety, doszło do tragedii, 31-latek zmarł w dramatycznych okolicznościach

Źródło: FinanseWP.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł