SklepEast News

Czy mandaty za brak maseczek w sklepach powinny być wyższe? We Francji można nawet trafić do więzienia

Mandaty za brak maseczek wciąż budzą u nas wielkie emocje. Okazuje się, że w wielu krajach kary są jeszcze bardziej dotkliwe. Czy zatem u nas prawo powinno być bardziej surowe?

Nikt z nas nie chce aby po wyjściu do sklepu przynosić kolejne mandaty. Niestety w obecnej sytuacji na świecie jest o to niezwykłe łatwo. Obowiązek noszenia maseczek w sklepach jest dla wielu osób niezwykle przykry. Nie brakuje słów sprzeciwu oraz samozwańczych buntowników, którzy za żadne skarby nie chcą ich zakładać.

Dziś w nocy w Biedronkach będzie się działo. Decyzja zapadła i jest nieodwracalnaDziś w nocy w Biedronkach będzie się działo. Decyzja zapadła i jest nieodwracalnaCzytaj dalej

Mandaty w innych krajach są zdecydowanie wyższe

Za brak maseczki w Polsce możemy otrzymać mandat w wysokości 500 złotych. Jest to kwota, którą zdecydowanie mocno odczujemy w naszych portfelach. Jednak oczywiście nie zrujnuje nas całkowicie. Okazuje się, że w innych krajach kary potrafią być wielokrotnie wyższe.

W Wielkiej Brytanii za brak maseczki możemy dostać mandat maksymalnie w kwocie 6400 funtów - dobrze czytacie, w przeliczeniu na polską walutę jest są to aż 32 tysiące złotych.

W wielu krajach mandaty wahają się w granicach 350 - 500 euro, co i tak stanowi wielokrotność typowego mandatu w Polsce. Tego typu mandaty można otrzymać między innymi we Włoszech, Irlandii oraz Portugalii.

Dzisiaj grzeje:

  1. Do zrobienia syropu z pigwy potrzebujesz tylko 2 składników. Niesamowicie wzmacnia odporność, zalecany szczególnie w sezonie infekcji
  2. Podjęli decyzję. Otwierają granicę. Polscy turyści chętnie jeżdżą w kierunku egzotycznych państw
  3. Zostały Ci obierki po ziemniakach z obiadu? Nie wyrzucaj, zrobisz z nich obłędne frytki, będą prosić o więcej

Czy większe kary rozwiążą problem burd w sklepach?

Wielokrotnie informowaliśmy o awanturach do jakich dochodzi w sklepach przez nieprzestrzeganie przepisów. 500 złotych zdaje się nie być karą, która skutecznie zniechęca do łamania prawa. Czy zatem powinniśmy pójść za przykładem Francji?

Podstawową karą na brak maseczki we Francji jest 150 euro. Jeśli osoba wielokrotnie łamie przepisy może kolejno otrzymać także mandaty w kwotach 1500, a nawet 3750 euro. Najsurowszą karą przewidzianą za brak maseczki w przestrzeni publicznej oraz w sklepach jest nawet 6 miesięcy więzienia. Czy taka wizja skutecznie przestraszyłaby Polaków?


Dodała do kotletów mielonych popularny owoc. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwaniaDodała do kotletów mielonych popularny owoc. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwaniaCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Jeśli nie odbierzesz tego telefonu, możesz gorzko pożałować. Sprawa dotyczy wszystkich, bez wyjątku
  2. Pilna konferencja Ministerstwa Rolnictwa: wiadomo, ile wyniesie pomoc dla sprzedawców kwiatów
  3. Wystarczy 1 łyżka i babciny trik, by uzyskać perfekcyjne pierogi. Robi tak zarówno Makłowicz, jak i Gessler
  4. Rydzyk zachęca wiernych do postu o chlebie i wodzie. Mówi, że ma być wynagrodzeniem Bogu za grzechy protestujących
  5. Tysiąckrotnie lepsza niż zwykła mizeria, rodzina oniemieje z zachwytu. Koniec z dodawaniem śmietany, jeden produkt wygrywa wszystko
  6. Znaleźli sposób, aby dostać się na cmentarz pomimo zakazu. Czy wszelkie granice zostały przekroczone?
  7. Kwiaciarze z całej Polski na skraju bankructwa, serce pęka. Rząd właśnie tak traktuje obywatelki i obywateli

Źródło: wydarzenia.interia

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł