Mandaty za zakupyimago stock&people/EAST NEWS

Czy policja powinna kontrolować czy kupujemy produkty niezbędne do przeżycia? Od wtorku tak ma być w europejskim państwie w związku z rozwojem epidemii

Mandaty za niezastosowanie się do obostrzeń mogą być ogromne. Jeden z europejskich krajów wprowadził kontrowersyjne rozporządzenie dotyczące zakupów. Czy w Polsce powinno być tak samo?

Mandaty obowiązujące obywateli w Polsce w związku z pandemią są bardzo duże. Za najzwyklejsze niezastosowanie się do obowiązku zasłaniania ust i nosa można dostać nawet 30 tysięcy złotych kary, jeśli zostanie ona nałożona przez Sanepid. Jeden z europejskich krajów wprowadził coś zupełnie nowego.

Surówka dla zdrowotności, jak mawiały nasze babcie. Pieczone buraki i kiszone ogórki tworzą unikalne połączenie, które okrasza chrzanowa nutaSurówka dla zdrowotności, jak mawiały nasze babcie. Pieczone buraki i kiszone ogórki tworzą unikalne połączenie, które okrasza chrzanowa nutaCzytaj dalej

Mandaty w czasie pandemii

Polska jest jednym z najbardziej dotkniętych pandemią krajów w Europie. Ilość zakażeń i zgonów, które są notowane każdego dnia, są jednymi z najwyższych na całym kontynencie. Czy my także możemy spodziewać się rozwiązań, jakie wprowadzane są na zachodzie?

COVID-19 sprawił, że życie jakby stanęło w miejscu. Wszystkie lokale gastronomiczne w Polsce nie mogą prowadzić stacjonarnej działalności - pozostała im jedynie możliwość sprzedaży posiłków na wynos lub w dostawie. W sklepach obowiązują restrykcje, na ich teren można wejść jedynie z maseczką na twarzy.

Internet pełen jest komentarzy Polaków na temat obecnej sytuacji. Większość z nich daje wyraz swojemu niezadowoleniu związanym z obostrzeniami, które skutecznie przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu.

Dzisiaj grzeje:

  1. Polacy masowo popełniają kilka błędów w przygotowaniu ciasta na pierogi. Szkoda, bo tak łatwo ich uniknąć
  2. Wyciekło nagranie z Chin. Skandal, aż słów brakuje, oburzające, oburzeni ludzie z wielu krajów
  3. Krzysztof Krawczyk przyjął ostatnie namaszczenie. Żona potwierdziła, że jakiś czas temu artysta był na specjalnej diecie, ale nie uchroniła go ona przed operacją

Rząd jednego europejskiego kraju postanowił pójść o krok dalej. Od wtorku obowiązuje w nim zakaz sprzedaży produktów, które nie są niezbędne. Rozporządzenie wprowadzono z uwagi na galopujące przyrosty zakażonych koronawirusem.

Od 30 października we Francji obowiązuje całkowity lockdown - mieszkańcy tego kraju mogą opuszczać swoje miejsce zamieszkania tylko wtedy, kiedy jest to potrzebne. A więc mogą wyjść jedynie do pracy, na zakupy, do lekarza, z uwagi na ważne powody rodzinne czy załatwianie spraw urzędowych.

Wczoraj wieczorem premier Francji Jean Castex ogłosił, że supermarkety nie będą mogły sprzedawać produktów, które nie są niezbędne do życia. Co ciekawe, okazuje się, że z zakazu wyłączone zostały zaskakujące sklepy. Co jest na liście zakazanych produktów?

Sklepy wielkopowierzchniowe nie będą mogły od 3 listopada sprzedawać zabawek czy książek. Z obostrzenia wyłączone zostały sklepy z winami, sprzedawcy komputerów i telefonów komórkowych oraz warsztaty naprawy rowerów.

Zakaz został praktycznie natychmiastowo złamany przez, jak się okazuje, lokalne władze. Portal next.gazeta.pl poinformował, że merowie 50 miast wydali rozporządzenia, które zezwalają na działalność sklepów niesprzedających produktów niezbędnych. Nawet sam premier Paryża zapowiedział, że wyda takie samo rozporządzenie w sprawie księgarni.

Czy podobne kroki powinny zostać wprowadzone w Polsce? Czy sklepy takie jak Biedronka, Lidl czy Auchan powinny zostać ograniczone do sprzedawania jedynie produktów takich jak żywność czy innych kluczowych do funkcjonowania przedmiotów? Dajcie znać w komentarzach.

Gwiazda Klanu ma ekstremalnie niską emeryturę. Jej dieta budzi ogrom emocjiGwiazda Klanu ma ekstremalnie niską emeryturę. Jej dieta budzi ogrom emocjiCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Nie tylko godziny dla seniorów. Idąc na zakupy musisz być przygotowany też na kolejny czas dla jednej grupy Polaków
  2. Mocna akcja pod finałowym zdjęciem z "Rolnik szuka żony". Komentarze zabolały
  3. Przez wielu uważany jest za chwast. Tymczasem niesamowicie podkręca smak niedzielnego rosołu
  4. Mąż Anny Dymnej walczy o życie. Aktorka również ma problemy zdrowotne, przez które trudno jej gotować i robić ukochane przysmaki
  5. Najlepszy syrop przed snem, ukoi nerwy i zapewni ci spokojną noc. Wystarczą jedynie 3 składniki
  6. Prof. Horban ostrzega. Wyznał, kiedy może czekać nas lockdown
  7. Największa gwiazda "Pytania na śniadanie" nie chciała dłużej już milczeć. Wyraziła poparcie, a fani nie mogą jej wybaczyć

Źródło: lelum.pl

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł