Mandarynki - drzewo mandarynkowe i obrana mandarynkaS. Hermann & F. Richter z Pixabay/ Free-Photos z Pixabay

Są bardzo zdrowe. Ale popełnisz 1 prosty błąd przed zjedzeniem i pożałujesz na zawsze

Mandarynki to prawdziwe kopalnie witamin, które pomagają chronić nas przed rakiem. Jednak wystarczy jeden mały błąd popełniony przed jedzeniem, a okazują się bardzo niebezpieczne. Jak unikać tego błędu?

Te owoce mają wiele właściwości cennych dla naszego zdrowia i urody. Mogą poprawić trawienie, regulować ciśnienie krwi, chronić serce i zmniejszyć ryzyko wystąpienia raka, cukrzycy i osteoporozy. Jednak jeden, prosty błąd, który większość osób popełnia i mogą stać się poważnym zagrożeniem dla zdrowia.

Zajrzała do śmietnika pod znanym polskim sklepem, odkryła skandal i w pośpiechu zaczęła robić zdjęcia. Jest aferaZajrzała do śmietnika pod znanym polskim sklepem, odkryła skandal i w pośpiechu zaczęła robić zdjęcia. Jest aferaCzytaj dalej

Mandarynki są dobrym źródłem witaminy C i zawierają witaminę A, która jest ważna dla wzrostu i rozwoju oraz utrzymania układu odpornościowego.

Zaopatrują nas również w minerały takie jak potas (który pomaga regulować ciśnienie krwi), mangan (uczestniczący w regulacji funkcji mózgu i nerwów) i magnez (uczestniczący w regulacji funkcji mięśni, serca i nerwów oraz utrzymaniu kości w dobrej kondycji). Zawierają także błonnik pokarmowy, który jest ważny dla zdrowia jelit. Zawarta w nich nobiletyna zapobiega odkładaniu się tłuszczów w wątrobie, przez co obniża ryzyko zachorowania na cukrzycę typu II i miażdżycę. W opinii specjalistów mandarynki niszczą komórki odpowiedzialne za niektóre nowotwory, na przykład raka wątroby. Dzieje się tak za sprawą substancji salvestrol Q40, która ma być zabójcza dla komórek rakowych.

Mało znaną ciekawostką jest fakt, że zawarta w mandarynkach witamina B12 nie tylko spowalnia starzenie się skóry i czyni ją promienną, ale może także opóźnić lub spowolnić proces siwienia włosów. Jaki jest więc haczyk?

Wszyscy wiemy, że warzywa i owoce należy myć przed spożyciem. Zmywamy z nich wtedy substancje, które mogły osadzić się na skórce podczas transportu. Jednak wiele osób nie myje tych owoców, które zjada bez skórki. Nie myślimy o tym, że przy obieraniu i krojeniu warzywa lub owocu własnymi palcami przenosimy substancje ze skórki prosto na miąższ owocu. A w przypadku mandarynek ta informacja jest szczególnie ważna.

Wiele owoców naturalnie produkuje wosk. Ale po ich zerwaniu, umyciu i transporcie ich naturalna powłoka się ściera. Zastępuje się nią woskiem pszczelim, woskiem carnauba i szelakiem. Taki wosk jest rozpylany na owoce, aby zachować ich świeżość i atrakcyjny wygląd, a także pomóc w dojrzewaniu. Są to substancje naturalne i ich spożycie (zwłaszcza w tak nikłej ilości) nie powinno stanowić zagrożenia dla zdrowia, jednak są one dość silnym alergenem i uczulają wiele osób.

Dzisiaj grzeje: 1. Przez tydzień piła wodę po ogórkach kiszonych. Osłupiała już 2 dnia widząc spektakularne efekty

2. W panice robili wszystko, by chronić się przed koronawirusem. Film z samolotu odbiera mowę


Jednak bardziej szkodliwe są środki grzybobójcze, które rozpylane są na cytrusy by zapobiec ich gniciu podczas transportu. Nawet, jeśli nie odczujesz ich negatywnego wpływu od razu, to mogą się odkładać w twoim organizmie i przyczyniać się lub przyśpieszać rozwój poważnych, przewlekłych chorób. Jak się ich pozbyć?

Badania wykazały, że użycie tylko zwykłej wody z kranu do obmycia czy płukania owoców może usunąć 98 procent bakterii. W teorii samo płukanie produktów usuwa wszelkie bakterie i inne pozostałości na produktach, jednak wiele osób radzi, aby cytrusy, zwłaszcza mandarynki, traktować ze szczególną ostrożnością i wyszorować mandarynkę pod gorącą wodą używając płynu do mycia naczyń lub octu. Taki proces usunie nie tylko bakterie, ale herbicydy, pestycydy, substancje grzybobójcze i wosk obecny na skórce mandarynki.

Najlepsze newsy:

  1. Co najmniej 15 osób rannych, w tym dzieci. Tragiczne wydarzenia podczas imprezy karnawałowej
  2. Kinga Rusin apeluje do samego Prezydenta. Chodzi o skandaliczny materiał TVP
  3. Szaleństwo w Biedronce, włoska pizza za 1 złoty. Ukryty haczyk powala
  4. 10 najgorzej wpływających na mózg produktów. Ich zjedzenie nas ogłupia?
  5. Ziemniaki znikają z gazetek supermarketów. Powód wywołuje wściekłość
  6. Zasady posiadania zdrowego serca. Warto się ich trzymać

Źródło: onet.pl

Następny artykuł