Mandaty za brak maseczki na twarzy dziecka będą dotkliwepickpik.com

Policja będzie nakładała mandaty 500 zł za dzieci bez maseczki? Pociechy powyżej 5 roku życia muszą je nosić w sklepach i publicznych przestrzeniach

Mandaty za nieprzestrzeganie obostrzeń mogą być wyjątkowo wysokie. Policja może nałożyć dużą karę za brak maseczki na twarzy twojego dziecka. Trzeba o tym pamiętać wychodząc na spacer lub do sklepu.

Mandaty za nieprzestrzeganie obostrzeń są wyjątkowo bolesne - wszak 500 złotych za zwykły spacer z odkrytą twarzą może okazać się najdroższą przebieżką w życiu spacerowicza. Podobnie sprawa ma się z nakazami obowiązującymi w sklepach i publicznych miejscach - tam także trzeba o nich pamiętać, ponieważ kary mogą wyciągnąć ostatnie oszczędności z portfela. Okazuje się, że regulacje dotyczą także najmłodszych członków społeczeństwa. Ich rodzice muszą pamiętać, aby dzieci także przestrzegały owych restrykcji.

90% Polek psuje mizerię robiąc 1 błąd. Ujawniamy 90% Polek psuje mizerię robiąc 1 błąd. Ujawniamy "magiczną" sztuczkę babć, dzięki niej smakuje bajecznieCzytaj dalej

Mandaty dla rodziców za ich dzieci mogą okazać się równie surowe

Ostatnie tygodnie sprawiają, że wielu Polaków z niepewnością spogląda w przyszłość. Mnóstwo nowych zasad dotyczących życia codziennego, które wprowadzane są przez rząd, mają chronić obywateli Polski. W przeciągu kilku dni Ministerstwo Zdrowia odnotowało wiele rekordów zakażeń koronawirusem, co bezpośrednio przyczyniło się do zaostrzenia zasad panujących w wielu regionach kraju. Jedną z nich jest przymus zakładania maseczek w miejscach publicznych, z wyłączeniem kilku rekreacyjnych przestrzeni, takich jak lasy czy plaże. Za niezastosowanie się do nakazów grozi kara 500 złotych.

Dzisiaj grzeje:

  1. Gessler podała przepis na barszcz buraczany na zakwasie. 1 składnik wzbudził kontrowersje fanów, mistrzowska odpowiedź gwiazdy
  2. Już pewne. Znów potrzebne będą paszporty, aby przekroczyć granicę. Polaków czekają wielkie zmiany
  3. Wielki gwiazdor nie żyje. Nie dostawał pieniędzy nawet na jedzenie

Te zasady z dnia na dzień zmieniają się i obecnie jest tendencja do co raz większego rygoru sanitarnego. Dlatego rząd postanowił, że dzieci powyżej 5 roku życia będą musiały zasłaniać usta i nos tak jak ich rodzice. Odpowiedzialność za noszenie maseczek przez dzieci, spoczywa na ich opiekunach, którzy za niedopilnowanie swojej pociechy mogą zostać ukarani takim samym mandatem, jak za brak maseczki na własnej twarzy - a więc trzeba liczyć się z karą o wysokości 500 zł.

Psychologowie mają kilka rad, dzięki którym przekonanie dziecka do noszenia maseczki nie będzie tak trudne.

- Myślę, że ważne jest, aby wyjaśnić dzieciom, że ludzie noszą maski jako sposób na pomaganie innym – w przeciwnym razie zakładają, że są niebezpieczne - tłumaczy Dr Harold Koplewicz.
- Przećwicz zakładanie, zdejmowanie i noszenie ich w domu dla zabawy, starajcie się czytać sobie nawzajem za pomocą oczu. Tego rodzaju rzeczy nieco znormalizują maski i sprawiają, że będą mniej przerażające - twierdzi dr Christopher Willard, psycholog z Cambridge.

Codziennie podawali jej sok z kiszonych buraków. Teraz z niesamowitych powodów poleca go wszystkimCodziennie podawali jej sok z kiszonych buraków. Teraz z niesamowitych powodów poleca go wszystkimCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Już teraz spora grupa seniorów może ubiegać się o dodatkowe pieniądze. Wystarczy złożyć wniosek
  2. Błąd, który Polacy popełniają każdego dnia przy gotowaniu jajek. Efekt jest opłakany
  3. Nieziemsko pyszna surówka z selera, zrobisz ją w niecałe 5 minut. Ekspresowa porcja witamin zwalczy każde osłabienie
  4. Ekspresowy przepis na ciasto drożdżowe, który zawsze się udaje. Nie ma szybszego i lepszego
  5. Niewiarygodnie pyszne placki ziemniaczane z jednego składnika. Ania Starmach podała rewolucyjny przepis
  6. Fani "M jak Miłość" zdruzgotani, potwierdzono dwie śmierci. Aktorka przekazała tragiczne wiadomości

Źródło: popularne.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł