Marchewka po 5 minutach zupełnie się zmieniła.TikTok/@lottiedalziel

Słoik nie był pusty, włożyła do niego marchewkę. Po 5 minutach osłupiała, nikt się nie spodziewał

Marchewka niemal zawsze pojawia się w naszych lodówkach, chociażby w celu dodania jej do zupy czy surówki. Zwykle przechowywanie jej w niskiej temperaturze wydłuża jej świeżość, ale niekiedy więdnie i wydaje się niejadalna. W popularnym filmiku z TikToka można zaobserwować, co stanie się z marchewką, gdy zastosoujemy pewien trik.

Marchewka jest jednym z najczęściej kupowanych przez nas warzyw. W końcu nie ugotujemy bez niej rosołu i wielu zup, w których włoszczyzna po prostu musi się pojawić. Przez chwilę można przechowywać ją poza lodówką, chociaż wówczas szybciej może zwiędnąć. Dużo dłużej będziemy ją trzymać w lodówce, ale chyba każdemu z nas zdarzyło się zapomnieć o kupionych w dużych ilościach warzywach, które niestety zdążyły się zepsuć. Pewna tiktokerka przekonuje jednak, że marchewka może być dłużej świeża, jeśli zastosujemy prostą sztuczkę.

Chciał jedynie w spokoju zjeść jabłko w lesie, nagle został otoczony ze wszystkich stronChciał jedynie w spokoju zjeść jabłko w lesie, nagle został otoczony ze wszystkich stronCzytaj dalej

Marchewka włożona do słoika już po 5 minutach będzie wyglądać zupełnie inaczej

Marchewka niestety łatwo może stać się wiotka i mało apetyczna. Można wtedy oczywiście dodać ją do zupy krem czy wszelkich dań, w których nie spodziewamy się chrupkich warzyw. Przy obecnej modzie na zero waste ludzie starają się jednak zrobić wszystko, by poznać zaskakujące sposoby na wykorzystanie pozornie niesmacznych już jarzyn czy owoców. Okazuje się, że nieco zeschnięta marchewka może zmienić się w mgnieniu oka, jeśli wiemy, co z nią zrobić.

Dzisiaj grzeje:

  1. Marysia kupiła przedziwne pierogi w Biedronce. Podgrzała je i oniemiała
  2. Poważne ostrzeżenie dla wszystkich jadących na południe Polski. "Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności"
  3. Zapłacił za kiełbasę banknotem 500 zł. Ekspedientka wydała 490 zł reszty, zamarła odkrywając prawdę o banknocie

Na TikToku pojawił się filmik @lottiedalziel, który mocno zaskoczył nawet tych, którzy myśleli, że o przechowywaniu warzyw wiedzą już wszystko. Kobieta pokazała, w jaki sposób stara marchewka może zmienić się nie do poznania. Wystarczy mieć pod ręką słoik z wodą i zanurzyć w nim warzywo na 5 minut. Już po tak krótkim czasie warzywo stanie się znowu soczyste i jędrne. Autorka filmiku twierdzi bowiem, że zwiędła marchewka wymaga po prostu nawodnienia. W podobny sposób można uratować sałatę, szczypiorek czy selera. W przypadku bardzo zwiędniętych warzyw czasem czas trzymania ich w wodzie można wydłużyć.

Karolinie jest przykro. Usmażyła najdziwniejsze pierogi z Biedronki, zamarła, spoglądając na talerzKarolinie jest przykro. Usmażyła najdziwniejsze pierogi z Biedronki, zamarła, spoglądając na talerzCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Emerytura bez podatku. Jesteś za pobieraniem przez seniorów pełnej kwoty świadczenia?
  2. U ginekologa usłyszała nietypową uwagę. Dopiero po kilku godzinach zrozumiałą co oznaczała
  3. Jest czego pozazdrościć - kuchnia Ewy Wachowicz odbiera mowę. Bije o głowę Gessler i Rozenek, przepiękna
  4. Karolina Szostak "niknie w oczach". Sama skóra i kości, jest na kontrowersyjnej diecie
  5. 7 dni piła wodę po ogórkach kiszonych. Osłupiała już 2 dnia widząc nieziemski rezultat
  6. 1500 zł dodatku miesięcznie. Wiceminister właśnie potwierdził wejście nowej dopłaty

Źródła: o2

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł