Upały powodują, że całe ogrody umierająpxhere.com

Nie żartujemy, za podlewanie ogródka możesz słono zapłacić. Wysokość mandatów poraża, wszystko przez upały

Mandaty za podlewanie ogródka są olbrzymie, choć za oknem wielkie upały. Taka pogoda wysusza roślinność i często jedynym sposobem uratowania jej jest podlewanie. Niestety, chęć ratowania grządek z warzywami może okazać się straszliwa w skutkach.

Mandat w obecnych czasach można dostać za wiele rzeczy. Teraz podlanie ogródka grozi wysoką karą, a upały nie są łaskawe. Każdy właściciel ogrodu doskonale wie, że długie dni bez deszczu i wysokie temperatury powodują, że rośliny szybko żółkną i usychają. Nawet jeden tydzień takiej pogody może zniszczyć wieloletnią pracę w ogrodzie. Z tego powodu wiele osób decyduje się na podlewanie ogrodu, co niestety może się bardzo źle skończyć.

Głodny bezdomny wszedł do restauracji i zapytał o jedzenie za 2 zł. W odpowiedzi kasjer zrobił niewyobrażalną rzeczGłodny bezdomny wszedł do restauracji i zapytał o jedzenie za 2 zł. W odpowiedzi kasjer zrobił niewyobrażalną rzeczCzytaj dalej

Mandat za podlewanie ogródka? Lepiej uważaj

Twoje rośliny zamieniają się w siano, a ty z niepokojem patrzysz na zbliżającą się prognozę pogody? Naturalnym odruchem jest wyciągnięcie ogrodowego węża i podlanie wysuszonego trawnika. Niestety, w niektórych miejscach w Polsce można zostać ukaranym wysokim mandatem za ratowanie uschniętych roślin. Za wszystko odpowiada duży deficyt wody, który spowodowany jest właśnie upałem.

Dzisiaj grzeje:

  1. Rzecznik ministra zdrowia komentuje dzisiejszy raport. Nie ma dobrych informacji na weekend
  2. O mięsnym jeżu mówiła cała Polska. Aktora spotkał tragiczny los
  3. Seniorze, emerytura i dodatki to nie wszystko, na co możesz liczyć. 5 najważniejszych ulg i zniżek dla emeryta

Niektóre samorządy ustanowiły zakaz używania wody w innych celach niż potrzeby socjalno-bytowe. Z tego powodu nie możemy wyczyścić ubrudzonego samochodu, czy podlewać grządek z warzywami. Takie rozporządzenie wprowadzili między innymi burmistrz gminy i miasta Szadek, wójt Dobroszyc na Dolnym Śląsku czy prezydent Skierniewic. Każdy kto się do niego nie odniesie musi się liczyć z mandatem.

Gminy mają całkowite prawo wprowadzić taki zakaz. Regulowanie użycia wody przewidziane jest w ustawie o samorządzie gminnym a także ustawie o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzeniu ścieków. Niezastosowanie się grozi mandatem w wysokości 500 złotych.

- W trakcie upałów mamy dwukrotnie wyższe zużycie wody i występują problemy z ciśnieniem wody. Dlatego zdecydowaliśmy się na wydanie odpowiedniego rozporządzenia. Nie spotkałem się z negatywnym odbiorem mojej decyzji. Mieszkańcy reagują ze zrozumieniem mówi w rozmowie z Fakt24 wójt gminy Dobroszyce, Artur Ciosek.

Najlepsze newsy:

  1. Dariusz Siatkowski obchodziłby dziś 60. urodziny. Śmierć męża Kasi z filmu ”Kogel-mogel” do dziś jest zagadką
  2. Ziobro poszedł do Rydzyka, aby poskarżyć się na PiS. Takiej sytuacji jeszcze nie było, zadziwiające słowa
  3. Nie tylko w Karpaczu sytuacja jest skandaliczna. Na południu Polski władze ostrzegają, nie mają już sił
  4. Niestety media podają, że Małgorzata Socha jest zakażona. Wstawiła zdjęcie z córeczką, razem robią przetwory na zimę
  5. Do Biedronki weszli we dwóch, nikt nie przypuszczał jakie zrobią rzeczy. Zostali nagrani przez kamery monitoringu
  6. Domowa szarlotka z papierówek zachwyca obłędnym smakiem. Kruche ciasto nie ma sobie równych
  7. Justyna Żyła będzie wściekła. Na jaw wyszło, że Piotr spotyka się z popularną gwiazdą TVN ?

Źródło: kobieta.onet


Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł