Stare mięso było odświeżaneunsplash

Afera mięsna. W nocy odświeżali stare mięso w tajemnicy i szykowali do sprzedaży

Stare mięso pod osłoną nocy było odświeżane i szykowane do sprzedaży. Kilku odważnym pracowników hurtowni nagrało zakazany proceder. Do nagrania dotarli dziennikarze i opisali straszne sceny. Wszyscy Polacy są narażenie na jedzenie zepsutych wędlin.

Zepsute mięso trafiało do sklepów oraz firm zajmujących się kateringiem. Pracownicy nagrali proces odświeżania wędlin w jednej z krakowskich hurtowni. Robili to w nocy, aby nie przyłapała ich niespodziewana kontrola Sanpeidu.

Z ostatniej chwili: właśnie wykryto nową wielką manipulacje klientami w BiedronceZ ostatniej chwili: właśnie wykryto nową wielką manipulacje klientami w BiedronceCzytaj dalej

Jak odświeżali zepsute mięso?

Portal wp.pl opisuje relacje dziennikarzy, którzy widzieli skandaliczne nagrania. Mięso miało leżeć na podłodze i moczyć się w zbiornikach z wodą. Część pracowników żartowała sobie z wykonywania zakazanych, strasznych czynności. Między innymi zdzierali oni etykiety z wędlin oraz mięsa, aby nikt nie poznał ich prawdziwej daty przydatności do spożycia.

- Dostawaliśmy całe pliki naklejek zastępczych, na których podana data nie miała nic wspólnego z rzeczywistością - wyjawił jeden z pracowników hurtowni.

Stare mięso było moczone w wodzie, aby zabić wydzielający się z niego smród.

– Tu się moczy towar na grilla, który będzie w sobotę. Filecik, ładny rozmrożony - słychać na nagraniach.

Odświeżane mięso było już tak stare, że nie można go było ponownie dostarczyć do sklepów. Określenie "grill" w ustach pracowników miało specjalnie znaczenie, odnosiło się do tego, iż zostało kupione przez firmę cateringową. Miały być z niego przygotowywane przekąski na imprezy.

Dzisiaj grzeje: 1. Przypadkiem wykryto mafię parówkową. Wszyscy jedliśmy kiełbasę z mięsa do utylizacji

2. Zdjęcie trafiło do sieci, widać wszystko. Nagle z wody cała mokra wyszła Magda Gessler

- W wakacje dostaliśmy niemal 300 kilogramów kiełbasy podwawelskiej, którą moczyliśmy w specjalnej wannie. Trafiła potem do sprzedaży. Zawsze robiliśmy to nocami. Tak, by nie narażać się na ewentualne kontrole sanepidu lub innych służb - przytoczył słowa informatora portal wp.pl

Dzięki nagraniom Sanepid odkrył w hurtowni aż 170 kilogramów starego mięsa, które mogło trafić na talerz każdego z nas. Niestety, wielu producentów mięsa jest nieuczciwych i nigdy nie wiemy czy jemy zdrowy produkt. Dlatego warto dobrze przyjrzeć się wędlinom, które kupujemy.

Najlepsze newsy:

  1. Rozwód rozrywa rodzinę królewską, jest oficjalne potwierdzenie. Królowa jest wściekła
  2. Biedronka oszukała wszystkich? Przed chwilą policja pilnie wkroczyła do sklepu, Polacy będą wściekli
  3. Rewolucyjny przepis na chleb w jajku lepszy niż pizza. Robi się w 3 minuty, dlaczego wcześniej nikt go nie znał?
  4. Gwiazda upoiła Gessler w toalecie, a druga ją upokorzyła. Jest afera, podstawili Magdzie mikrofon, ujawniła wszystko
  5. Każdy je ignoruje, a ich znaczenie jest najważniejsze. Już wiadomo, o co chodzi z małymi naklejkami na owocach

Źródło: wp.pl

Następny artykuł