Stare mięso było odświeżaneunsplash

Afera mięsna. W nocy odświeżali stare mięso w tajemnicy i szykowali do sprzedaży

Stare mięso pod osłoną nocy było odświeżane i szykowane do sprzedaży. Kilku odważnym pracowników hurtowni nagrało zakazany proceder. Do nagrania dotarli dziennikarze i opisali straszne sceny. Wszyscy Polacy są narażenie na jedzenie zepsutych wędlin.

Zepsute mięso trafiało do sklepów oraz firm zajmujących się kateringiem. Pracownicy nagrali proces odświeżania wędlin w jednej z krakowskich hurtowni. Robili to w nocy, aby nie przyłapała ich niespodziewana kontrola Sanpeidu.

Z ostatniej chwili: właśnie wykryto nową wielką manipulacje klientami w BiedronceZ ostatniej chwili: właśnie wykryto nową wielką manipulacje klientami w BiedronceCzytaj dalej

Jak odświeżali zepsute mięso?

Portal wp.pl opisuje relacje dziennikarzy, którzy widzieli skandaliczne nagrania. Mięso miało leżeć na podłodze i moczyć się w zbiornikach z wodą. Część pracowników żartowała sobie z wykonywania zakazanych, strasznych czynności. Między innymi zdzierali oni etykiety z wędlin oraz mięsa, aby nikt nie poznał ich prawdziwej daty przydatności do spożycia.

- Dostawaliśmy całe pliki naklejek zastępczych, na których podana data nie miała nic wspólnego z rzeczywistością - wyjawił jeden z pracowników hurtowni.

Stare mięso było moczone w wodzie, aby zabić wydzielający się z niego smród.

– Tu się moczy towar na grilla, który będzie w sobotę. Filecik, ładny rozmrożony - słychać na nagraniach.

Odświeżane mięso było już tak stare, że nie można go było ponownie dostarczyć do sklepów. Określenie "grill" w ustach pracowników miało specjalnie znaczenie, odnosiło się do tego, iż zostało kupione przez firmę cateringową. Miały być z niego przygotowywane przekąski na imprezy.

Dzisiaj grzeje: 1. Przypadkiem wykryto mafię parówkową. Wszyscy jedliśmy kiełbasę z mięsa do utylizacji

2. Zdjęcie trafiło do sieci, widać wszystko. Nagle z wody cała mokra wyszła Magda Gessler

- W wakacje dostaliśmy niemal 300 kilogramów kiełbasy podwawelskiej, którą moczyliśmy w specjalnej wannie. Trafiła potem do sprzedaży. Zawsze robiliśmy to nocami. Tak, by nie narażać się na ewentualne kontrole sanepidu lub innych służb - przytoczył słowa informatora portal wp.pl

Dzięki nagraniom Sanepid odkrył w hurtowni aż 170 kilogramów starego mięsa, które mogło trafić na talerz każdego z nas. Niestety, wielu producentów mięsa jest nieuczciwych i nigdy nie wiemy czy jemy zdrowy produkt. Dlatego warto dobrze przyjrzeć się wędlinom, które kupujemy.

Najlepsze newsy:

  1. Rozwód rozrywa rodzinę królewską, jest oficjalne potwierdzenie. Królowa jest wściekła
  2. Wczesne objawy raka żołądka. Nigdy ich nie lekceważ
  3. Biedronka oszukała wszystkich? Przed chwilą policja pilnie wkroczyła do sklepu, Polacy będą wściekli
  4. Rewolucyjny przepis na chleb w jajku lepszy niż pizza. Robi się w 3 minuty, dlaczego wcześniej nikt go nie znał?
  5. Gwiazda upoiła Gessler w toalecie, a druga ją upokorzyła. Jest afera, podstawili Magdzie mikrofon, ujawniła wszystko
  6. Każdy je ignoruje, a ich znaczenie jest najważniejsze. Już wiadomo, o co chodzi z małymi naklejkami na owocach

Źródło: wp.pl

Następny artykuł