Mateusz Morawiecki ogłosił wielkie zmianyPixabay / pexels

Dramatyczne dane, kolejny rekord zachorowań. Pilny komunikat premiera, wielkie zmiany w gastronomii

Podczas dzisiejszej konferencji Mateusz Morawiecki przekazał niezwykle ważne informacje dotyczące dalszych kroków, które mają na celu powstrzymać rozwój zagrożenia epidemiologicznego. Największe zmiany dotyczą branży gastronomicznej.

Nie da się ukryć, że Mateusz Morawiecki jako premier naszego kraju w ostatnim czasie przekazuje głównie informacje dotyczące nowych restrykcji związanych z pandemią. Tym razem obostrzenia w znacznej mierze odbiją się na restauracjach. Co ogłosił Mateusz Morawiecki?

Gołąbki z przepisu Okrasy biją na głowę wszystkie inne. Farsz zachwyca, ale hitem jest sosGołąbki z przepisu Okrasy biją na głowę wszystkie inne. Farsz zachwyca, ale hitem jest sosCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki przekazał niepokojące informacje

Mateusz Morawiecki już wcześniej informował o tym, że w aktualnej sytuacji związanej z zagrożeniem epidemiologicznym, konieczne jest podejmowanie stanowczych decyzji. Niedawno wspominaliśmy o zakazie obejmującym wesela. Ograniczenia zostały rozszerzone i bez wątpienia mocno odbiją się na branży gastronomicznej.

W obliczu zagrożenia, z którym się zmagamy, Mateusz Morawiecki nie może pozostać bierny. Dziś padł kolejny rekord zachorowań. Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez Ministerstwo Zdrowia, odnotowano 13 632 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia. Zmarło ponad 150 osób.

- Niestety sytuacja nadal jest niedobra i dynamiczna. Dziś nastąpił kolejny przyrost osób zakażonych. Również liczba zgonów jest wysoka i nasze działania muszą być bardzo zdecydowane - powiedział Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji, przytaczany przez portal WP Wiadomości. Takie słowa nie zapowiadają niczego dobrego.

Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od jutra cała Polska znajdzie się w czerwonej strefie obostrzeń. Dodatkowo zapowiedziano ogromne zmiany w funkcjonowaniu branży gastronomicznej. Z pewnością będzie to dla niej ogromny cios.

Dzisiaj grzeje:

  1. Poniżona kucharka dostała wsparcie Gessler. Chwilę później doszło do zaskakujących scen
  2. Od dzisiaj obowiązkowe testy na Covid-19 dla części Polaków. Jest potwierdzenie, za granicą podjęli decyzję
  3. Piła codziennie sok z kiszonej kapusty, już po 5 dniach zauważyła zdumiewającą różnice. Zniknęła najgorsza dolegliwość

Mateusz Morawiecki zapowiedział radykalne obostrzenia w branży gastronomicznej

Okazuje się, że Mateusz Morawiecki potwierdził najczarniejszy ze scenariuszy dla branży gastronomicznej. Od jutra żadne lokale nie będą mogły przyjmować gości. Jednak pozostawiono możliwość dostarczania posiłków i wydawania ich klientom na wynos.

- Wśród zmian znajdą się: zajęcia zdalne również w klasach 4-8 szkół podstawowych, obowiązek przemieszczania się osób poniżej 16. roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna, a także ograniczenia w funkcjonowaniu lokali gastronomicznych, sanatoriów oraz organizacji imprez, spotkań i zgromadzeń - głosi komunikat zamieszczony na rządowej stronie, na której zamieszczono nowe obostrzenia. Tego typu sytuacja bez wątpienia nie napawa optymizmem. Tym bardziej, że w restauracjach pracują chociażby kelnerki i kelnerzy, którzy mogą pozostać bez pracy.

Mateusz Morawiecki zapowiedział, że skutek obostrzeń będzie widoczny dopiero za 10-14 dni. Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez portal Money, póki co nowe zasady dotyczące gastronomii mają trwać przez dwa tygodnie. Niewykluczone, że zostanie to przedłużone. Warto zauważyć, że miejsca takie jak puby przeważnie nie prowadzą dostaw, ani sprzedaży na wynos. Tego typu lokale z pewnością dotkliwie odczują skutki decyzji podjętej przez rząd.

- Wiem, że jest to bardzo trudna wiadomość, ale zdaniem specjalistów pomieszczenia gastronomiczne to miejsca, gdzie często dochodzi do zakażeń - powiedział Mateusz Morawiecki, który jeszcze kilka miesięcy temu przekonywał, że koronawirus jest w odwrocie. W obliczu takiego ciosu warto wspierać restauracje poprzez zamawianie jedzenia na wynos lub z dowozem.

Nie istnieje lepsza panierka do kotletów schabowych. Wystarczyła zmiana jednej czynność i wyszły jak marzenieNie istnieje lepsza panierka do kotletów schabowych. Wystarczyła zmiana jednej czynność i wyszły jak marzenieCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Wszystkich świętych z decyzją rządu. Już znamy plan, co do cmentarzy
  2. Tragedia: mercedes uderzył w drzewo i spłonął jak zapałka. Niebywałe, co było powodem wypadku
  3. Z przyprawy, którą masz w kuchni zrobisz pyszny syrop, który pomoże na ból gardła i kaszel. Jedzona 2 razy dziennie również zdziała cuda
  4. Cienkie, delikatne i obłędnie pyszne naleśniki wypełnione nadzieniem z sera. Recepturę zdradziła sama Ania Starmach
  5. Lekki i puszysty, po prostu ideał. Najlepszy przepis na biszkopt, który zawsze się udaje
  6. Maja Ostaszewska zwraca się do Polaków z bardzo ważnym apelem. Chodzi o zdrowie tysięcy osób
  7. PiS zabierze 500 plus? Niepokojące doniesienia, rząd ma szukać pieniędzy

Źródła: WP Wiadomości ; Money ; TVN24 ; gov.pl ; Twitter / Ministerstwo Zdrowia

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł