Masłohttps://pixabay.com/

Kupiłeś ostatnio masło? GIS pilnie wycofał uwielbiane przez wszystkich, jeśli masz objawy, natychmiast skontaktuj się z lekarzem

Główny Inspektor Sanitarny poinformował, że uwielbiane przez wszystkich masło zostało właśnie wycofane. Informacja ma charakter pilny, a jeśli niestety je spożyłeś i zauważyłeś u siebie niepokojące objawy, zgłoś się do lekarza pierwszego kontaktu.

Masło jest produktem, który znajduje się w większości domów i używany jest codziennie do różnych potraw. Jak wiemy, z produktami spożywczymi należy uważać ze względu na datę ważności. Monitorowanie jej jest niezbędne, aby nie osłabić swojego organizmu zatruciem pokarmowym. Z niektórymi produktami problem przyjmuje innego charakteru. W trakcie produkcji może dojść do skażenia danej partii, o czym informuje na bieżąco Główny Inspektor Sanitarny.

Córka Magdy Gessler zmarła w niewyobrażalnych okolicznościach. Gwiazda TVN właśnie opowiedziała o wszystkimCórka Magdy Gessler zmarła w niewyobrażalnych okolicznościach. Gwiazda TVN właśnie opowiedziała o wszystkimCzytaj dalej

Partia masła Extra Lumiko wycofana

W trakcie badań, które przeprowadzono na pięciu próbkach masła, stwierdzono obecność pałeczek Salmonella spp. Badania miały charakter kontrolny, które są urzędowo planowane. W jednej z pięciu próbek wykryto bakterie i niezwłocznie poinformowano na oficjalnej stronie GIS.

Salmonella to choroba układu pokarmowego, która objawia się gorączką, nudnościami, bólami brzucha oraz problemami na tle gastrologicznym. Szczególnie niebezpieczna jest dla osób starszych czy dzieci. Dla osób z osłabioną odpornością może być ciężka do przejścia.

Najczęstszym sposobem na uniknięcie zarażenia się Salmonella jest dbanie o podstawowe zasady higieny czy obróbka termiczna produktów. Problem pojawia się jednak wtedy, kiedy mamy styczność z produktami, które niekoniecznie są podatne na obróbkę termiczną, a same w sobie są już skażone bakterią.

  1. Wymieszaj składniki widelcem i wyłóż na patelnię. W mniej niż 5 minut zrobisz placuszki lepsze niż placki ziemniaczane
  2. Całkiem zamykają granicę, radykalna decyzja, problemy z powrotem do domu. Nasz sąsiad ogłosił
  3. Dzięki nim mamy świeże pieczywo, warzywa i zakupy. W końcu wyszło na jaw ile zarabiają kasjerzy, kwoty nie mieszczą się w głowie

Wyjaśnienia ze strony producenta

Lumiko Sp.z.o o. podkreśliło, że nieustannie prowadzą monitoring sytuacji i bieżącej produkcji. Wszystkie działania, poprzedzające wyprodukowane masło miały zostać zrealizowane zgodnie z wszelkimi zasadami ostrożności. Nie wykryto również u pracowników tego patogenu. Powiatowa Inspekcja Weterynaryjna oraz Sieci handlowe regularnie badają produkty i nigdy wcześniej nie było żadnego problemu na tle skażenia żywnościowego.

Zakład jednak podkreśla, że dokładają wszelkich starań, aby dojść do istoty problemu oraz wyeliminować taki problem w przyszłości.

Ustalono listy dystrybucyjne oraz zlecono wycofanie partii produktu z obiegu. Informację na temat niebezpiecznej żywności przesłano do Państwowych Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych w Rawie Mazowieckiej oraz Sosnowcu. Co więcej, zlecono badania wszystkich produktów producenta, które objęte są nazwą Masło 82%.

Chodzi dokładnie o partię: 051 13:06; Najlepiej spożyć do: 17.11.2020

Nie zaleca się korzystania z produktów objętych wskazaną partią, a w przypadku wystąpienia niepokojących objawów zaraz po spożyciu, należy skontaktować się z lekarzem. Mogą być to objawy zatrucia pokarmowego.

Trwa postępowanie, które ma na celu ustalenie przyczyny wystąpienia obecności pałeczek bakterii w próbce.

Połącz parę składników i gotowe szybciej niż w 5 minut. Błyskawiczne ciasto bez pieczeniaPołącz parę składników i gotowe szybciej niż w 5 minut. Błyskawiczne ciasto bez pieczeniaCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Minister się wygadał, rząd chce poskromić duże miasta. W grze lockdown w nowej postaci
  2. Jeszcze tylko 4 dni. Pieniądze dostaną tylko ci sprytni, którzy zdążą na czas
  3. Masz w kieszeni 5 złotych? Biegnij po składniki na wybitne ciasto, błyskawiczne i tanie, smakuje jak niebo
  4. Dosyp kilka łyżek. Schabowe robione inaczej wyjdą bardziej chrupiące niż kiedykolwiek, nieziemski przepis
  5. Połącz parę składników i gotowe szybciej niż w 5 minut. Błyskawiczne ciasto bez pieczenia
  6. Episkopat Polski właśnie przekazał. Nie żyje znany polski biskup
  7. Głęboko skrywane tajemnice o ojcu Jarosława Kaczyńskiego wyszły na jaw. Nikt się nie spodziewał

Źródło: www.gov.pl

Następny artykuł