Michał Wiśniewski jest nieuleczalnie choryInstagram / @m_wisniewski1972

Wiśniewski przez rozwody zachorował na nieuleczalną chorobę. Jej skutki potęguje niewłaściwa dieta, trzeba zupełnie zmienić nawyki żywieniowe

Michał Wiśniewski kilkanaście lat temu był jednym z największych gwiazdorów w Polsce. Jednak piosenkarz nadal nie daje o sobie zapomnieć. Wciąż możemy poznać coraz więcej szczegółów z jego życia prywatnego. Jedno z wyznań dotyczy nieuleczalnej choroby, w której istotna jest odpowiednia dieta.

Michał Wiśniewski podzielił się przejmującym wyznaniem dotyczącym swojego stanu zdrowia. Okazuje się, że lider Ich Troje cierpi na nieuleczalną chorobę, która dotyka wielu osób i może być spotęgowana nieodpowiednią dietą.

Michał Wiśniewski jest nieuleczalnie chory

Nie da się ukryć, że Michał Wiśniewski ma już za sobą swoją złota erę. Lata temu niemal cała Polska zasłuchiwała się w jego szlagierach. Teraz częściej możemy usłyszeć o życiu osobistym gwiazdora. Na samym Instagramie Michał Wiśniewski regularnie dzieli się swoją codziennością.

Stało się pod osłoną nocy. Nagła decyzja ws. niedziel handlowychStało się pod osłoną nocy. Nagła decyzja ws. niedziel handlowychCzytaj dalej

Czasami Michał Wiśniewski prezentuje zdjęcia jedzenia lub ujęcia ukazujące kulisy jego pracy. Niektóre z wyznań gwiazdora są jednak o wiele bardziej przejmujące. Jakiś czas temu Michał Wiśniewski podzielił się informacjami o tym, że jest nieuleczalnie chory. Specjaliści jednoznacznie stwierdzają, że ważna w tej przypadłości jest odpowiednia dieta.

- Tak naprawdę prawie 30 lat temu, zwykła sytuacja - byłem w szkole, grałem w piłkę, zdarłem kolano bardzo porządnie. Wszystko niby się zagoiło, a jednocześnie coś pozostało, byłem dzieckiem więc przyzwyczaiłem się, że coś tam jest, zdrapuję to i tak w kółko, bez świadomości dlaczego tak się dzieje, że może to być choroba - wyznał Michał Wiśniewski podczas rozmowy z portalem Poradnik Zdrowie, przytaczanej przez Fakt24. Co dolega liderowi Ich Troje?

Dzisiaj grzeje:
  1. Zmieniła jeden składnik i świat oszalał na ich punkcie. Najlepsze mielone według Magdy Gessler, zrobisz z dziecinną łatwością
  2. Już od soboty. Zaostrzone restrykcje dla Polaków. Za granicą skończyły się przelewki
  3. Najprostsze ciasto z malinami, jakie kiedykolwiek powstało. Każdy domownik poprosi o przepyszną dokładkę

Michał Wiśniewski podzielił się wyjątkowo szczerym wyznaniem

- Kolejny rozwód, znowu wrócił alkohol. Istotą rozwoju choroby na każdym jej etapie były sytuacje trudne, które pociągały za sobą całe mnóstwo przeżyć z którymi musiałem sam sobie radzić, w różny sposób. I choroba wróciła, spotęgowana, w miejscach już bardzo widocznych - powiedział Michał Wiśniewski w wywiadzie udzielonego dla portalu Poradnik Zdrowie, na który powołuje się Fakt24. Warto zauważyć, że gwiazdor był ambasadorem wydarzenia AtoPsoriaDerm, które porusza problem łuszczycy.

Michał Wiśniewski nie jest oczywiście jedyną osobą, która cierpi na łuszczycę. Choroba doskwiera wielu Polakom. Na jej temat wypowiedziała się prof. nadzw. dr hab. n med. Beata Kręcisz, będąca Świętokrzyskim Konsultantem Wojewódzkim z zakresu dermatologii i wenerologii.

- Osoby z łuszczycą o cięższym przebiegu często mają tak zwany blok metaboliczny. Częściej chorują na cukrzycę, ujawnia się u nich nieprawidłowa gospodarka lipidowa, nadciśnienie tętnicze, choroby serca. Ich dieta powinna być lekkostrawna, pozbawiona dużej ilości tłuszczów zwierzęcych. Myślę, że bardziej to zabezpiecza przed ogólnoustrojowymi zaburzeniami niż przed wysiewem zmian skórnych. Wiadomo również, że niektóre leki np. beta-blokery, wpływają na przebieg łuszczycy - powiedziała ekspertka przytaczana przez portal Echo dnia. Beata Kręcisz wskazała jakie czynniki związane z dietą mogą negatywnie wpłynąć na rozwój łuszczycy.

- Spożywanie alkoholu, palenie papierosów może mieć wpływ na przebieg łuszczycy, a to są już czynniki, które możemy sami regulować i ograniczać. Co do pielęgnacji skóry to zaleca się preparaty natłuszczające, nawilżające, hamujące rogowacenie skóry. Takie specyfiki można kupić w aptece, niekoniecznie w porozumieniu z lekarzem dermatologiem - stwierdziła Beata Kręcisz w rozmowie z portalem Echo dnia. Warto zwrócić uwagę na ważne słowa, które w temacie łuszczycy powiedział Michał Wiśniewski.

- Ludzie niestety często kojarzą łuszczycę z brudem, z brakiem higieny, grzybicą. Czyli tym, co spotkało większość przez korzystanie z klubów sportowych, publicznych łazienek - przyznał Michał Wiśniewski, przytaczany przez Fakt24. Jego wypowiedź jest bardzo ważna, ponieważ łuszczyca wciąż odbierana jest przez znaczną część społeczeństwa za chorobę wynikającą z braku higieny. Tymczasem nie można się nią zarazić, a przyczyny jej występowania są o wiele bardziej złożone.

Polacy masowo popełniają okropny błąd podczas gotowania gołąbków. Właśnie dlatego kapusta jest twarda i niesmacznaPolacy masowo popełniają okropny błąd podczas gotowania gołąbków. Właśnie dlatego kapusta jest twarda i niesmacznaCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Jutro ruszy główny strajk kobiet. Prawnicy mają kilka ostrzeżeń dla osób, które się na niego wybiorą
  2. Skandaliczna kradzież ciągników wartych majątek. Nagroda za pomoc w znalezieniu złodzieja
  3. Porażająca wiadomość, Dorota Szelągowska ma koronawirusa. Bez niej gotowanie w wielu polskich domach nie byłoby taką frajdą
  4. Przez ogromny błąd ogórki kiszone Ani są do wyrzucenia. Przestrzega przed nim sama Gessler
  5. Kuroń zdeklasował Gessler najlepszym przepisem na kotleta schabowego. Ujawnił jakie stosuje dodatki
  6. Strajki kobiet w całej Polsce. Mocne słowa byłego prezydenta
  7. "Kobieta, która potrafi zabić dziecko w łonie, na pewno może patrzeć na jego śmierć". Skandaliczne słowa b. polityk

Źródło: Fakt, Echo Dnia

Następny artykuł