Menopauzapixabay.com/MiraCosic

Uderzenia gorąca, bóle głowy, problemy ze snem? Woda z 2 dodatkami wypita na czczo może pomóc z dolegliwościami

Menopauza to czas, w którym towarzyszą silne bóle głowy, uderzenia gorąca czy problemy ze snem. Jest kilka domowych sposobów na radzenie sobie z przykrymi dolegliwościami, m.in. spożywanie wody z dodatkiem miodu i cytryny. Może pomóc w uspokojeniu uciążliwych objawów.

Menopauza określa zatrzymanie pracy jajników i rozpoczęcie etapu, w którym nie towarzyszą kobiecie miesiączki. Owy stan, w który wprowadzony jest organizm, spowodowany jest spadkiem progesteronu oraz estrogenu. Choć jest to rzecz nieunikniona, często szuka się sposobów na zniwelowanie przykrych dolegliwości, które towarzyszą menopauzie.

Każdą kobietę ona czeka, jednak nie u każdej objawia się tymi samymi skutkami ubocznymi. Każdy organizm funkcjonuje inaczej i nie wszystkie dolegliwości muszą pojawić się w naszym przypadku. Do najczęściej wymienianych należą uderzenia gorąca, bóle głowy czy problemy ze snem.

Zawroty oraz silne bóle głowy to często pomijane skutki uboczne, jednak warto wiedzieć, że możemy przeciwdziałać im w naturalny sposób. Coraz częściej mówi się o domowych przepisach na naturalne mikstury czy soki, które poprawiają kondycję naszego organizmu. Woda z cytryną oraz miodem ma moc zastosowań. Również w przypadku menopauzy.

Menopauza może powodować zawroty głowy

Jednym z najczęściej występujących skutków ubocznych przy stosowaniu nowych leków, są zawroty głowy czy silne bóle głowy. Jak się okazuje, to również następstwa menopauzy, która wprowadza liczne zmiany w naszym organizmie.

Makłowicz uważa, że Polacy źle robią leczo. Ma 1 radęMakłowicz uważa, że Polacy źle robią leczo. Ma 1 radęCzytaj dalej

Silne bóle głowy mogą być o tyle uciążliwe, że prowadzą często do zaburzeń utrzymania równowagi, poruszania się czy uniemożliwiają spokojny sen. Zawroty głowy mogą być również konsekwencją nasilonego zmęczenia, stanów depresyjnych czy choroby związanej z błędnikiem.

Okres menopauzy silnie wpływa na cały układ nerwowy, ponieważ płynna praca naczyń krwionośnych zostaje zaburzona. Kiedy pojawią się pierwsze bóle i zawroty głowy, warto skontaktować się z lekarzem, aby wykluczyć inne przyczyny chorobowe niż menopauza. Jeśli jednak będzie to skutek uboczny obniżenia się estrogenów i progesteronu w naszym organizmie, warto rozpocząć domowe kuracje. Dzięki nim osłabimy występowanie niepożądanych dolegliwości.

Mikstury, które pomogą zwalczyć skutki uboczne menopauzy

Jedną z nich może być woda z dodatkiem miodu oraz cytryny. To niepozorna mikstura, która charakteryzuje się wieloma prozdrowotnymi właściwościami. Wypicie jej na czczo spowoduje podniesienie poziomu glukozy.Połowę cytryny wyciskamy do szklanki wody i wzbogacamy ją dodatkowo o dwie łyżki miodu. Tak przygotowaną miksturę wypijamy po przebudzeniu. O magicznych właściwościach wody z miodem pisaliśmy tutaj.

Kolejnym przepisem na naturalną miksturę jest zmieszanie kminku oraz gałki muszkatołowej. To dwa drogocenne składniki, które charakteryzują się licznymi, prozdrowotnymi właściwościami.Łyżeczkę tej mieszanki zalewamy wrzątkiem, a następnie wystudzony już wywar spożywamy trzy razy dziennie. Poza łagodzeniem objawów menopauzy, napój wspomoże przemianę materii i wpłynie na lepsze trawienie.

Sok jabłkowy czy herbata imbirowa to również wyróżnione propozycje wśród tych, które mają realny wpływ na łagodzenie objawów menopauzy. Na temat herbaty z imbirem pisaliśmy w tym artykule. Nie tylko wzmacnia ona odporność oraz wspiera pracę serca, ale i całego układu krwionośnego.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: onet.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł