Mięso w rządowej restauracjiPixabay / RitaE

Rządowa restauracja opływa w luksusy, złożyła zamówienie na mięso za ponad 200 tys złotych. Jaja przepiórcze, cielęcina i jagnięcina - nie brak żadnej dobroci

Niejeden smakosz z miłą chęcią zajadałby najlepsze mięso. Okazuje się, że w rządowej restauracji jest go dostatek. Liczby dotyczące zamówień mówią same za siebie. Niektóre z nich mogą przyprawić o zawrót głowy. Czym zajadają się rządzący?

Nie da się ukryć, że wielu Polaków uwielbia mięso. Odgrywa ono istotną rolę w codziennej diecie. Jednak nikt nie spodziewałby się, że rząd wydaje na nie tyle pieniędzy. Do restauracji zamówiono również niecodzienne specjały.

Kotlety od Kuronia nie mają sobie równych, kochają je dzieci i dorośli. Ich sekretem jest boska, niepowtarzalna panierkaKotlety od Kuronia nie mają sobie równych, kochają je dzieci i dorośli. Ich sekretem jest boska, niepowtarzalna panierkaCzytaj dalej

Mięso w rządowej restauracji

Rządowa restauracja jest znakomicie wyposażona w mięso i inne frykasy. Kiedy niektórzy emeryci ledwo wiążą koniec z końcem, rząd z pewnością jest solidnie najedzony. Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez Fakt24, na jedzenie przeznaczono ponad 200 tysięcy złotych.

Okazuje się, że Centrum Obsługi Administracji Rządowej nadzorowane przez Mateusza Morawieckiego zamówiło mięso w wręcz hurtowej ilości. Portal Fakt24 donosi, że zakupiono blisko 17 ton mięsa. Ciężko sobie wyobrazić taką ilość.

W zamówieniu znalazło się mięso z dzika. Kupiono go 150 kilogramów. Ponad tonę stanowi z kolei wołowina znakomitej jakości, Nie zapomniano również o najlepszych włoskich szynkach. Jednak w restauracji znajduje się również wiele innych smakołyków.

Zgodnie z informacjami, do których dotarł Fakt24, mięso w takich ilościach to nie koniec. Zamówiono jeszcze 100 przepiórczych jaj oraz wytworne sery. Wiele osób nigdy nie mogło sobie pozwolić na takie frykasy. Jednak rząd nie zamierza sobie odmawiać takich przyjemności. Ile pieniędzy podatników na to wydano?

Dzisiaj grzeje:

  1. Wyjął 500 zł i zapłacił za kiełbasę. Kasjerka wydała 490 zł reszty, spojrzała na banknot i zbladła, afera w sklepie spożywczym
  2. Nie będzie Bożego Narodzenia? Rząd wygadał się na temat przemieszczania się podczas świąt
  3. Kotlety od Kuronia nie mają sobie równych, kochają je dzieci i dorośli. Ich sekretem jest boska, niepowtarzalna panierka

Mięso i przepyszne frykasy za pieniądze podatników

Mało kto spodziewałby się, że do samej rządowej restauracji dostarczono mięso drobiowe o wadze bliskiej 2 ton. Nie da się ukryć, że takie zamówienia to nie przelewki. Szkoda, że takiego wsparcia w postaci posiłków nie otrzymują najbiedniejsi. Ile rząd wydał na takie kulinarne przyjemności?

Fakt24 dotarł do informacji potwierdzających, że w zeszłym roku zrobiono przetarg na mięso o wartości około 270 tysięcy złotych. Z pewnością za taką kwotę można by sprostać potrzebom wielu rodzin. To jednak nie koniec zakupów zrobionych przez rząd.

Okazuje się, że w zeszłym roku kupiono nabiał warty 200 tysięcy złotych. W związku z tym można założyć, że przetargi na jedzenie dla rządu kosztowało podatników blisko pół miliona złotych. Nie da się ukryć, że pieniądze można było wykorzystać na bardziej przydatne inwestycje.

Banalnie prosta i niebiańsko pyszna surówka z kiszonych buraków. Absolutny ideał na jesienną niepogodęBanalnie prosta i niebiańsko pyszna surówka z kiszonych buraków. Absolutny ideał na jesienną niepogodęCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Morawiecki zdradził, kiedy obostrzenia mogą zostać złagodzone. Trudno uwierzyć
  2. Rodzice mogą być spokojni. Decyzja ws pieniędzy z KRUS już zapadła
  3. Masz ochotę na małe co nieco? Za mniej niż 5 zł zrobisz przepyszny i zdrowy deser bez cukru, przepis jest banalnie prosty
  4. Najszybsze i najlepsze bułki pszenne. Zrobisz je w godzinę i zachwycisz całą rodzinę
  5. Przepis na tanie, łatwe i szybkie placki ziemniaczane z kapustą kiszoną. Idealne na śniadanie, obiad i kolację
  6. Wczesne objawy raka żołądka. Absolutnie nie wolno ich lekceważyć
  7. Naukowcy chcą dokonać czegoś niezwykłego. Legendarny Titanic wkrótce otworzy się na zwiedzanie

Źródło: Fakt24

Zapraszamy na naszego Instagrama

Następny artykuł