Maseczki budzą coraz więcej emocjipixabay.com/jardin

Wtargnęła do sklepu bez maseczki, sprzedawczyni zwróciła jej uwagę. Nie mieści się z głowie, jaki był finał sprawy

Maseczki, a w zasadzie obowiązek ich noszenia w sklepach, budzi skraje emocje. Jakiś czas temu do jednego ze supermarketów w Suwałkach wtargnęła kobieta bez obowiązkowej maseczki ochronnej. Po natychmiastowej reakcji kasjerki sprawa przybrała nieoczekiwany obrót. Nie mieści się w głowie, jaki miała finał.

Maseczki nie przestają budzić kontrowersji. Mimo, że lekarze są zgodni co do ich skuteczności i konieczności ich noszenia, to w dalszym ciągu zdarzają się osoby, które za nic mają obowiązujące nakazy i wchodzą bez nich do sklepu. Obecnie każdy ma obowiązek noszenia maseczki ochronnej w sklepie, która zakrywa jego nos i usta. Tym bardziej dziwi i bulwersuje wyrok sądu w Suwałkach. O jej zaskakującym finale poinformował dzisiaj serwis fakt.pl.

Żywioł uderzył w środku Polski. Jabłonie łamał jak zapałki, w 30 sekund zniszczył prawie wszystko w sadzieŻywioł uderzył w środku Polski. Jabłonie łamał jak zapałki, w 30 sekund zniszczył prawie wszystko w sadzieCzytaj dalej

Wtargneła do sklepu bez maseczki, rozpętała się awantura

W połowie lipca do jednego z popularnych marketów w Suwałkach weszła kobieta bez maseczki. W trosce o zdrowie pracowników sklepu oraz innych klientów została poproszona przez sprzedawczynię o jej natychmiastowe założenie. Klientka nie zastosowała się do prośby sprzedawczyni, nie założyła maseczki ochronnej, wzieła swoje zakupy i podeszła do kasy.Gdy kasjerka odmówiła jej obsłużenia, rozpętała sę ogromna awantura. Wzburzona klientka prosto ze sklepu udała się na policję, gdzie złożyła zawiadomienie o wykroczeniu. Policja skierowała sprawę do sądu. Kasjerce zarzucono wykroczenie przeciwko interesom konsumetów. Na łamach cytowanego przez fakt24.pl, portalu "Suwałki Nasze miasto" pracownica broniła się, że miała ważny powód aby nie obsłużyć lekceważącej zasady klientki. Chciała chronić zdrowie innych klientów sklepu. Działala w interesie nie tylko swoim, ale również innych osób, które w tym czasie znajdowały się w sklepie. Finał sprawy miał przeciwny finał.

Dzisiaj grzeje:

  1. Kamil Durczok ma nową pracę, w życiu nie wpadlibyśmy jaką. Trzymajcie się mocno
  2. Stosujesz sól, czosnek, chrzan i koper kisząc ogórki? Głupi błąd i nie wyjdą dobre
  3. RMF: Wyciekł tajny rządowy scenariusz. Na zimę umrzeć ma nawet 85 tys. osób

Upomniała klientkę bez maseczki, finał sprawy nie mieści się w głowie

Temat noszenia maseczek budzi emocje wśród wielu osób. Część społeczeństwa dostosowuje się do przyjętych reguł, ale zdarzają się także wyjątki, które nie chcą słyszeć o zakryciu nosa i ust w miejscach publicznych.Kasjerka upomniała klientkę bez maseczki i tłumacząc się zdrowiem ogółu, nie wyraziła zgody na jej obsłużenie. Inne światło na sprawę rzucili natomiast prowadzący postępowanie policjanci."Czyn, o którym zostaliśmy powiadomieni byli wykroczeniem w świetle Kodeksu Wykroczeń. - powiedziała portalowi "Suwałki Nasze Miasto" Anna Małecka - Chamiuk z zespołu komunikacji społecznej Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach. Sąd Rejonowy w Suwałkach wymierzył ekspedientce karę grzywny w wysokości 100 zł. Kobieta jest wstrząśnięta sytuacją i już złożyła sprzeciw do wyroku. Sąd rozpatrzy go 16 września. " Z jednej strony mam płacić grzywnę za to, że domagałam się założenia maski, a z drugiej jesteśmy kontrolowani przez policję i służby sanitarne czy osłaniamu usta i nos. Przecież to się wzajemnie wyklucza" - powiedziała pokrzywdzona.

Dziadek ugotował rosół według receptury Gessler, efekt? Spróbował i nie wytrzymał, jego komentarz zwala z nógDziadek ugotował rosół według receptury Gessler, efekt? Spróbował i nie wytrzymał, jego komentarz zwala z nógCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Pytanie na śniadanie: Afery ciąg dalszy, widzowie zażenowani, komentują wprost. "TVP schodzi na psy"
  2. O północy wprowadzili wielką zmianę. Dotyczy milionów Polaków, trzeba uważać
  3. Odechciewa się jeść. Mariola zajrzała do lodówki w Biedronce i oniemiała, co za skandal
  4. Polacy znów staną w ogromnych kolejkach w Biedronce. Sieć przygotowała coś specjalnego
  5. Obierki po ogórkach zwalczają uciążliwość. Jeszcze cenniejsze są liście kalafiora, nigdy ich nie wyrzucaj
  6. Adam Małysz przeszedł badania po COVID-19. Oto, jak wirus wpłynął na jego organizm

Źródło: Fakt24.pl/ Suwałki Nasze Miasto

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł