Masło, Frania i stara łyżkaScena z filmu zamieszczonego na YouTube na kanale Adolf Kudlinski

Wyjątkowy Polak pokazał jak zrobić masło za pomocą pralki Frani i 70-letniej łyżki. Wychodzi przepyszne

Nie da się ukryć, że masło domowej roboty jest nie lada rarytasem, któremu nie sposób się oprzeć. Swoim sposobem na zrobienie smarowidła podzielił się Adolf Kudliński. Najbardziej znany polski preppers wykorzystał śmietanę 30%, pralkę Franię i wiekową łyżkę. Niestety, śp. Kudliński niedawno zmarł, pozostawił po sobie jednak niesamowite receptury dotyczące wytwarzania tradycyjnego jedzenia.

Masło jest codziennie wykorzystywane przez wielu smakoszy. Dodajemy je do kanapek oraz przeróżnych potraw. Okazuje się, że możemy wykonać je samodzielnie przy użyciu kultowej już pralki i łyżki. Niedawno zmarły Adolf Kudliński zamieścił kilka miesięcy temu film, w którym pokazuje jak to zrobić.

Czy obierać ogórki ze skórki? Nie popełniaj błędu, dietetycy biją na alarmCzy obierać ogórki ze skórki? Nie popełniaj błędu, dietetycy biją na alarmCzytaj dalej

Masło z pralki? Efekt jest obłędny

Mało kto spodziewałby się, że masło można zrobić w kultowej pralce. Popularny ekspert z zakresu szkoły przetrwania udowodnił, że jest to jak najbardziej możliwe. Do zrobienia masła wykorzystał kilkadziesiąt opakowań śmietany 30%, której termin zdatności do spożycia zbliżał się ku końcowy.

Adolf Kudliński wyjaśnił, że robiąc masło w pralce Frania, musimy ją wcześniej dokładnie wymyć. Jej wnętrze jest emaliowane, w związku z tym wyczyszczenie pralki nie powinno stwarzać problemu. Słynny preppers wlał całą śmietanę do bębna.

Przygotowując masło w pralce, Adolf Kudliński postawił obok Frani dwie miski z zimną wodą, a sam chwycił za 70-letną łyżkę z dziurkami. Surwiwalowiec włączył pralkę. Znajdująca się w niej śmietana zaczęła wirować. Teraz trzeba po prostu uzbroić się w cierpliwość. Efekt zaskakuje.

Po pewnym czasie Adolf Kudliński powrócił do włączonej pralki. Na wierzchu śmietany pojawiła się tafla masła. W ocenie eksperta z zakresu szkoły przetrwania było go około 7 kilogramów. Przy pomocy wiekowej łyżki Adolf Kudliński zaczął przekładać masło do misek z zimną wodą, a następnie do pustego naczynia. W pralce pozostał jeszcze jeden smakowity produkt.

Dzisiaj grzeje:

  1. Już się zaczęło, trwa black week w Biedronce. Uwielbiane łakocie w niskich cenach i niespodzianka od sieci
  2. Skąpy strój byłej gwiazdy TVP przykuł wzrok fanów. Pracuje w egzotycznym miejscu, idealnym, gdy do Polski idzie zima
  3. Nie tylko do rosołu. Z uwielbianego lubczyku zrobisz napar na bezsenność

Domowe masło zrobione w pralce i dodatkowy mleczny produkt

Masło zrobione w pralce trzeba kilkukrotnie przełożyć do misek z czystą, zimną wodą. W pralce Frani pozostał jeszcze jeden smakołyk. Mowa oczywiście o maślance, która dla wielu osób jest niezapomnianym smakiem dzieciństwa.

Adolf Kudliński na koniec swojego nagrania nadmienił, że masło można zakonserwować przy pomocy soli. Nie da się ukryć, że jego receptury niejednokrotnie przyprawiały o zachwyt. Kanał na YouTube najsłynniejszego preppersa cieszył się ogromną popularnością. Właśnie z niego pochodzi zdjęcie wykorzystane powyżej.

Niestety, Adolf Kudliński w nocy z 24 na 25 października odszedł z tego świata. Przyczyna śmierci nie jest znana. Mistrz szkoły przetrwania miał 69 lat. Wielbicieli sztuki surwiwalu z pewnością pozostanie w pamięci swoich widzów.

Mimo tego, że Adolf Kudliński miał liczne grono fanów, nie uniknął pewnych kontrowersji. W marcu mężczyzna został skazany na pół roku więzienia z powodu podżegania do nienawiści na tle etnicznym. Preppers sugerował, że Polacy powinny "wziąć sprawę w swoje ręce" odnośnie rumuńskich grzybiarzy odwiedzających świętokrzyskie lasy.

Brytyjscy eksperci biją na alarm. W jednej sytuacji lepiej zrezygnować z kawyBrytyjscy eksperci biją na alarm. W jednej sytuacji lepiej zrezygnować z kawyCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Najczęstsze objawy chorób wątroby. Nie wolno ich bagatelizować
  2. Polka ma 57 lat i 2 lata temu została fotomodelką. Sylwetki może pozazdrościć jej niejedna nastolatka
  3. Rozgrzewa i wzmacnia odporność. W klika chwil zrobisz syrop do herbaty na bazie imbiru i cytryny
  4. Brytyjscy eksperci biją na alarm. W jednej sytuacji lepiej zrezygnować z kawy
  5. Wielki hit. Ciasto "Pychotka", któremu absolutnie nikt się nie oprze
  6. Adrian i Ilona z "Rolnik szuka żony" już wybrali imię dla zwierzęcej pociechy. Musiało spełnić jeden warunek, jest piękne
  7. "Rolnik szuka żony": kandydat Magdaleny w niecenzuralnych słowach za jej plecami, bolesne oskarżenie

Źródło: YouTube / Adolf Kudlinski; Fakt24

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł