Mcdonaldspixabay.com/Pexels

McDonald’s właśnie potwierdził. Doskonałe wieści, klienci zachwyceni

McDonald's od dłuższego czasu pracował nad stworzeniem burgera idealnego dla wszystkich tych, którzy postanowili ograniczyć spożywane mięso. McPlant, bo taką nazwę nosić będzie roślinna kanapka, trafi do menu sieci jeszcze w tym roku. Testy pierwszego, bezmięsnego burgera już niedługo, jednak na tym nie skończą się nowinki króla fast foodów.

McDonald's to jedna z najbardziej znanych restauracji na świecie. Każdego z nas choć raz w podróży poratowały tak zwane „złote łuki". Choć oferta jest naprawdę bogata, w menu brakowało pozycji wege. Jak wiemy, eliminacja mięsa to coraz częściej spotykane zjawisko. McDonald's postanowił zatem wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów.

Prace nad pierwszą, wegańską kanapką wchodzą już w ostatnią fazę. Niedługo rozpoczną się jej testowania. Nazwa będzie ściśle związana z kierunkiem, który obrano w trakcie jej tworzenia. McPlant ma pojawić się w menu jeszcze w tym roku.

Dieta wegetariańska oraz ściśle wegańska cieszy się coraz większym powodzeniem. Na temat jej rewelacyjnych wpływów na organizm mówi się od dawna. Wiele gwiazd zdecydowało się na zmianę jadłospisu na ten roślinny. Efekty są zdumiewające. Na temat nowych nawyków żywieniowych Lecha Wałęsy pisaliśmy tutaj. Kolejną osobą, która zdecydowała się na dietę roślinną, jest Krzysztof Skiba. W tym artykule pisaliśmy o jego przemianie.

McDonald's przedstawia bezmięsną ofertę

McDonald's od dłuższego czasu pracuje nad swoją pierwszą kanapką bez dodatku mięsa. Roślinny burger o nazwie McPlant trafi do wybranych restauracji na całym świecie. Pod koniec zeszłego roku, jeden z przedstawicieli restauracji zapowiedział, że burger będzie w smaku identyczny, jak ten mięsny.

Uwielbiasz pić gorącą herbatę chwilę po zaparzeniu? Naukowcy WHO ostrzegają przed nowotworemUwielbiasz pić gorącą herbatę chwilę po zaparzeniu? Naukowcy WHO ostrzegają przed nowotworemCzytaj dalej

Twórcy kanapki są przekonani, że to będzie prawdziwy przełom dla całej firmy. Choć nie zdradzili jeszcze receptury, roślinne mięso zostanie podane z klasycznymi dodatkami. Wiele marek roślinnych korzysta w trakcie tworzenia bezmięsnych kotletów z białka soi czy grochu.

Być może na ten sam wybór postawi sieć McDonald's. Na szczegóły na temat nowych produktów musimy jeszcze trochę poczekać, jednak jedno już wiemy. Będzie warto. Od tego momentu każdy z nas będzie w stanie znaleźć coś dla siebie.

Co z cenami wegańskich produktów?

Kto próbował przejść w pełni na dietę wegańską czy wegetariańską i posłużyć się zamiennikami, ten wie, że ceny produktów szokują. Niestety wynika to z małego popytu. Dlatego mimo tańszej produkcji, niż ta mięsna, firmy narzucają spore marże.

Konkurencja nie jest z pewnością zadowolona z kroków, jakie podjęła sieć McDonald's. To prawdziwa rewolucja, która sprawi, że weganie oraz wegetarianie nie będą już niszą, która musi posługiwać się w kuchni drogimi zamiennikami.

Na McPlant będzie mógł pozwolić sobie każdy niezależnie od miejsca i czasu. Wśród konkurentów wyróżniamy między innymi firmę Beyond Meat. Początkowo dostarczała ona swoje testowe produkty do restauracji należących do popularnej sieci. Ta zdecydowała się jednak na własną produkcję.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:


Źródło: gadzetomania.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł