Maseczki powrócą jako codzienny element ubioru?facebook.com/magkow

Bardzo ważne. Epidemiolog o apelu MZ ws. noszenia maseczek w sklepach, zwrócił się do wszystkich

Maseczki towarzyszą nam już od samego początku pandemii, kiedy rząd wprowadził bezwzględny nakaz noszenia maseczek za każdym razem, kiedy wychodziliśmy z domu. Obecnie przepisy są zdecydowanie łagodniejsze, lecz ilość zakażeń ciągle rośnie. Słowa epidemiologa jeżą włosy na głowie.

Maseczki skutecznie pozwalają ograniczyć transmisje koronawirusa z człowieka na człowieka. Zakrywanie ust i nosa jest kluczowe, ponieważ zaraza przenosi się głównie droga kropelkową, a więc między innymi z wydychanym powietrzem. Niestety, klienci w sklepach nie podchodzą do zaleceń na poważnie i nie liczą się z konsekwencjami. Epidemiolog skomentował najnowsze apele Ministerstwa Zdrowia, jego prognozy są ponure.

Jest ważny komunikat Biedronki do wszystkich klientów. Oszustwo na ogromną skalę, sieć przed nim ostrzegaJest ważny komunikat Biedronki do wszystkich klientów. Oszustwo na ogromną skalę, sieć przed nim ostrzegaCzytaj dalej

Maseczki w sklepie? Według epidemiologa nie tylko tam

Obecne przepisy regulują przymus noszenia maseczek w różnych miejscach. Zasłanianie nosa i ust jest koniecznie w komunikacji publicznej, sklepach czy urzędach. Ludzie narzekają na maseczki głównie ze względu na pogode. Duże upały i wysoka wilgotność sprawiają, że zakrywanie połowy twarzy jest wyjątkowo nieprzyjemne. Duża część klientów ignoruje zalecenia i nie nosi maseczek, albo nosi je w błędny sposób.

Dzisiaj grzeje:

  1. Tragiczny wypadek był jak wyrok, paraliż objął znaczną część ciała. Marcin Prokop zdecydował się ruszyć z pomocą
  2. Zaczęło się, PIH musiała wkroczyć. Docierają najgorsze wieści, klienci Lidla, Biedronki i reszty sklepów muszą uważać
  3. Wypłacając pieniądze z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Czekają duże zmiany przy wypłatach

Chodząc po sklepie z łatwością można policzyć ludzi z zakrytymi twarzami. Obecnie są w zdecydowanej mniejszości, co napawa Dariusza Rudasia, epidemiologa i inspektora sanitarnego, wielkim niepokojem. Ostatnie duże przyrosty zakażeń COVID-19 są, według ekspertów, efektem łagodzenia obostrzeń i nonszalanckim podejściem obywateli do zasad bezpieczeństwa i higieny.

- Ciągłe noszenie maseczek poza domem jest bezwzględnie konieczne. To najlepszy sposób, wraz z częstym myciem i i dezynfekcją rąk, żeby zatrzymać koronawirusa. Nie chodzi tylko o sklepy, ale każdą aktywność, kiedy ludzie mają kontakt z innymi - tłumaczy Rudaś w rozmowie z portalem money.

Co więcej, epidemiolog uważa, że każdy człowiek wychodzący z domu winien zakrywać twarz niezależnie od aktywności, którą wykonuje.

- Błąd rządzących polega na tym, że robi się wyjątki. Na ulicy bez maseczki, a w sklepie już trzeba ją mieć. Ludzie się gubią. Sytuacja jest na tyle groźna, że powinniśmy poza domem nosić maseczki i kropka - komentuje kolejne apele MZ o noszenie maseczek w sklepach dr Rudaś.

Najlepsze newsy:

  1. Dramat Rafała z „Królowych życia”, okłamał wszystkich? Na jaw wyszła niewygodna prawda
  2. Trik naszych babć zmieni kompletnie smak Twojego rosołu na kurczaku. Wszyscy oniemieją z zachwytu, mało wie, jaki to sposób
  3. Tragiczna wiadomość z Polski. 6 osób nie żyje
  4. Dlaczego Sekielski nagle chudnie? Podał lepszą niż wszystkie przepisy Gessler razem wzięte recepturę na zupę z buraka
  5. Teresa Lipowska znacznie różni się od postaci z serialu. Teraz narzeka na wysokość emerytury, brakuje jej na leki
  6. Znalazła żywe robaki w produkcie z Biedronki kupowanym przez wszystkich. Wstrząsające, odbiera apetyt na długo
  7. Dramatyczna wiadomość z samego rana. 25-letnia gwiazda zmarła w swoim mieszkaniu, popełniła samobójstwo

Źródło: money

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł