Mięso i przydatna maszynkaWikipedia / Rainer Zenz / CC BY-SA 4.0

Masz w domu żeliwną maszynkę do mięsa? Jesteś prawdziwym szczęściarzem

Mięso mielone jest nieodzownym elementem wielu dań. Przepyszne kotlety na jego bazie są absolutną klasyką. Nie od dziś wiadomo, że najlepiej smakuje mięso, które zmielimy samodzielnie. Żeliwna maszynka nawet dziś gości w niektórych kuchniach.

Mięso często gości w naszej rodzimej kuchni. Niekiedy trzeba je jednak rozdrobnić. Tradycyjna maszynka jest nie lada reliktem dawnych lat. Jej posiadacze bez wątpienia mogą zostać uznani za szczęściarzy.

Rodowicz wtargnęła do sklepu mięsnego. Reakcja sprzedawczyni rozkłada na łopatki, miała tylko jedno pytanieRodowicz wtargnęła do sklepu mięsnego. Reakcja sprzedawczyni rozkłada na łopatki, miała tylko jedno pytanieCzytaj dalej

Mięso mielone w domowych warunkach

Nie da się ukryć, że mięso mielone samodzielnie smakuje najlepiej. Współcześnie można nabyć maszynki elektryczne. Jednak nie umywają się one do klasycznej, żeliwnej konstrukcji. Nawet po latach okazuje się niezastąpiona.

W czasach PRL mięso mieliło się w domowym zaciszu. Dziś część osób nadal kultywuje ten obyczaj. Niektórzy wciąż mają maszynkę do mielenia sprzed lat. Każdy kto są posiada z całą pewnością ma sporo szczęścia.

Dzisiaj grzeje:

  1. Surowy wyrok sądu, Zenek Martyniuk w rozpaczy. Jeszcze niedawno z radością pokazywał swoją luksusową kuchnię"
  2. Skutki są porażające. Huragan przeszedł nad Polską. Straszna noc dla części Polski
  3. Kotlety schabowe po francusku biją na głowę wszystko. Znajomi będą błagać o przepis

Niezastąpiona maszynka do mielenia mięsa

Bez wątpienia żeliwna maszynka ma przewagę nad współczesnymi przyrządami. Jest nią niezniszczalność. Prosta konstrukcja sprawia, że można nią mielić mięso przez długie dekady. Właśnie dlatego osoby posiadające maszynkę rodem z PRL-u można uznać za prawdziwych szczęściarzy. Może wiekowy sprzęt potrzebuje użycia większej siły, jednak nie przyniesie nam on nigdy rozczarowania.

Napar z jabłek i liści laurowych ma potężne działanie. Niebywałe, co leczyNapar z jabłek i liści laurowych ma potężne działanie. Niebywałe, co leczyCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Dotarli do trzypoziomowego planu rządu. Możliwe jeszcze ostrzejsze obostrzenia
  2. Umyślnie wyłączyła aparat tlenowy 13-latki. Dziewczynka pozostawiona na pewną śmierć
  3. Niestety, potwierdzono smutne doniesienia o Dorocie Gardias. Dziennikarka kocha gotować, dzieliła się nawet egzotycznym przepisem
  4. Smutne wieści o Dorocie Szelągowskiej. Jeszcze niedawno pokazywała piękna kuchnię i mówiła o ulubionej restauracji
  5. Włączyli kamerkę i dowiedzieli się, co w nocy robi ich dziecko. Nie mogli uwierzyć własnym oczom

Źródło: Pikio

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł