Mandat za brak maseczki w sklepiewikipedia.org/David Shankbone CC 3.0

Ruszyły kontrole w sklepach. Policja i sanepid będą sprawdzać, czy wszyscy noszą maseczki

Mandat za nienoszenie maseczek zakrywających usta i nos jest bardzo dotkliwy. Policja wraz z sanepidem ogłaszają, że przeprowadzą wzmożone kontrole w sklepach. Zdradzamy ile wynosi mandat za niezakrytą twarz.

Mandat za brak zakrytej twarzy w sklepach, komunikacji miejskiej i galeriach handlowych jest bardzo wysoki. Funkcjonariusze policji wraz z urzędnikami sanepidu zapowiadają, że będą przeprowadzać wzmożone kontrole w placówkach handlowych. Choć na ulicach widać już dość mocne rozluźnienie i wiele spacerujących nie stosuje się do zaleceń, tak w sklepach i wielu innych zamkniętych pomieszczenia ciągle obowiązują obostrzenia.

Poszedł nagły komunikat z Ministerstwa ws. noszenia maseczek. Wszystkie media go przekazują, Lidl, Biedronka i inne sklepy są adresatemPoszedł nagły komunikat z Ministerstwa ws. noszenia maseczek. Wszystkie media go przekazują, Lidl, Biedronka i inne sklepy są adresatemCzytaj dalej

Mandat za brak maseczki kosztuje wiele pieniędzy

Pomimo zniesienia ogólnego nakazu noszenia maseczek, tak do sklepów możemy wchodzić jedynie z maseczkami na twarzy. Jak wiadomo wiele klientów i co gorsza pracowników nie stosuje się do zaleceń, co grozi dalszym rozprzestrzenianiem się koronawirusa i wzmożoną zachorowalnością. Za brak maseczki zakrywającej nos i usta grozi mandat w wysokości 500 złotych, co powinno mocno przekonywać ludzi do ich zakładania. Rząd wprowadza jednak kolejne środki, które maja na celu przekonanie ludzi do zakrywania newralgicznych miejsc.

Dzisiaj grzeje:

  1. Podjęto natychmiastową decyzję o zamknięciu. Zagrożenie dla Polaków jest zbyt duże
  2. Córka Natalii Kukulskiej jest wykapaną Anną Jantar. Mama gotuje jej dania wywołujące wielkie emocje
  3. Na wakacyjnym bonie 500 plus można nieźle zarobić? Trzeba jednak poczekać 3 tygodnie

Policjanci wraz z pracownikami sanepidu będą przeprowadzali wzmożone kontrole, które mają na celu ograniczenie niestosowania się do obostrzeń.

- Ponieważ w ostatnim czasie obserwujemy niepokojące zjawisko niestosowania się do obowiązku zakrywania nosa i ust w środkach komunikacji miejskiej, jak również we wszelkiego rodzaju placówkach handlowych, gdańska policja od jutra rozpoczyna wspólne działania z pracownikami sanepidu (...) - tłumaczy Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Patrolujący Gdańskie ulice policjanci mają zwracać szczególna uwagę na sytuacje w placówkach handlowych. Kontrolami objęci mają być zarówno pracownicy jak i klienci robiący zakupy. W przypadku poważnych naruszeń bezpieczeństwa policjanci mogą skierować sprawę do sądu, który ma możliwość nałożenia grzywny w wysokości 5 tysięcy złotych. Sanepid natomiast może ukarać grzywną w wysokości nawet 30 tysięcy złotych.

Najlepsze newsy:

  1. Nie żyje 2-letnia córeczka znanego sportowca. Miała raka mózgu i kręgosłupa
  2. Spędził godziny, aby przeanalizować Wiadomości TVP. Zadziwiające wnioski mówią wszystko
  3. Mieli spędzić rodzinny czas na plaży. Rodzice odwrócili wzrok tylko na chwilę. Sytuacja nabrała rozpędu
  4. Przepis na ogórki kiszone Magdy Gessler bije na głowę inne. Restauratorka ma 1 wskazówkę
  5. Zofia oszczędzała na wszystkim, pieniądze wysyłała dorosłym dzieciom. Okropnie się jej "odwdzięczyli"
  6. Próbowała wielu przepisów na ciasto drożdżowe, ale tylko jeden jest hitem. Pochodzi z zeszytu babci
  7. Wielkie starcie kiboli na autostradzie A4. Policja wszczęła śledztwo, są pierwsze efekty

Źródło: trojmiasto


Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł